Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Badminton Unlimited 2016 | Episode 138

Badminton Unlimited I Misbun Sidek Badminton Clinic

Sukan Sea Kuala Lumpur 2017

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Aksi Perlawanan Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal di Terbuka Slovenia 2013

UcapanTahniah

UcapanTahniah
Penganugerahan Ijazah Kehormat Doktor Falsafah (Pembangunan Insan) buat Datuk Dr. Haji Misbun Dato' Haji Sidek oleh UTHM

Youtube

Instagram

Twitter

30 Ogos 2013

Ucapan Nusa Mahsuri sempena Hari Kemerdekaan Malaysia ke-56



PIHAK Pengurusan Kelab Badminton Nusa Mahsuri ingin mengucapkan Selamat Menyambut Hari Kemerdekaan kali ke-56 kepada seluruh peminat badminton dan masyarakat Malaysia.

Moga kehadiran detik bersejarah ini akan memberi keinsafan pada diri kita dan sudah pasti bersyukur dengan keamanan yang dinikmati selama ini. Bertepatan dengan slogan "Malaysiaku Berdaulat"  marilah kita sama-sama mempertahankan kemerdekaan yang dicapai demi kesinambungan generasi akan datang.

05 Ogos 2013

Ikuti siaran langsung Kejohanan Dunia di Badmintonworld.tv


SIARAN LANGSUNG @ LIVE
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA 2013
TARIKH: 5 - 11 OGOS JULAI 2013
VENUE: STADIUM TERTUTUP TIANHE, GUANGZHOU, CHINA

Untuk mengikuti siaran langsung @ live Kejohanan Badminton Dunia 2013, sila klik disini

Draw & Keputusan Kejohanan Badminton Dunia 2013


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA 2013
TARIKH: 5 - 11 OGOS JULAI 2013
VENUE: STADIUM TERTUTUP TIANHE, GUANGZHOU, CHINA


Untuk mengikuti draw perlawanan dan keputusan kejohanan berprestij ini, sila klik disini

04 Ogos 2013

Pemain Pilihan Kejohanan Badminton Dunia 2013


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA 2013
TARIKH: 5 - 11 OGOS JULAI 2013
VENUE: STADIUM TERTUTUP TIANHE, GUANGZHOU, CHINA

PERSEORANGAN LELAKI
1. Datuk Lee Chong Wei (MAS)
2. Chen Long (CHN)
3. Du Pengyu (CHN)
4. Boonsak Ponsana (THA)
5. Kenichi Tago (JPN)
6. Hu Yun (HKG)
7. Nguyen Tien Minh (VIE)
8. Tommy Sugiarto (INA)
9. Jan O. Jorgensen (DEN)
10. Sony Dwi Kuncoro (INA)
11. Marc Zwiebler (JER)
12. Wong Wing Ki (HKG)
13. P. Kashyap (IND)
14. Wang Zhengming (CHN)
15. Chong Wei Feng (MAS)
16. Takuma Ueda (JPN)

PERSEORANGAN WANITA
1. Li Xuerui (CHN)
2. Wang Yihan (CHN)
3. Saina Nehwal (IND)
4. Ratchanok Intanon (THA)
5. Sung Ji Hyun (KOR)
6. Tai Tzu Ying (TPE)
7. Wang Shixing (CHN)
8. Minatsu Mitani (JPN)
9. Lindaweni Fanrtri (INA)
10. P.V. Sindhu (IND)
11. Eriko Hirose (JPN)
12. Sapsiree Taerattanachai (THA)
13. Bae Yeon Ju (KOR)
14. Busanan Ongbumrungpan (THA)
15. Porntip Buranaprasertsuk (THA)
16. Yip Pui Yin (HKG)

BERGU LELAKI
1. Ko Sung Hyun/ Lee Yong Dae (KOR)
2. Koo Kien Keat/ Tan Boon Heong (MAS)
3. Mathias Boe/Cartsen Mogersen (DEN)
4. Hiroyuki Endo/Kenichi Hayakawa (JPN)
5. Kim Ki Jung/Kim Sa Rang (KOR)
6. Mohammad Ahsan. Hendra Setiawan (INA)
7. Liu Xiaolong/Que Zihan (CHN)
8. Cai Yun/Fu Haifeng (CHN)
9. Chai Biao/Zhang Nan (CHN)
10. Angga Pratama/Ryan Agung Saputra (INA)
11. Hoon Thien How/Tan Wee Kiong (MAS)
12. Shin Baek Choel/Yoo Yen Seong (KOR)
13. Lee Sheng Mu/Tsai Chia Hsin (TPE)
14. Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov (RUS)
15. Yulianto Alvent/Markis Kido (INA)
16. Maneepong Jongjit/Nipitphon Puangpuapech (THA)

BERGU WANITA
1. Yu Yang/Wang Xiaoli (CHN)
2. Ma Jin/Tang Jinhua (CHN)
3. Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi (JPN)
4. Christinna Pedersen/Kamilla Ryter Juhl (DEN)
5. Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN)
6. Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (JPN)
7. Bao Yixin/Zhong Qianxin (CHN)
8. Eom Hye Won/Jang Ye Na (KOR)
9. Pia Zebadiah Bernadet/Rizki Amelia Pradipta (INA)
10. Duanganong Aroonkesorn/Kunchala Voravichitchaikul (THA)
11. Jung Kyung Eun/Kim Ha Na (KOR)
12. Poon Lok Yan/Tse Ying Suet (TPE)
13. Lee So Hee/Shin Seung Chan (KOR)
14. Vivian Hoo Kah Mun/Woon Khe Wei (MAS)
15. Gebby Ristiyani/Tiara Rosalia Nuraidah (INA)
16. Ko A Ra/Yoo Hae Won (KOR)

BERGU CAMPURAN
1. Xu Chen/Ma Jin (CHN)
2. Zhang Nan/Zhao Yunlei (CHN)
3. Ahmad Tontowi/Lilyana Natsir (INA)
4. Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (DEN)
5. Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)
6. Muhammad Rijal/Debby Susanto (INA)
7. Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (THA)
8. Robert Mateusiak/Nadiezda Zieba (POL)
9. Fran Kurniawan/Shendy Puspa Irawati (INA)
10. Riki Widianto/Puspita Richi Dili (INA)
11. Yoo Yen Seong/Jang Ye Na (KOR)
12. Michael Fuchs/Birgit Michels (JER)
13. Anders Kristiansen/Julie Houmann (DEN)
14. Danny Bawa Chrisnanta/Neo Yu Yan Vanessa (SIN)
15. Qiu Zihan/Bao Yixin (CHN)
16. Chris Adcock/Gabrielle White (ENG)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails