Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Sukan Sea Kuala Lumpur 2017

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

24 Februari 2014

Draw & Keputusan Kejohanan GP Emas Terbuka Jerman 2014


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA JERMAN 2014
TARIKH: 25 FEBRUARI HINGGA 2 MAC 2014
VENUE: RWE SPORTSHALLE, MULHEIM AN DER RUHR

Untuk melihat draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan Kejohanan GP Emas Terbuka Jerman 2014


PEMAIN PILIHAN 
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA JERMAN 2014
TARIKH: 25 FEBRUARI HINGGA 2 MAC 2014
VENUE: RWE SPORTHALLE, MULHEIM AN DER RUHR

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Tommy Sugiarto (INA) - tarik diri
*2  Boonsak Ponsana (THA)
*3  Hu Yun (HKG)
*4  Marc Zwiebler (JER)
*5  Tanongsak Saensomboonsuk (THA)
*6  Shon Wan Ho (KOR)
*7  Kento Momota (JPN)
*8  Takuma Ueda (JPN)
*9  P. Kashyap (IND)
*10 Dionysius Hayom Rumbaka (INA)
*11 Rajiv Ouseph (ENG)
*12 Han-Kristian Vittinghus (DEN)
*13 Sho Sasaki (JPN)
*14 Viktor Axelsen (DEN)
*15 Chou Tien Chen (TPE)
*16 Hsu Jen Hao (TPE)

PERSEORANGAN WANITA
*1  Sung Ji Hyun (KOR)
*2  Bae Yeon Ju (KOR)
*3  Tai Tzu Ying (TPE)
*4  Porntip Buranaprasertsuk (THA)
*5  Nichaon Jindapon (THA)
*6  Sayaka Takahashi (JPN)
*7  Eriko Hirose (JPN)
*8  Carolina Marin (ESP)

BERGU LELAKI
*1  Hiroyuki Endo/Ayaka Hayakawa (JPN)
*2  Hoon Thien How/Tan Wee Kiong (MAS)
*3  Angga Pratama/Ryan Agung Saputra (INA)
*4  Lee Sheng Mu/Tsai Chia Hsin (TPE)
*5  Chris Adcock/Andrew Ellis (ENG)
*6  Maneepong Jongjit/Nipitphon Puangpuapech (THA)
*7  Goh V. Shem/Lim Khim Wah (MAS)
*8  Takeshi Kamura/Keigo Sonoda (JPN)

BERGU WANITA
*1  Misaki Matsumoto/AyakaTakahashi (JPN)
*2  Jung Kyung Eun/Kim Ha Na (KOR)
*3  Jang Ye Na/Kim So Young (KOR)
*4  Reika Kakiiwa/Miyuki Maeda (JPN)
*5  Duanganong Aroonkesorn/Kunchala Voravichitchaikul (THA)
*6 Vivian Hoo Kah Mun/Woon Khe Wei (MAS)
*7  Lee So Hee/Shin Seung Chan (KOR)
*8  Eefje Muskens/Selena Piek (NED)

BERGU CAMPURAN
*1 Chris Adcock/Gabrielle White (ENG)
*2  Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (THA)
*3  Ko Sung Hyun/Kim Ha Na (KOR)
*4  Michael Fuchs/Birgit Michels (JER)
*5  Lee Chun Hei/Chau Hoi Wah (HKG)
*6  Chris Langridge/Heather Olver (ENG)
*7 Anders Kristiansen/Julie Houmann (DEN)
*8  Kenichi Hayakawa/Misaki Matsutomo (JPN)




LinkWithin

Related Posts with Thumbnails