Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Sukan Sea Kuala Lumpur 2017

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

23 Mac 2014

Team Nusa Mahsuri lepas gian di kolam pancing

Dari kiti ialah Zulfari, Rahim, Datuk Misbun dan Misbun Shawal.
Datuk Misbun menunjukkan isyarat bagus bersama Shawal selepas mendaratkan Kerapu.
Misbun Shawal bersama seekor kerapu yang berjaya dinaikkan.
Zulfari kelihatan ceria melihat ikan siakap yang berjaya ditewaskan.
SELEPAS sekian lama sibuk dengan rutin harian menjalani latihan dan penyertaan ke kejohanan badminton antarabangsa, barisan jurulatih dan pemain Kelab Badminton Nusa Mahsuri diketuai Datuk Misbun Sidek sempat turun ke kolam memancing di Pulau Carey bagi meredakan ketegangan sambil beriadah.

Selain Misbun, turut mengambil bahagian ialah Bendahari kelab, Rahim Bakar, jurulatih Zulfari Abdullah dan pemain, Misbun Shawal Misbun. 

16 Mac 2014

Misbun Ramdan rangkul juara Antarabangsa Romania


MISBUN Ramdan Misbun berjaya merangkul kejuaraan pertamanya tahun ini apabila menewaskan Adrian Dziolko dari Poland dalam pertarungan rubber set pada pertandingan akhir perseorangan lelaki Kejohanan Badminton Siri Antarabangsa Romania yang baru sahaja berakhir.

Misbun Ramdan menang 15-21, 21-18, 21-16 dalam masa 49 minit.

Lebih manis lagi, kejayaan ini dicapai Misbun Ramdan ketika ulangtahun kelahiran ke-23 Misbun Ramdan pada hari ini.

Selamat Hari Lahir ke-23 buat Misbun Ramdan


Pihak pengurusan Nusa Mahsuri ingin mengambil kesempatan disini untuk mengucapkan Selamat Hari Lahir ke-23 buat Misbun Ramdan pada hari ini bersamaan 16 Mac. Mudah-mudahan Misbun Ramdan akan menjadi bintang badminton yang berjaya, diberi kesihatan lebih baik disamping memperolehi rezeki melimpah ruah, insyaallah.

12 Mac 2014

Draw & Keputusan Kejohanan Antarabangsa Romania 2014


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON ANTARABANGSA ROMANIA 2014
TARIKH: 13 - 16 MAC 2014
VENUE: CONSTANTIN JEDE SPORT HALL, TIMISOARA

Untuk mengikuti draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

11 Mac 2014

Pemain Pilihan Kejohanan Antarabangsa Romania 2014

PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON ANTARABANGSA ROMANIA 2014
TARIKH: 13 - 16 MAC 2014
VENUE: CONSTANTIN JEDE SPORT HALL, TIMISOARA

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Misbun Ramdan Datuk Misbun (MAS)
*2 Iztok Utrosa (SLO)
*3 David Obernosterer (AUT)
*4 Maxime Moreels (BEL)
*1
*5 Lucas Claerbout (FRA)
*6 Kuca Wraber (AUT)]
*7 Steffen Rasmussen (DEN)
*8 Jarolim Vicen (SLO)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Perrine Le Buhanic (FRA)
*2 Nanna Vainio (FIN)
*3 Nicola Cerfontyne (ENG)
*4 Mary Demy (BEL)
*5 Kate Foo Kune ((MAU)
*6 Jenny Wan (SWE)
*7 Mette Poulsen (DEN)
*8 Laura Sarosi (HUN)

BERGU LELAKI
*1 Kevin Dennerly Minturn/Oliver Leydon Davis (NZL)
*2 Martin Campbell/Patrick Machugh (SCO)
*3 Joe Morgan/Nic Strange (WAL)
*4 Bastian Kersuady/Gaetan Mittelheisser (FRA)

BERGU WANITA
*1 Lorraine Baumann/Teshana Vignes Waran (FRA)
*2 Kira Kattenbeck/Franziska Volkmann (GER)

BERGU CAMPURAN
*1 Jakub Bitman/Alzbeta Basova (CZE)
*2 Marin Baumann/Lorraine Baumann (FRA)
*3 Bastian Kersuady/Teshana Vignes Waran (FRA)
*4 Gergely Krausz/Laura Sarosi (HUN)



04 Mac 2014

Draw & Keputusan Kejohanan SSP Seluruh England 2014


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES PREMIER SELURUH ENGLAND 2014
TARIKH: 4 - 9 MAC 2014
VENUE: ARENA TERTUTUP KEBANGSAAN, BIRMINGHAM

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

03 Mac 2014

Pemain Pilihan Kejohanan SSP Seluruh England 2014


PEMAIN PILIHAN 
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES PREMIER SELURUH ENGLAND 2014
TARIKH: 4 - 9 MAC 2014
VENUE: ARENA TERTUTUP KEBANGSAAN, BIRMINGHAM

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei (MAS)
*2  Chen Long (CHN)
*3  Tommy Sugiarto (INA)
*4  Jan O. Jorgensen (DEN)
*5  Kenichi Tago (JPN)
*6  Boonsak Ponsana (THA)
*7  Du Pengyu (CHN)
*8  Nguyen Tien Minh (VIE)

PERSEORANGAN WANITA
*1  Li Xuerui (CHN)
*2  Wang Yihan (CHN)
*3  Ratchanok Intanon (THA)
*4  Wang Shixian (CHN)
*5  Sung Ji Hyun (KOR)
*6  Bae Yeon Ju (KOR)
*7  Saina Nehwal (IND)
*8  Tai Tzu Ying (TPE)

BERGU LELAKI
*1  Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan (INA)
*2  Hiroyuki Endo/Kenichi Hayakawa (JPN)
*3  Mathias Boe/Carsten Mogensen (DEN)
*4  Liu Xiaolong/Qiu Zihan (CHN)
*5  Hoon Thien How/Tan Wee Kiong (MAS)
*6  Angga Pratama/Ryan Agung Saputra (INA)
*7  Lee Sheng Mu/Tsai Chia Hsin (TPE)
*8  Chris Adcock/Andrew Ellis (ENG)

BERGU WANITA
*1  Wang Xiaoli/ Yu Yang (CHN)
*2  Christinna Pedersen/Kamilla Rytter Juhl (DEN)
*3  Misaki Matsumoto/Ayaka Takahashi (JPN)
*4  Bao Yixin/Tang Jinhua (CHN)
*5  Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN)
*6  Jung Kyung Eun/Kim Ha Na (KOR)
*7  Pia Zebadiah Bernadet/Rizki Amelia  Pradipta (INA)
*8  Jang Ye Na/Kim So Young (KOR)

BERGU CAMPURAN
*1  Zhang Nan/Zhao Yunlei (CHN)
*2  Tontowi Ahmad/Lilyana Natsir (INA)
*3  Xu Chen/Ma Jin (CHN)
*4  Joachim Fisher Nielsen/Christinna Pedersen (DEN)
*5  Chris Adcock/Gabrille Adcock(ENG)
*6  Markis Kido/Pia Zebadiah Bernadet (INA)
*7  Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (THA)
*8  Ko Sung Hyun/Kim Ha Na (KOR)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails