Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Sukan Sea Kuala Lumpur 2017

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

16 April 2014

Gegaran Kem Bakat Badminton KBS-Nusa Mahsuri bermula; Kuching lokasi pertama


SERAMAI 60 bakat baru sekitar negeri Sarawak dijangka mengambil bahagian pada Kem Bakat Badminton anjuran Kementerian Belia dan Sukan dan Nusa Mahsuri yang bermula di Kuching pada 18 April ini bersamaan Jumaat.

Program selama tiga hari itu adalah lanjutan yang diperkenalkan dalam mengasah bakat-bakat muda di seluruh negara dengan pendedahan sistem permainan yang betul.

Ia akan dikendalikan oleh lagenda badminton negara yang juga Ketua Jurulatih Nusa Mahsuri, Datuk Haji Misbun Dato' Haji Sidek dengan dibantu barisan jurulatih profesional Nusa Mahsuri.

Bagi mereka yang berminat untuk menyertai program ini, boleh berhubung terus dengan Jabatan Belia dan Sukan Negeri masing-masing atau dapatkan info di blog: Kem Bakat Badminton


09 April 2014

Draw & Keputusan Kejohanan Super Series Terbuka Singapura 2014


DRAW & KEPUTUSAN 
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA SINGAPURA 2014
TARIKH: 8-13 APRIL 2014
VENUE: STADIUM TERTUTUP SINGAPURA, SINGAPURA.

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan Kejohanan Super Series Terbuka Singapura 2014


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA SINGAPURA 2014
TARIKH: 8 - 13 APRIL 2014
VENUE: STADIUM TERTUTUP SINGAPURA, SINGAPURA

Untuk mengetahui senarai pemain pilihan kejohanan ini, sila klik disini

01 April 2014

Draw & Keputusan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Osaka 2014


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA OSAKA 2014
TARIKH: 2-6 APRIL 2014
VENUE: MORIGUCHI CITY STADIUM, KAWARA-MACHI, MORIGUCHI-SHI, OSAKA

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Osaka 2014


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA OSAKA 2014
TARIKH: 2 - 6 APRIL 2014
VENUE: MORIGUCHI CITY GYMNASIUM, KAWARA-MACHI, MORIGUCHI-SHI, OSAKA

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Kazumasa Sakai (JPN)
*2 Misbun Ramdan Misbun (MAS)
*3 Wang Tzu Wei (TPE)
*4 Wan Chin-Hsin (TPE)
*5 Riichi Takeshita (JPN)
*6 Ng Ka Long (HKG)
*7 Yi Hsueh Hsuan (TPE)
*8 Hsien Lin Yu (TPE)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Kaori Imabeppu (JPN)
*2 Yui Hashimoto (JPN)
*3 Febby Angguni (INA)
*4 Ching Hsu Ya (TPE)
*5 Yuka Kusunose (JPN)
*6 Po Pai Yu (TPE)
*7 Kana Ito (JPN)
*8 Kim Hyo Min (KOR)

BERGU LELAKI
*1 Hiroyuki Saeki/Ryota Taohata (JPN)
*2 Evgeniij Dremin/Sergey Lunev (RUS)
*3 Chooi Kah Ming/Teo Ee Yi (MAS)
*4 Yu Lin Chia/Wu Hsian-Lin (TPE)
*5 Sol Kyu Choi/Kim Dae Eun (KOR)
*6 Jun Bong Chan./Duck Young Kim (KOR)
*7 Didit Juang/Muhammad Ulinnuha (INA)
*8 Yuki Fukushima/ohanes Rendy Sugiarto/Afiat Yuris Wirawan (INA)

BERGU WANITA
*1 Yoo Jung Chae/Kim Ji Won (KOR)
*2 Komala Dewi/Meiliana Jauhari (INA)
*3 Kugo Asumi/Yui Miyauchi (JPN)
*4 Yuki Fukushima/Sayaka Hirota (JPN)
*5 Ka Chan Tsz/Yan Poon Yan (TPE)
*6 Shizuka Matsuo/Mami Naito (JPN)
*7 Shendy Puspa Irawati/Vita Marissa (INA)
*8 Aoi Matsuda/Soyoka Yamaguchi (JPN)

BERGU CAMPURAN
*1 Sol Kyu Choi/Yoo Jung Chae (KOR)
*2 Muhammad Rijal/Vita Marissa (INA)
*3 Fernando Kurniawan/Poon Lok Yan (HKG)
*4 Yin Wong Fai/Chow Mei Kuan (MAS)
*5 Jung Jae Wook/Choi Hye In (KOR)
*6 Ryota Taohata/Koharu Yonemoto (JPN)
*7 Takuto Inoue/Yuki Fukushima (JPN)
*8 Tan Chee Tean/Lai Shevon Jemie (MAS)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails