Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Sukan Sea Kuala Lumpur 2017

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

31 Januari 2012

Senarai Pemain Negara ke Kelayakan Piala Thomas/Uber Zon Asia 2012

SENARAI PEMAIN NEGARA
KE KELAYAKAN PIALA THOMAS/UBER ZON ASIA 2012
TARIKH: 13 - 19 FEBRUARI 2012
VENUE: MACAU CITY

PIALA THOMAS
Datuk Lee Chong Wei
Muhammad Hafiz Hashim
Liew Daren
Mohamad Arif Latif
Koo Kien Keat
Tan Boon Heong
Lim Khim Wah
Goh Wei Shem
Hoon Thien How
Teo Kok Siang

PIALA UBER
Tee Jing Yi
Lydia Cheah
Sonia Cheah
Sannatasah Saniru
Wong Pei Tty
Chin Eei Hui
Vivian Hoo Kah Mun
Woon Khe Wei
Goh Liu Ying
Lim Yin Loo

10 Januari 2012

Draw & Keputusan Kejohanan Super Series Terbuka Malaysia 2012

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA MALAYSIA MAYBANK 2012
TARIKH: 10 - 15 JANUARI 2012
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan Super Series Terbuka Malaysia 2012

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA MALAYSIA MAYBANK 2012
TARIKH: 10 - 15 JANUARI 2012
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei (MAS)
*2 Lin Dan (CHN)
*3 Chen Long (CHN)
*4 Peter Gade Hoeg (DEN)
*5 Chen Jin (CHN)
*6 Sho Sasaki (JPN)
*7 Simon Santoso (INA)
*8 Nguyen Tien Minh (VIE)

BERGU LELAKI
*1 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (KOR)
*2 Ko Sung Hyun/Yoo Yeon Seong (KOR)
*3 Chai Biao/Guo Zhendong (CHN)
*4 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (MAS)
*5 Mohamad Ahsan/Bona Septano (INA)
*6 Hirokatsu Hadhimoto/Noriyasu Hirata (JPN)
*7 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (INA)
*8 Markis Kido/Hendra Setiawan (INA)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Yihan (CHN)
*2 Wang Xin (CHN)
*3 Wang Shixian (CHN)
*4 Saina Nehwal (IND)
*5 Tine Baun (DEN)
*6 Jiang Yanjiao (CHN)
*7 Sung Ji Hyun
*8 Juliane Schenk (JER)

BERGU WANITA
*1 Muzuki Fujii/Reika Kakiiwa (JPN)
*2 Ha Jung Eun/Kim Min Jung (KOR)
*3 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (JPN)
*4 Shizuka Matsuo/Mami Naito (JPN)
*5 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (TPE)
*6 Meiliana Jauhari/Greysia Polii (INA)
*7 Christinna Pedersen/Kamilla Rytter Juhl (DEN)
*8 Poon Lok Yan/Tse Ying Suet (HKG)

BERGU CAMPURAN
*1 Zhang Nan/Zhao Yunlei (CHN)
*2 Xu Chen/Ma Jin (CHN)
*3 Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (DEN)
*4 Tontowi Ahmad/Lilyana Natsir (INA)
*5 Chen Hung Lin/Cheng Wen Hsing (TPE)
*6 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (THA)
*7 Songphon Anugritayawon/Kunchala Voravichitchaikul (THA)
*8 Shintaro Ikeda/Reiko Shiota (JPN)

03 Januari 2012

Draw & Keputusan Kejohanan SS Premier Terbuka Korea 2012

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES PREMIER TERBUKA KOREA 2012
TARIKH: 3 - 8 JANUARI 2012
VENUE: GIMNASIUM OLIMPIK 2, SEOUL

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan SS Premier Terbuka Korea 2012

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES PREMIER TERBUKA KOREA 2012
TARIKH: 3 - 8 JANUARI 2012
VENUE: GIMNASIUM OLIMPIK 2, SEOUL

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei (MAS)
*2 Lin Dan (CHN)
*3 Chen Long (CHN)
*4 Peter Gade Hoeg (DEN)
*5 Chen Jin (CHN)
*6 Sho Sasaki (JPN)
*7 Nguyen Tien Minh (VIE)
*8 Simon Santoso (INA)

BERGU LELAKI
*1 Fu Haifeng/Cai Yun (CHN)
*2 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (KOR)
*3 Mathias Boe/Carsten Mogensen (DEN)
*4 Ko Sung Hyun/Yoo Yeon Seong (KOR)
*5 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (MAS)
*6 Mohamad Ahsan/Bona Septano (INA)
*7 Chai Biao/Guo Zhendong (CHN)
*8 Hirokatsu Hadhimoto/Noriyasu Hirata (JPN)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Yihan (CHN)
*2 Wang Shixian (CHN)
*3 Wang Xin (CHN)
*4 Saina Nehwal (IND)
*5 Tine Naub (DEN)
*6 Jiang Yanjiao (CHN)
*7 Juliane Schenk (JER)
*8 Sung Ji Hyun (KOR)

BERGU WANITA
*1 Wang Xiaoli/Yu Yang (CHN)
*2 Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN)
*3 Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (JPN)
*4 Ha Jung Eun/Kim Min Jung (KOR)
*5 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (JPN)
*6 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (TPE)
*7 Shizuka Matsuo/Mami Naito (JPN)
*8 Meiliana Jauhari/Greysia Polii (INA)

BERGU CAMPURAN
*1 Zhang Nan/Zhao Yunlei (CHN)
*2 Xu Chen/Ma Jin (CHN)
*3 Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (DEN)
*4 Tontowi Ahmad/Lilyana Natsir (INA)
*5 Chen Hung Lin/Cheng Wen Hsing (TPE)
*6 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (THA)
*7 Songphon Anugritayawon/Kunchala Voravichitchaikul (THA)
*8 Thomas Laybourn/Kamila Rytter Juhl (DEN)

Senarai pemain negara ke Kejohanan SS Premier Terbuka Korea 2012

SENARAI PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES PREMIER TERBUKA KOREA 2012
TARIKH: 3 - 8 JANUARI 2012
VENUE: GIMNASIUM OLIMPIK 2, SEOUL

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei
Muhammad Hafiz Hashim - pusingan kelayakan
Liew Daren - pusingan kelayakan
Chong Wei Feng - pusingan kelayakan

BERGU LELAKI
*5 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong
Gan Teik Chai/Tan Bin Shen
Goh Wei Shem/Lim Khim Wah - pusingan kelayakan

PERSEORANGAN WANITA
Tee Jing Yi - pusingan kelayakan

BERGU WANITA
Wong Pei Tty/Chin Eei Hui
Vivian Hoo Kah Mun/Woon Khe Wei
Ng Hui Lin/Ng Hui Ern - pusingan kelayakan

BERGU CAMPURAN
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying
Gan Teik Chai/Ng Hui Lin - pusingan kelayakan

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails