Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

26 Disember 2013

Draw & Keputusan Pusingan Akhir GP Sirkit Kebangsaan 2013


DRAW & KEPUTUSAN
 PUSINGAN AKHIR GRAND PRIX SIRKIT KEBANGSAAN 2013
TARIKH: 27 - 30 DISEMBER 2013
VENUE: DEWAN SERBAGUNA, PUSAT KEJIRANAN PRESINT 11, PUTRAJAYA

Untuk mengikuti draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

25 Disember 2013

Pemain Pilihan Pusingan Akhir GP Sirkit Kebangsaan 2013


PEMAIN PILIHAN
PUSINGAN AKHIR GRAND PRIX SIRKIT KEBANGSAAN 2013
TARIKH: 27 - 30 DISEMBER 2013
VENUE: DEWAN SERBAGUNA, PUSAT KEJIRANAN PRESINT 11, PUTRAJAYA

PERSEORANGAN LELAKI
KUMPULAN A
Chong Wei Feng (1)
Loh Wei Sheng
Chong Li Qun
R. Satheishtaran
KUMPULAN B
Tan Chun Seang (2)
Iskandar Zulkarnain Zainuddin
Nur Mohd Azriyn Ayub
Soo Teck Zhi
KUMPULAN C
Zulfadli Zulkiffli (3)
Goh Soon Huat
Chong Yee Han
Cheam June Wei
KUMPULAN D
Misbun Ramdan Misbun (4)
Mohd Arif Abdul Latif
Tan Kian Meng
Loke Kok Pong

PERSEORANGAN WANITA
KUMPULAN A
Tee Jing Yi (1)
Lim Yin Fun
Crysvia Lim Peiy Zhean
Sylvia Kavita Kumares
KUMPULAN B 
Yang Li Lian (2)
Lim Chiew Sien
Payee Lim Peiy Yee
Goh Jin Wei

BERGU LELAKI
KUMPULAN A
Hoon Thien How/Tan Wee Kiong (1)
Mohd Razif Abdul Latif/Hafiz Hashim
Lutfi Zaim Khalid/Tan Wee Gieen
Darren Issac a/l Deva Dass/Ong Yew Sin

KUMPULAN B
Goh  V Shem/Lim Khim Wah (2)
Chooi Kah Ming/Teo Ee Yi
Ow Yao Han/Teo Kok Siang
Chan Ren Cong/Lim Ming Chuen

BERGU WANITA
KUMPULAN A
Amelia Alicia Anscelly/Woon Khe Wei (1)
Shevon Lai Jemie/Soong Fie Cho
Erica Khoo Pei Shan/See To Chia Vern
Cheah Yee See/Norshahida Baharum
KUMPULAN B
Chow Mei Kuan/Vivian Hoo Kah Mun (2)
Lee Meng Yean/Lim Yin Loo
Goh Liu Ying/Lai Pei Jing
Joyce Choong Wai Chi/Yap Cheng Wen

BERGU CAMPURAN
KUMPULAN A
Tan Aik Quan/Goh Liu Ying (1)
Lutfi Zaim Khalid/Amelia Alicia Anscelly
Koo Kien Keat/Vivian Hoo Kah Mun
Chua Keh Yeap/Chin Kah Mun
KUMPULAN B
Chan Peng Soon/Lai Pei Jing (2)
Ong Jian Guo/Lim Yin Loo
Tan Chee Tean/Chow Mei Kuan
Darren Issac a/l Deva Dass/Joyce Choong Wa Chi

10 Disember 2013

Draw & Keputusan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Itali 2013


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON  CABARAN ANTARABANGSA ITALI 2013
TARIKH: 10 - 13 DISEMBER 2013
VENUE: ALAFULKAM, LIDO DI OSTRIA, ROME

Untuk mengetahui senarai pemain pilihan kejohanan ini, sila klik disini

09 Disember 2013

Pemain Pilihan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Itali 2013


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON  CABARAN ANTARABANGSA ITALI 2013
TARIKH: 10 - 13 DISEMBER 2013
VENUE: ALAFULKAM, LIDO DI OSTRIA, ROME

Untuk mengetahui senarai pemain pilihan kejohanan ini, sila klik  disini


08 Disember 2013

Keratan video perlawanan akhir Antarabangsa Ireland 2013: Misbun Ramdan vs Dieter Domke

KERATAN VIDEO
PERLAWANAN AKHIR
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA IRELAND (IRISH OPEN) 2013
VENUE: BALDOYLE BADMINTON CENTRE, DUBLIN

Misbun Ramdan juara Antarabangsa Ireland





TIADA yang lebih manis bagi seorang pemain badminton apabila bergelar juara. Terima kasih buat semua khususnya jurulatih saya, Datuk Misbun Sidek, Salim Samion, ahli keluarga, pengurusan Nusa Mahsuri serta seluruh rakyat Malaysia yang sentiasa menyokong saya selama ini," demikian tegas Misbun Ramdan Misbun dengan nada ringkas sebaik sahaja muncul juara Kejohanan Badminton Cabaran Antarabangsa Ireland sebentar tadi.


Pada pentas final, Misbun Ramdan yang diletakkan sebagai pilihan ke-2 kejohanan menang bergaya ke atas Dieter Domke dari Jerman dalam permainan dua set terus 21-13, 21-18 dalam masa 33 minit.

Ini merupakan kejuaraan keempat diperolehi Misbun Ramdan pada tahun ini selepas Cabaran Antarabangsa Greece, Portugal dan Slovenia.

05 Disember 2013

Draw & Keputusan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Ireland 2013


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON  CABARAN ANTARABANGSA IRELAND 2013
TARIKH: 4 - 7 DISEMBER 2013
VENUE: BALDOYLE BADMINTON CENTRE, DUBLIN

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Ireland 2013


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON  CABARAN ANTARABANGSA IRELAND 2013
TARIKH: 4 - 7 DISEMBER 2013
VENUE: BALDOYLE BADMINTON CENTRE, DUBLIN

Untuk mengetahui senarai pemain pilihan kejohanan ini, sila klik disini

26 November 2013

Draw & Keputusan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Wales 2013


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON  CABARAN ANTARABANGSA WALES 2013
TARIKH: 27 - 30  NOVEMBER 2013
VENUE: SPORT WALES NATIONAL CENTRE, CARDIFF

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

25 November 2013

Pemain Pilihan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Wales 2013


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON  CABARAN ANTARABANGSA WALES 2013
TARIKH: 27 - 30  NOVEMBER 2013
VENUE: SPORT WALES NATIONAL CENTRE, CARDIFF

Selanjutnya, sila klik disini

20 November 2013

Draw & Keputusan Kejohanan Grand Prix Terbuka Scotland 2013


DRAW & KEPUTUSAN
 KEOHANAN BADMINTON  GRAND PRIX TERBUKA SCOTLAND 2013
TARIKH: 20 - 24  NOVEMBER 2013
VENUE: EMIRATES ARENA, GLASGOW

Untuk mengetahui draw perlawanan dan setiap keputusan kejohanan ini, sila klik disini

19 November 2013

Pemain Pilihan Kejohanan Grand Prix Terbuka Scotland 2013


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON  GRAND PRIX TERBUKA SCOTLAND 2013
TARIKH: 20 - 24  NOVEMBER 2013
VENUE: EMIRATES ARENA, GLASGOW

PERSEORANGAN LELAKI
1. Ville Lang (FIN)
2. Henri Hurskainen (SWE)
3. Brice Leverdez (FRA)
4. Misbun Ramdan Misbun (MAS)
5. Sattawat Pongnairat (USA)
6. Dmytro Zavadsky (UKR)
7. Scott Evans (IRL)
8. Andre Kurniawan Tedjono (INA)
9. Joachim Persson (DEN)
10. Petr Koukal (CZE)
11. Lucas Corvee (FRA)
12. Eetu Heino (FIN)
13. Christian Lind Thomsen (DEN)
14. Kieran Merrilees (SCO)
15. Thomas Rouvel (FRA)
16. Raul Must (EST)

PERSEORANGAN WANITA
1. Carolina Marin (ESP)
2. Kristy Gilmour (SCO)
3. Petya Nedelcheva (BUL)
4. Beatriz Corales (ESP)
5. Kristina Gavnholt (CZE)
6. Sashina Vignes Waran (FRA)
7. Linda Zechiri (BUL)
8. Jamie Subandhi (USA)

BERGU LELAKI
1. Chris Langridge/Peter Mills (ENG)
2. Lukasz Moren/Wojciech Szkudlarczyk (POL)
3. Adam Cwalina/Przemyslaw Wacha (POL)
4. Marcus Ellis/Paul Van Rietvelde (ENG/NED)
5. Mads Conrad Petersen/Mads Pieler Kolding (DEN)
6. Anders Skaarup Rasmussen/Kim Astrup Sorensen (DEN)
7. Jacco Arends/Jelie Maas (NED)
8. Philip Chew/Sattawat Pongnairat (USA)

BERGU WANITA
1. Imogen Bankier/Petya Nedelcheva (SCO/BUL)
2. Jillie Cooper/Kristy Gilmour (SCO)
3. Heather Oliver/Kate Robertshaw (ENG)
4. Ng Hui Ern/Ng Hui Lin (MAS)

BERGU CAMPURAN
1. Chris Langridge/Heather Oliver (ENG)
2. Philip Chew/Jamie Subandhi (USA)
3. Anders Skaarup Rasmussen/Lena Grebak (DEN)
4. Nico Ruponen/Armanda Hogstrom (SWE)
5. Robert Blair/Imogen Bankier (SCO)
6. Jacco Arends/Selena Piek (NED)
7. Sam Magee/Chloe Magee (IRL)
8. Ross Smith/Renuga Veeran (AUS)

12 November 2013

Draw & Keputusan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Malaysia 2013

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON  CABARAN ANTARABANGSA MALAYSIA 2013
TARIKH: 12 - 17 NOVEMBER 2013
VENUE: STADIUM TERTUTUP PERPADUAN ,PETRAJAYA, KUCHING, SARAWAK

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Malaysia 2013

PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON  CABARAN ANTARABANGSA MALAYSIA 2013
TARIKH: 12 - 17 NOVEMBER 2013
VENUE: STADIUM TERTUTUP PERPADUAN ,PETRAJAYA, KUCHING, SARAWAK

Untuk mengetahui senarai pemain pilihan di kejohanan ini, sila klik disini

11 November 2013

Majlis perkahwinan Jalani-Zaleha disambut gilang-gemilang


MAJLIS sambutan Hari Ulangtahun Kelahiran ke-50 dan Perkahwinan Dato' Sri Jalani Datuk Sidek dan pasangannya, Datin Sri Zaleha Mohd Khalid disambut dalam suasana meriah dan penuh gilang-gemilang pada semalam.
Kehadiran anak-anak mempelai yang terdiri daripada Puteri Suraya, Puteri Suaida, Megat Deli, Tengku Awin, Amirul, Nabila dan Nabehah menyerikan lagi suasana majlis yang berlangsung selama 3 jam itu yang dihadiri lebih 800 orang keluarga terdekat dan sahabat handai.

Turut kelihatan ialah kekanda DYMM Sultan Selangor, YAM Tengku Zanariah Sultan Salluddin, Ketua Setiausaha Kementerian Belia dan Sukan, Datuk Jamil Salleh, Ketua Polis Selangor, Dato' Shukri Dahalan dan Ketua Pengarah Majlis Sukan Negara, Dao' Seri Zolkaples Embong.

Selain itu, beberapa celebriti sukan dan seni turut serta. Mereka termasuklah legenda badminton negara, Datuk Misbun Dato' Sidek, Razif Dato' Sidek, Rahman Dato' Sidek, Foo Kok Keong, Datuk James Selvaraj, Cheah Soon Kit, Yap Kim Hock dan ramai lagi.

05 November 2013

Salim Samion akhiri zaman bujang


JURULATIH Nusa Mahsuri, Salim Samion akhirnya menamatkan zaman bujang bersama pilihan hatinya, Hamidah Md Soot dengan sekali lafaz baru-baru ini.

Majlis resepsi kedua-dua mempelai itu telah berlangsung di Hotel De Palma, Shah Alam yang turut dihadiri saudara mara dan rakan taulan. Turut hadir ialah Datuk Misbun Sidek dan isteri, Datin Latifah Sidek serta Jalani Sidek.

Draw & Keputusan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Bahrain 2013


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON  CABARAN ANTARABANGSA BAHRAIN 2013
TARIKH: 5 - 9 NOVEMBER 2013
VENUE: SAMAJAM DJ HALL, SEGAYYA, BAHRAIN


Untuk mengikuti draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Bahrain 2013


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON  CABARAN ANTARABANGSA BAHRAIN 2013
TARIKH: 5 - 9 NOVEMBER 2013
VENUE: SAMAJAM DJ HALL, SEGAYYA, BAHRAIN

PERSEORANGAN LELAKI
1. Misbun Ramdan Misbun (MAS)
2. Anup Sridhar (IND)
3. Chetan Anand (IND)
4. Valeriy Atrashxhenkov (UKR)
5. Sukamta Evert (INA)
6. Subhankar Dey (IND)
7. Dharma Alrie Guna (INA)
8. Rohit Yadav C. (IND)

PERSEORANGAN WANITA
1. Tanvi Lad (IND)
2. Saili Rane (IND)
3. Sannatasah Saniru (MAS)
4. Trupti Murgunde (IND)

BERGU LELAKI
1. Joe Morgan/Nic Strange (WAL)
2. Jagdish Singh/Tan Wee Long Roni (MAS)
3. Florian Schimd/Gilles Tripet (SUI)
4. Al Sayed Jafar Ebrahim Jafar/Heri Setiawan (BRN)

BERGU WANITA
1. Negin Amiripour/Sahar Zamarian (IRI)
2. Pradnya Gadre/Siki Reddy N. (IND)

BERGU CAMPURAN
1. Arun Vishnu/Aparna Balan (IND)
2. Gennadiy Natarov/Yuliya Kazarinova (UKR)
3. Heri Setiawan/Rehana Sunder (BRN)
4. V.Diju/Siki Reddy N (IND)

17 Oktober 2013

Draw & Keputusan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Swiss 2013


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON  CABARAN ANTARABANGSA SWISS 2013
TARIKH: 17 - 20 OKTOBER 2013
VENUE: CENTRE SPORTIF, YVERDON LES BAINS, SWISS


Untuk mengikuti draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

16 Oktober 2013

Pemain Pilihan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Swiss 2013


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON  CABARAN ANTARABANGSA SWISS 2013
TARIKH: 17 - 20 OKTOBER 2013
VENUE: CENTRE SPORTIF, YVERDON LES BAINS, SWISS

PERSEORANGAN LELAKI
1. Henri Hurskainen (SWE)
2. Misbun Ramdan Misbun (MAS)
3. Brice Leverdez Misbun (FRA)
4. Vladimir Malkov (RUS)
5. Jan Flohlich (CZE)
6. Matthieu Lo Ying Ping (FRA)
7. Thomas Rouxel (FRA)
8. Lucas Corvee (FRA)

PERSEORANGAN WANITA
1. Sashina Vignes Waran (FRA)
2. Nicole Schaller (JER)
3. Marija Ulitina (UKR)
4. Sabrina Jaquet (SUI)
5. Millicent Wiranto (INA)
6. Tanvi Lad (IND)
7. Yuka Kusunose (JPN)
8. Sarah Walker (ENG)

BERGU LELAKI
1. Pranaav Jeery Chopra/Akshay Dewalkar (IND)
2. Christopher Rusdianto/Trikusuma Wardhana (INA)
3. Florian Schimd/Gilles Tripet (SUI)
4. Joe Morgan/Nic Strange (WAL)

BERGU WANITA
1. Emelie Lennartsson/Emaa Wngberg (SWE)
2. Audrey Fontaine/Emilie Lefel (FRA)
3. Sarina Kohlfurst/Nathalie Ziesig (AUT)
4. Lorraine Baumann/Teshana Vignes Waran (FRA)

BERGU CAMPURAN
1. Vitalij Durkin/Nina Vislova (RUS)
2. Ronan Labar/Emilie Lefel (FRA)
3. Baptiste Careme/Anne Tran (FRA)
4. Jonathan Nordh/Emelie Lennartsson (SWE)

02 Oktober 2013

Kejohanan Terbuka Kuala Lumpur 2013: Cabaran tiga pemain Nusa Mahsuri bermula petang ini


TIGA pemain Nusa Mahsuri akan memulakan cabaran di Kejohanan Badminton Sirkit Kebangsaan Terbuka Kuala Lumpur pada petang ini.

Mereka ialah Misbun Ramdan Datuk Misbun yang diletakkan sebagai pemain pilihan ketiga kejohanan bagi kategori perseorangan lelaki Divisyen Satu disamping Ridzwan Rahmat dan Misbun Shawal Datuk Misbun yang turut beraksi di kategori yang sama.

Jadual Perlawanan ( 2 Oktober 2013)
5.15 petang
Ridzwan Rahmat vs Muhammad Nur Muslim Abdullah
5.50 petang
Misbun Ramdan vs Goh Gianp Chin
6.25 petang
Misbun Shawal vs Chong Li Qun

01 Oktober 2013

Draw & Keputusan Kejohanan Sirkit Kebangsaan Terbuka Kuala Lumpur 2013

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SIRKIT KEBANGSAAN TERBUKA KUALA LUMPUR 2013
TARIKH: 2 - 6 OKTOBER 2013
VENUE: STADIUM BADMINTON KUALA LUMPUR

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan kejohanan, sila klik disini

Pemain Pilihan Kejohanan Sirkit Kebangsaan Terbuka KL 2013


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SIRKIT KEBANGSAAN TERBUKA KUALA LUMPUR 2013
TARIKH: 2 - 6 OKTOBER 2013
VENUE: STADIUM BADMINTON KUALA LUMPUR

PERSEORANGAN LELAKI
1. Chong Wei Feng
2. Liew Daren
3. Misbun Ramdan Misbun
4. Goh Soon Huat

PERSEORANGAN WANITA
1. Tee Jing Yi
2. Yang Li Lian

BERGU LELAKI
1. Koo Kien Keat/Tan Boon Heong 
2. Hoon Thiew How/Tan Wee Kiong
3. Goh V. Shem/Lim Khim Wah
4. Low Juan Shen/Tan Yip Jun

BERGU WANITA
1. Amelia Alicia Anscelly/Woon Khe Wei
2. Chow Mei Kuan/Vivian Hoo Kah Mun

BERGU CAMPURAN
1. Ong Jan Guo/Lim Yin Loo
2. Shevon Lai Jemie/Wong Fai Yin

19 September 2013

Draw & Keputusan Kejohanan Antarabangsa Poland 2013


DRAW & KEPUTUSAN KEJOHANAN
 KEJOHANAN BADMINTON SIRI ANTARABANGSA POLAND 2013
TARIKH: 19 - 22 SEPTEMBER 2013
VENUE: WGORZE ZAMKOWE, LUBIN, POLAND


Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

18 September 2013

Pemain Pilihan Kejohanan Antarabangsa Poland 2013


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SIRI ANTARABANGSA POLAND 2013
TARIKH: 19 - 22 SEPTEMBER 2013
VENUE: WGORZE ZAMKOWE, LUBIN, POLAND

PERSEORANGAN LELAKI
1. Misbun Ramdan Misbun (MAS)
2. David Obernoterer (AUT)
3. Mathias Borg (SWE)
4. Wan Chia Hsin (TPE)
5. Joe Wu (NZL)
6. Jarolim Vicen (SLO)
7. Vitly Konov (UKR)
8. Siswanto (INA)

PERSEORANGAN WANITA
1. Hsu Ya Ching (TPE)
2. Carissa Turner (WAL)
3. Cheng Chi Ya (TPE)
4. Zuzzana Pavelkova (CZE)
5. Chiang Mei Hui (TPE)
6. Mette Poulsen (DEN)
7. Natalya Voytsekh (UKR)
8. Anna Thea Madsen (DEN)

BERGU LELAKI
1. Adam Cwalina/Przemyslaw Wacha (POL)
2. Christopher Rusdianto/Trikusuma Wardhana (INA)
3. Martin Campbell/Patrick Machugh (SCO)
4. Pavel Florian/Ondrej Kopriva (CZE)

BERGU WANITA
1. Sarah Thomas/ Carissa Turner (WAL)
2. Anastastiya Dmytryshyn/Dariya Samarchants (UKR)
3. Natalya Voyttsekh/Yelyzeveta Zharka (UKR)
4. Joan Christiansen/Tide Iversen (DEN)

BERGU CAMPURAN
1. Jakub Bitman/AlzbetaBasova (CZE)
2. Renne Mattisson/Tilde Dversen (DEN)
3. Jones Rafli Jansen/Cislta Jolty Jansen (DEN)
4. Patrick Machugh/Catlin Pringle (SCO)

30 Ogos 2013

Ucapan Nusa Mahsuri sempena Hari Kemerdekaan Malaysia ke-56



PIHAK Pengurusan Kelab Badminton Nusa Mahsuri ingin mengucapkan Selamat Menyambut Hari Kemerdekaan kali ke-56 kepada seluruh peminat badminton dan masyarakat Malaysia.

Moga kehadiran detik bersejarah ini akan memberi keinsafan pada diri kita dan sudah pasti bersyukur dengan keamanan yang dinikmati selama ini. Bertepatan dengan slogan "Malaysiaku Berdaulat"  marilah kita sama-sama mempertahankan kemerdekaan yang dicapai demi kesinambungan generasi akan datang.

05 Ogos 2013

Ikuti siaran langsung Kejohanan Dunia di Badmintonworld.tv


SIARAN LANGSUNG @ LIVE
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA 2013
TARIKH: 5 - 11 OGOS JULAI 2013
VENUE: STADIUM TERTUTUP TIANHE, GUANGZHOU, CHINA

Untuk mengikuti siaran langsung @ live Kejohanan Badminton Dunia 2013, sila klik disini

Draw & Keputusan Kejohanan Badminton Dunia 2013


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA 2013
TARIKH: 5 - 11 OGOS JULAI 2013
VENUE: STADIUM TERTUTUP TIANHE, GUANGZHOU, CHINA


Untuk mengikuti draw perlawanan dan keputusan kejohanan berprestij ini, sila klik disini

04 Ogos 2013

Pemain Pilihan Kejohanan Badminton Dunia 2013


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA 2013
TARIKH: 5 - 11 OGOS JULAI 2013
VENUE: STADIUM TERTUTUP TIANHE, GUANGZHOU, CHINA

PERSEORANGAN LELAKI
1. Datuk Lee Chong Wei (MAS)
2. Chen Long (CHN)
3. Du Pengyu (CHN)
4. Boonsak Ponsana (THA)
5. Kenichi Tago (JPN)
6. Hu Yun (HKG)
7. Nguyen Tien Minh (VIE)
8. Tommy Sugiarto (INA)
9. Jan O. Jorgensen (DEN)
10. Sony Dwi Kuncoro (INA)
11. Marc Zwiebler (JER)
12. Wong Wing Ki (HKG)
13. P. Kashyap (IND)
14. Wang Zhengming (CHN)
15. Chong Wei Feng (MAS)
16. Takuma Ueda (JPN)

PERSEORANGAN WANITA
1. Li Xuerui (CHN)
2. Wang Yihan (CHN)
3. Saina Nehwal (IND)
4. Ratchanok Intanon (THA)
5. Sung Ji Hyun (KOR)
6. Tai Tzu Ying (TPE)
7. Wang Shixing (CHN)
8. Minatsu Mitani (JPN)
9. Lindaweni Fanrtri (INA)
10. P.V. Sindhu (IND)
11. Eriko Hirose (JPN)
12. Sapsiree Taerattanachai (THA)
13. Bae Yeon Ju (KOR)
14. Busanan Ongbumrungpan (THA)
15. Porntip Buranaprasertsuk (THA)
16. Yip Pui Yin (HKG)

BERGU LELAKI
1. Ko Sung Hyun/ Lee Yong Dae (KOR)
2. Koo Kien Keat/ Tan Boon Heong (MAS)
3. Mathias Boe/Cartsen Mogersen (DEN)
4. Hiroyuki Endo/Kenichi Hayakawa (JPN)
5. Kim Ki Jung/Kim Sa Rang (KOR)
6. Mohammad Ahsan. Hendra Setiawan (INA)
7. Liu Xiaolong/Que Zihan (CHN)
8. Cai Yun/Fu Haifeng (CHN)
9. Chai Biao/Zhang Nan (CHN)
10. Angga Pratama/Ryan Agung Saputra (INA)
11. Hoon Thien How/Tan Wee Kiong (MAS)
12. Shin Baek Choel/Yoo Yen Seong (KOR)
13. Lee Sheng Mu/Tsai Chia Hsin (TPE)
14. Vladimir Ivanov/Ivan Sozonov (RUS)
15. Yulianto Alvent/Markis Kido (INA)
16. Maneepong Jongjit/Nipitphon Puangpuapech (THA)

BERGU WANITA
1. Yu Yang/Wang Xiaoli (CHN)
2. Ma Jin/Tang Jinhua (CHN)
3. Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi (JPN)
4. Christinna Pedersen/Kamilla Ryter Juhl (DEN)
5. Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN)
6. Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (JPN)
7. Bao Yixin/Zhong Qianxin (CHN)
8. Eom Hye Won/Jang Ye Na (KOR)
9. Pia Zebadiah Bernadet/Rizki Amelia Pradipta (INA)
10. Duanganong Aroonkesorn/Kunchala Voravichitchaikul (THA)
11. Jung Kyung Eun/Kim Ha Na (KOR)
12. Poon Lok Yan/Tse Ying Suet (TPE)
13. Lee So Hee/Shin Seung Chan (KOR)
14. Vivian Hoo Kah Mun/Woon Khe Wei (MAS)
15. Gebby Ristiyani/Tiara Rosalia Nuraidah (INA)
16. Ko A Ra/Yoo Hae Won (KOR)

BERGU CAMPURAN
1. Xu Chen/Ma Jin (CHN)
2. Zhang Nan/Zhao Yunlei (CHN)
3. Ahmad Tontowi/Lilyana Natsir (INA)
4. Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (DEN)
5. Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)
6. Muhammad Rijal/Debby Susanto (INA)
7. Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (THA)
8. Robert Mateusiak/Nadiezda Zieba (POL)
9. Fran Kurniawan/Shendy Puspa Irawati (INA)
10. Riki Widianto/Puspita Richi Dili (INA)
11. Yoo Yen Seong/Jang Ye Na (KOR)
12. Michael Fuchs/Birgit Michels (JER)
13. Anders Kristiansen/Julie Houmann (DEN)
14. Danny Bawa Chrisnanta/Neo Yu Yan Vanessa (SIN)
15. Qiu Zihan/Bao Yixin (CHN)
16. Chris Adcock/Gabrielle White (ENG)

17 Julai 2013

Misbun Ramdan teruskan cabaran di Terbuka Kanada


SELEPAS hanya melepasi pusingan ke-3 Kejohanan Grand Prix Emas Terbuka Amerika Syarikat minggu lalu, kini Misbun Ramdan Misbun meneruskan aksi dan cabaran negara pada Kejohanan Grand Prix Terbuka Kanada bermula hari ini.

Diletakkan sebagai pemain pilihan ke-5 kejohanan, Misbun Ramdan akan turun ke gelanggang pusingan pertama menentang pemain tuan rumah, Calvin Che. Andai berjaya mengatasi cabaran itu, beliau akan berdepan pula Siraroj Phanpuchara atau Timothy Lam. Kedua-duanya dari Amerika Syarikat. Jika terus cemerlang, menanti cabaran Misbun Ramdan pada pusingan ke-3 dijangka pilihan ke-14, Arvind Bhat dari India. Pada suku akhir, Misbun Ramdan diramal tidak menghadapi saingan sengit kerana akan berdepan pemain tidak ternama. Cabaran separuh akhir adalah detik cukup memeritkan buat Misbun Ramdan apabila diundi menentang sama ada Suppanyu Avihingsanon (THA), Zulfadli Zulkifli (MAS) atau Eric Pang (NED).

Untuk mengikuti perkembangan dari masa ke semasa kejohanan ini, sila layari Facebook: nusamahsuri atau twitter: @nusamahsuri

16 Julai 2013

Draw & Keputusan Kejohanan Grand Prix Terbuka Kanada 2013


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX TERBUKA KANADA 2013
TARIKH: 16 - 21 JULAI 2013
VENUE: RICHMOND OLYMPIC OVAL.BRITISH COLUMBIA, CANADA

Untuk mengikuti draw perlawanan & keputusan kejohanan ini, sila klik disini

15 Julai 2013

Pemain Pilihan Kejohanan Grand Prix Terbuka Kanada 2013


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX TERBUKA KANADA 2013
TARIKH: 16 - 21 JULAI 2013
VENUE: RICHMOND OLYMPIC OVAL.BRITISH COLUMBIA, CANADA

PERSEORANGAN LELAKI
1. Kazumasa Sakai (JPN)
2. Eric Pang (NED)
3. Tan Chun Seang (MAS)
4. Kento Momota (JPN)
5. Misbun Ramdan Misbun (MAS)
6. Suppanyu Avihingsanon (THA)
7. Misha Zilberman (ISR)
8. Henri Hurskainen (SWE)
9. Zulfadli Zulkifli (MAS)
10. Joachim Persson (DEN)
11. Sattawat Pongnairat (USA)
12. Riichi Takeshita (JPN)
13. Chen Yong Zhao Ashton (SIN)
14. Arvind Bhat (IND)
15. Petr Koukal (CZE)
16. Michael Lahnsteiner (AUT)

PERSEORANGAN WANITA
1. Nichaon Jindapon (THA)
2. Sapsiree Taerattanachai (THA)
3. Yip Pui Yin (HKG)
4. Carolina Marin (ESP)
5. Yui Hashimoto (JPN)
6. Chan Tsz Ka (HKG)
7. Kaori Imabeppu (JPN)
8. Beatriz Corrales (ESP)

BERGU LELAKI
1. Takeshi Kamura/Keigo Sonoda (JPN)
2. Maneepong Jongjit/Niptphon Puangpuapech (THA)
3. Hiroyuki Saeki/Ryota Taohata (JPN)
4. Phillip Chew/Sattawat Pongnairat (USA)
5. Ruud Bosch/Koen Ridder (NED)
6. Andirian Liu/Derick Ng (CAN)
7. Jacco Arends/Jelie Maas (NED)
8. Bodin Issara/Pakkawat Vilailak (THA)

BERGU WANITA
1. Wang Rong/Zhang Zhibo (MAC)
2. Eva Lee/Paula Lynn Obanana (USA)
3. Bruce Alex/Phyllis Chan (CAN)
4. Grace Gao/Li Michelle (CAN)

BERGU CAMPURAN
1. Lee Chun Hei/Chau Hoi Wah (HKG)
2. Phillip Chew/Jamie Subandhi (USA)
3. Jorrit de Ruiter/Samantha Barning (NED)
4. Jelie Maas/Iris Tabeling (NED)

08 Julai 2013

Ramdan wakil tunggal Nusa Mahsuri beraksi di Terbuka Amerika Syarikat


MISBUN Ramdan Misbun menjadi wakil tunggal Nusa Mahsuri yang akan menyertai Kejohanan Badminton Grand Prix Emas Terbuka Amerika Syarikat (USA) yang diadakan di Kelab Badminton Orange County, California selama 6 hari mulai hari ini.

Bagaimanapun, Misbun Ramdan yang juga pemain No.51 Dunia hanya akan turun beraksi pada pusingan pertama kejohanan pada jam 11.00 pagi esok waktu Malaysia bersamaan 9 Julai 2013.

Untuk mengikuti perkembangan terkini kejohanan, sila layari Facebook: nusamahsuri atau twitter: @nusamahsuri

Draw & Keputusan Kejohanan GP Emas Terbuka Amerika Syarikat 2013


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA AMERIKA SYARIKAT 2013
TARIKH: 8 - 13 JULAI 2013
VENUE: KELAB BADMINTON ORANGE COUNTY, CALIFORNIA


Untuk mengikuti draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

06 Julai 2013

Pemain Pilihan Kejohanan GP Emas Terbuka Amerika Syarikat 2013


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA AMERIKA SYARIKAT 2013
TARIKH: 8 - 13 JULAI 2013
VENUE: KELAB BADMINTON ORANGE COUNTY, CALIFORNIA

PERSEORANGAN LELAKI
1. Boonsak Ponsana (THA)
2. Hu Yun (HKG)
3. Nguyen Tien Minh (VIE)
4. Wong Wing Ki (HKG)
5. Takuma Ueda (JPN)
6. Gurusaidutt R.M.V. (IND)
7. Kazumasa Sakai (JPN)
8. Hsiu Jen Hiao (TPE)
9. Niluka Karunaratne (SRI)
10. Eric Pang (NED)
11. Tan Chun Seang (MAS)
12. Misbun Ramdan Misbun (MAS)
13. Kento Momota (JPN)
14. Suppanyu Avihingsanon (THA)
15. Henri Hurskainen (SWE)
16. Joachim Persson (DEN)

PERSEORANGAN WANITA
1. Nichaon Jindapon (THA)
2. Yip Pui Yin (HKG)
3. Sapsiree Taerattanachai (THA)
4. Carolina Marin (ESP)
5. Yui Hashimoto (JPN)
6. Chan Tsz Ka (HKG)
7. Kaori Imabeppu (JPN)
8. Xing Aiying (SIN)

BERGU LELAKI
1. Takeshi Kamura/Keigo Sonoda (JPN)
2. Maneepong Jongjit/Niptphon Puangpuapech (THA)
3. Hiroyuki Saeki/Ryota Taohata (JPN)
4. Phillip Chew/Sattawat Pongnairat (USA)
5. Ruud Bosch/Koen Ridder (NED)
6. Andirian Liu/Derick Ng (CAN)
7. Liang Ju Wei/Liao Kuan Hao (TPE)
8. Jacco Arends/Jelie Maas (NED)

BERGU WANITA
1. Bao Yixin/Zhong Qianxin (CHN)
2. Yuriko Miki/Koharu Yonemoto (JPN)
3. Nicole Grether/Charmaine Reid (CAN)
4. Wang Rong/Zhang Zhibo (MAC)

BERGU CAMPURAN
1. Lee Chun Hei/Chau Hoi Wah (HKG)
2. Phillip Chew/Jamie Subandhi (USA)
3. Jorrit de Ruiter/Samantha Barning (NED)
4. Takeshi Kamura/Koharu Yonemoto (JPN)
5. Ryota Taohata/Miyuki Maeda (JPN)
6. Lee Hock Lai/Phyllis Chan (USA/CAN)
7. Nyl Kamura/Grace Gao (CAN)
8. Lino Munoz/Cynthia Gonzalez (MEX)

22 Jun 2013

Selamat Hari Ulangtahun Kelahiran ke-32 buat Salim Samion



PIHAK pengurusan Kelab Badminton Nusa Mahsuri ingin mengucapkan SELAMAT HARI ULANG TAHUN KELAHIRAN ke-32 buat jurulatih kami, Salim Samion yang detiknya jatuh pada hari ini bersamaan 22 Jun 2013.

Mudah-mudahan kehadiran hari penuh bermakna ini akan memberi iltizam baru dalam menempuh karier yang semakin mencabar, sentiasa diberi kesihatan berpanjangan dan dimurahkan rezeki hendaknya. insyaallah.

10 Jun 2013

Ucapan tahniah buat Datuk Jamil Salleh dilantik KSU baru KBS


PIHAK pengurusan Kelab Badminton Nusa Mahsuri ingin mengucapkan setinggi-tinggi tahniah kepada Timbalan Ketua Setiausaha (Antarabangsa dan Pengurusan) Kementerian Belia dan Sukan (KBS), Yang Berbahagia Datuk Jamil Salleh yang dilantik sebagai Ketua Setiausaha baru KBS berkuatkuasa pada Rabu bersamaan 12 Jun 2013.

Dengan pelantikan ini, pihak kami percaya Datuk Jamil berupaya melaksanakan amanah yang diberi dengan penuh integriti dan memperkasakan pembangunan sukan dan belia negara.

06 Jun 2013

Misbun Sidek dinobat Tokoh Sukan Negeri Selangor


DATUK Haji Misbun Dato' Haji Sidek telah dinobatkan sebagai Tokoh Sukan sempena Majlis Anugerah Sukan Negeri Selangor yang diadakan di sebuah hotel terkemuka di Shah Alam sebentar tadi.


25 Mei 2013

Pengalaman sekat peluang Ramdan ke pentas final


PENGALAMAN nyata menjadi jurang pemisah buat Misbun Ramdan Misbun yang terpaksa menerima hakikat untuk tewas kepada Hans-Kristian Vittinghus dari Denmark 11-21, 18-21 dalam saingan separuh akhir Kejohanan Badminton Cabaran Antarabangsa Sepanyol yang baru sahaja selesai.

Pemain senior Denmark yang menduduki ranking No.16 Dunia itu mengambil masa selama 29 minit untuk menyekat peluang Ramdan ke pentas final.

Buat seluruh rakyat Malaysia, sekalung penghargaan tidak terhingga diatas sokongan padu dan doa buat Misbun Ramdan sepanjang kejohanan ini berlangsung.

Antarabangsa Sepanyol: Misbun Ramdan bergaya ke separuh akhir

CEMERLANG...tumbangkan Tan Yuhan untuk berdepan Vittinghus dari Denmark di separuh  khir.

SEPERTI diramal, Misbun Ramdan Misbun berjaya melangkah dengan bergaya ke separuh akhir Kejohanan Badminton Cabaran Antarabangsa Sepanyol selepas menundukkan Tan Yuhan dari Belgium 21-13, 18-21, 21-19 dalam masa 45 minit pada saingan suku akhir sebentar tadi.

Pada pusingan seterusnya, Misbun Ramdan yang juga pilihan ke-3 kejohanan akan berdepan saingan lebih berliku apabila Hans-Kristian Vittinghus dari Denmark bakal menantinya sebelum boleh memasang niat untuk meloloskan diri ke pentas final.

Misbun Ramdan benam Rasmus Fladberg untuk ke suku akhir Antarabangsa Sepanyol

MISBUN Ramdan Misbun membenam cabaran Rasmus Fladberg dari Denmark 21-10, 21-14 dalam masa 27 minit untuk layak ke suku akhir Kejohanan Badminton Cabaran Antarabangsa Sepanyol yang baru sahaja berakhir.

Menanti Misbun Ramdan di suku akhir nanti ialah jaguh Belgium, Tan Yuhan.

24 Mei 2013

8 pasukan bersaing rebut Piala Foo Kok Keong


KIRA-KIRA lapan buah pasukan dari Selangor, Perak dan Pulau Pinang akan mengambil bahagian dalam Kejohanan Badminton Jemputan Piala Foo Kok Keong bagi merebut hadiah keseluruhan berjumlah RM35,800.

Kejohanan bersempena nama bekas jaguh badminton negara itu dianjurkan oleh Majlis Bandaraya Shah Alam (MBSA) dengan kerjasama selama tiga hari bemula hari ini di Kelab Shah Alam

Pada satu sidang media, Datuk Bandar Shah Alam, Datuk Mohd Jaafar Mohd Atan  menegaskan, penganjuran kejohanan itu adalah sebagai menghargai jasa bekas anak jati Selangor yang telah mengharumkan nama negeri dan negara menerusi arena badminton.

"Semangat juang yang tidak mengenal erti putus asa telah dibuktikan oleh Kok keong dan rakan-rakan sehingga mampu menjulang Piala Thomas pada tahun 1992. Justeru, MBSA menjemput orangramai dan para peminat badminton untuk datang menyaksi kehebatan kejohanan ini,"ujarnya.

Majlis perasmian penutup dan penyampaian hadiah kepada para pemenang dijangka akan disampaikan oleh Menteri Besar Selangor, Tan Sri Abdul Khalid Ibrahim Ahad ini.

22 Mei 2013

Draw & Keputusan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Sepanyol 2013

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA SEPANYOL (SPAIN) 2013
TARIKH: 23 - 26 MEI 2013
VENUE: POLIDEPORTIVO MUNICIPAL "MARQUES DE SAMARANCH"

Untuk mengetahui draw dan keputusan perlawanan di kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Sepanyol 2013

PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA SEPANYOL (SPAIN) 2013
TARIKH: 23 - 26 MEI 2013
VENUE: POLIDEPORTIVO MUNUCIPAL "MARQUES DE SAMARANCH"

PERSEORANGAN LELAKI
1. Hans-Kristian Vittinghus (DEN)
2. Ville Lang (FIN)
3. Misbun Ramdan Misbun (MAS)
4. Pablo Abian (ESP)
5. Joachim Persson (DEN)
6. Emil Hlost (DEN)
7. Matthieu LoYing Ping (FRA)
8. Chetan Anand (IND)

PERSEORANGAN WANITA
1. Carolina Marin (ESP)
2. Sashina Vignes Waran (FRA)
3. Kristina Gavnholt (CZE)
4. Beatriz Corrales (ESP)
5. Linda Zetchiri (BUL)
6. Salakjit Ponsana (THA)
7. Simone Prutsch (AUT)
8. Maja Tvrdy (SLO)

BERGU LELAKI
1. Chris Langridge/Peter Mills (ENG)
2. Adam Cwalina/Przemyslaw Wacha (POL)
3. Christoper Coles/Matthew Nottingham (ENG)
4. Gary Fox/Ben Stawski (ENG)

BERGU WANITA
1. Heather Olver/Kate Robertshaw (ENG)
2. Steffi Annys/Severine Corvilian (BEL)
3. Lorraine Baumann/Lea Palermo (FRA)
4. Lena Grebak/Maria Helsbol (DEN)

BERGU CAMPURAN
1. Chris Langridge/Heather Olver (ENG)
2. Jorrit De Rutter/Samantha Barning (NED)
3. Ronan Labar/Laura Choinet (FRA)
4. Anders Skaarup Rasmussen/Lena Grebak (DEN)

19 Mei 2013

Impian Misbun Ramdan julang kejuaraan Hellas jadi realiti



IMPIAN dan harapan mengggunung rakyar Malaysia untuk melihat Misbun Ramdan Misbun menjulang kejuaraan Siri Antarabangsa Hellas (Greece) akhirnya menjadi realiti selepas dia menewaskan Jan Frohlich dari Republik Czech 21-14, 21-13 dalam masa 31 minit pada pentas pertandingan akhir sebentar tadi.

Ini merupakan kejuaraan ketiga digenggam Misbun Ramdan selepas Kejohanan Siri Antarabangsa Portugal dan Siri Antarabangsa Slovenia.


LALUAN MISBUN RAMDAN DI HELLAS
Pusingan Pertama
Menewaskan Sergey Scherbin 21-10, 21-10
Pusingan Kedua
Menewaskan Rasmus Messerschmidt 21-14, 21-17
Suku Akhir
Menewaskan Lukas Zevl 21-8, 21-5
Separuh Akhir
Menewaskan Richard Domke 21-14, 21-12
Akhir
Menewaskan Jan Frohlich 21-14, 21-13

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails