Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Badminton Unlimited 2016 | Episode 138

Badminton Unlimited I Misbun Sidek Badminton Clinic

Sukan Sea Kuala Lumpur 2017

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Aksi Perlawanan Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal di Terbuka Slovenia 2013

UcapanTahniah

UcapanTahniah
Penganugerahan Ijazah Kehormat Doktor Falsafah (Pembangunan Insan) buat Datuk Dr. Haji Misbun Dato' Haji Sidek oleh UTHM

Youtube

Instagram

Twitter

28 November 2011

Draw & Keputusan GP Emas Terbuka Macau 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MACAU KUMPOO 2011
TARIKH: 29 NOVEMBER - 4 DISEMBER 2011
VENUE: ARENA COTAI, TAIPA MACAO

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan GP Emas Terbuka Macau 2011

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MACAU KUMPOO 2011
TARIKH: 29 NOVEMBER - 4 DISEMBER 2011
VENUE: ARENA COTAI, TAIPA MACAO

Untuk mengetahui senarai pemain pilihan kejohanan ini, sila klik disini

23 November 2011

Draw & Keputusan Kejohanan Cabaran Antarabangsa Malaysia 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA MALAYSIA PROTON 2011
TARIKH: 22 - 27 NOVEMBER 2011
VENUE: KOMPLEKS SUKAN SANDAKAN, SABAH

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan, sila klik disini

Pemain Pilihan Cabaran Antarabangsa Malaysia 2011

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA MALAYSIA PROTON 2011
TARIKH: 22 - 27 NOVEMBER 2011
VENUE: KOMPLEKS SUKAN SANDAKAN, SABAH

Untuk mengetahui senarai pemain pilihan kejohanan ini, sila klik disini

Draw & Keputusan SS Premier Terbuka China 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES PREMIER TERBUKA CHINA LI NING 2011
TARIKH: 22 - 27 NOVEMBER 2011
VENUE: GIMNASIUM YUAN SHEN PUDONG, SHANGHAI

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan, sila klik disini

Pemain Pilihan SS Premier Terbuka China 2011

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES PREMIER TERBUKA CHINA LI NING 2011
TARIKH: 22 - 27 NOVEMBER 2011
VENUE: GIMNASIUM YUAN SHEN PUDONG, SHANGHAI

Untuk mengetahui senarai pemain pilihan kejohanan ini, sila klik disini

17 November 2011

Draw & Keputusan Kejohanan Antarabangsa Norway 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON ANTARABANGSA NORWAY 2011
TARIKH: 17 - 20 NOVEMBER 2011
VENUE: HUK AVENY 45, OSLO

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan, sila klik disini

Senarai pemain negara ke Kejohanan Antarabangsa Norway 2011

SENARAI PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON ANTARABANGSA NORWAY 2011
TARIKH: 17 - 20 NOVEMBER 2011
VENUE: HUK AVENY 45, OSLO

PERSEORANGAN LELAKI
Lok Chong Chieh

PERSEORANGAN WANITA
Julia Wong

BERGU LELAKI
Lok Chong Chieh/Misbun Shawal Datuk Misbun

16 November 2011

Draw & Keputusan SS Terbuka Hong Kong 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA HONG KONG YONEX SUNRISE 2011
TARIKH: 15 - 20 NOVEMBER 2011
VENUE: COLISEUM HONG KONG, KOWLOON

Selanjutnya, sila klik disini

Pemain Pilihan SS Terbuka Hong Kong 2011

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA HONG KONG YONEX SUNRISE 2011
TARIKH: 15 - 20 NOVEMBER 2011
VENUE: COLISEUM HONG KONG, KOWLOON

Untuk mengetahui senarai pemain pilihan kejohanan ini, sila klik disini

15 November 2011

Keratan video Kem Bakat KBS-Nusa Mahsuri Labuan 2011

NAMA PROGRAM:
KEM BAKAT BADMINTON KBS-NUSA MAHSURI PERINGKAT WP LABUAN 2011

ANJURAN: KEMENTERIAN BELIA DAN SUKAN MALAYSIA, JABATAN BELIA DAN SUKAN LABUAN, PERSATUAN BADMINTON LABUAN DENGAN KERJASAMA NUSA MAHSURI DAN INSTITUT SUKAN NEGARA
TARIKH: 11 - 13 NOVEMBER 2011


VENUE: KOMPLEKS SUKAN LABUAN













14 November 2011

Labuan tutup tirai Kem Bakat Badminton KBS-Nusa Mahsuri 2011


Foto Oleh: LIA MURNI MISBUN

KEM Bakat Badminton yang berakhir di Kompleks Sukan JBS Labuan kelmarin merupakan destinasi terakhir dalam siri kalendar aktiviti anjuran Kementerian Belia dan Sukan dengan kerjasama Kelab Badminton Nusa Mahsuri sepanjang tahun 2011.

Kira-kira 15 destinasi telah terpilih dalam penganjuran program ini yang bermula Kuala Kubu Baharu bagi peringkat Negeri Selangor diikuti Johor (Larkin), Kedah (Baling), Negeri Sembilan (Seremban), Kelantan (Kota Bharu), Pulau Pinang (Batu Uban), Perak (Ipoh), Pahang (Rompin), Perlis (Kangar), Melaka (Tanjung Kling), Kuala Lumpur (Serdang), Terengganu (Kemaman), Sarawak (Miri), Sabah (Kota Kinabalu dan akhir sekali Wilayah Persekutuan Labuan.

Di Labuan, seramai 53 bakat baru menggalas cabaran selama tiga hari bermula 11 November 2011 lalu.

Majlis perasmian penutup program telah dilakukan oleh Ketua Pengarah Jabatan Belia dan Sukan Negara, Dato' Borhan Dolah.

Dalam ucapan ringkasnya, Dato' Borhan menyeru kepada semua peserta yang menjadikan program ini sebagai landasan untuk memperbaiki kualiti permainan dan sekaligus dapat mewakili negara suatu hari ini.

"Berkat bimbingan jurulatih berpengalaman seperti Datuk Misbun Sidek, saya berharap para peserta akan mengamalkan segala ilmu yang diterima untuk berjaya dalam sukan ini pada masa depan."ujarnya.

Turut hadir di majlis penutup ialah Pengarah Jabatan Belia dan Sukan Labuan, Tuan Mohd Faizul Helmee Mohd Sab, Penolong Pengarah Bahagian Pembangunan Sukan KBS, YM Engku Musa Sayed Mohd dan Puan Fazulia Zulkifli.


08 November 2011

Kombes Labuan lokasi Kem Bakat Badminton 11-13 November ini

LABUAN bakal menjadi lokasi terakhir Kem Bakat Badminton KBS/Nusa Mahsuri yang akan berlangsung di Kompleks Belia dan Sukan Labuan mulai 11-13 November ini.

Sekurang-kurangnya 60 peserta akan mengambil bahagian pada program selama tahun hari itu.

Perkara ini disahkan oleh pihak urusetia yang juga tuan rumah program, Jabatan Belia dan Sukan Labuan.

Labuan merupakan lokasi ke-14 program yang bermatlamat mencungkil bakat-bakat baru di peringkat akar umbi dengan latihan sukan badminton yang lebih bersistematik dan betul. Selain dari itu, ia juga diharap dapat menyemarakkan sukan terkenal tanahair ini dikalangan masyarakat setempat.

03 November 2011

Draw & Keputusan Kejohanan Terbuka Bitburger 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON TERBUKA BITBURGER 2011
TARIKH: 1 - 6 NOVEMBER 2011
VENUE: SAARBRUCKEN, JERMAN

Untuk mengikuti draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

Senarai pemain negara ke Kejohanan Terbuka Bitburger 2011

SENARAI PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON TERBUKA BITBURGER 2011
TARIKH: 1 - 6 NOVEMBER 2011
VENUE: SAARBRUCKEN, JERMAN

PERSEORANGAN LELAKI
Mohamad Arif Latif
Chan Kwong Beng
Chong Wei Feng
Tan Chun Seang
Chiang Jiann Shiarng

BERGU WANITA
Wong Pei Tty/Chin Eei Hui

BERGU CAMPURAN

*8 Chan Peng Soon/Goh Liu Ying

Draw & Keputusan Acara Individu Kejohanan Remaja Dunia Yonex BWF 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA DUNIA YONEX BWF 2011
TARIKH: 2 - 6 NOVEMBER 2011
VENUE: TOA YUAN CITY, CHINESE TAIPEI
ACARA INDIVIDU

Untuk mengikuti draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan ini, sila klik disini

02 November 2011

Pemain Pilihan Acara Individu Kejohanan Remaja Dunia Yonex BWF 2011

PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA DUNIA YONEX BWF 2011
TARIKH: 2 - 6 NOVEMBER 2011
VENUE: TOA YUAN CITY, CHINESE TAIPEI
ACARA INDIVIDU

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Viktor Axelsen (DEN)
*2 Zulfadli Zulkifli (MAS)
*3/4 Kento Momota (JPN)
*3/4 Verma Sameer (IND)
*5/8 Ng Ka Long (HKG)
*5/8 K.Srikanth (IND)
*5/8 Joshi Pratul (IND)
*5/8 Emre Lale (TUR)
*9/16 Kai Schaefer (JER)
*9/16 Arif Ramadhan (INA)
*9/16 Kim Bruun (DEN)
*9/16 Lucas Corvee (FRA)
*9/16 Anatoliy Yartsev (RUS)
*9/16 Tam Chun Hei (HKG)
*9/16 Shesar Hiren Rhustavito (INA)
*9/16 Soong Joo Ven (MAS)

BERGU LELAKI
*1 Huang Po Jui/Lin Chia Yu (TPE)
*2 Lucas Corvee/Joris Grosjean (FRA)
*3/4 Ronald Alexander/Selvanus Geh (INA)
*3/4 Heg Nelson Wei Keat/Teo Ee Yi (MAS)
*5/8 Lukhi Apri Nugroho/Kevin Sanjaya Sukamulio (INA)
*5/8 Jani Sant Enos/Shen Low Juan (MAS)
*5/8 Wannawat Ampunsuwan/Tinn Isri Yanate (THA)
*5/8 Russel Muns/Robin Tabeling (NED)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Inthanon Ratchanok (THA)
*2 Carolina Marin (ESP)
*3/4 P.V. Sindhu (IND)
*3/4 Nozomi Okuhara (JPN)
*5/8 Neslihan Yigit (TUR)
*5/8 Romina Gabdullina (RUS)
*5/8 Purwaningtyas Elyzabeth (INA)
*5/8 Sonia Cheah Su Ya (MAS)
*9/16 Cheung Ngan Yi (HKG)
*9/16 Mette Poulsen (DEN)
*9/16 Le Thu Huyen (VIE)
*9/16 Lee So Hee (KOR)
*9/16 Liang Xiaoyu (SIN)
*9/16 Cemre Fere (TUR)
*9/16 Airi Mikkela (FIN)
*9/16 Ebru Tunali (TUR)

BERGU WANITA
*1 Andini Suci Rizky/Nuraidah Tiara Rosalia (INA)
*2 Chow Mei Kuan/Lee Meng Yean (MAS)
*3 /4 Sandra Maria Jensen/Line Kjaersfeldt (DEN)
*3/4 Lee So Hee/Shin Seung Chan (KOR)
*5/8 Shella Dewi Aulia/Anggia Shitta Awanda (INA)
*5/8 Sonia Cheah Su Ya/Yang Li Lian (MAS)
*5/8 Pacharakamol Arkornsakul/Kititharakul Chonthicha (THA)
*5/8 Neslihan Kilic/Neslihan Yigit (TUR)

BERGU CAMPURAN
*1 Lukri Apri Nugroho/Ririn Amelia (INA)
*2 Wannawat Ampunsuwan/Kititharakul Chonticha (THA)
*3/4 Heg Nelson Wei Keat/Chow Mei Kuan (MAS)
*3/4 Middleburg Jim/Soraya De Visch Eibergen (NED)
*5/8 Anatoliy Yartsev/Evgeniya Kosetskaya (RUS)
*5/8 Joris Grosjen/Lea Palermo (FRA)
*5/8 Huang Po Jui/Wu Ti Jung (TPE)
*5/8 Frederik Colberg/Mette Poulsen (DEN)
*9/16 Lee Hong Je/Shin Seung Chan (KOR)
*9/16 Ronald Alexander/Nuraida Tiara Rosalia(INA)
*9/16 Kasper Antosen/Line Kjaersfeldt (DEN)
*9/16 Ong Calvin Jia Hong/Lee Meng Yean (MAS)
*9/16 Gaetan Mittelheisser/Baumann Lorraine (FRA)
*9/16 Russel Muns/Halkema Myke (NED)
*9/16 Wang Chin Hao/Chen Pai Jou (TPE)
*9/16 Hafiz Faisal/Shella Devi Aulia (INA)

Senarai Pemain Negara ke Kejohanan Remaja Dunia Yonex BWF 2011

SENARAI PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA DUNIA YONEX BWF 2011
TARIKH: 2 - 6 NOVEMBER 2011
VENUE: TOA YUAN CITY, CHINESE TAIPEI
ACARA INDIVIDU

PERSEORANGAN LELAKI
*2 Zulfadli Zulkifli
*9/16 Soong Joo Ven
Goh Giap Chin
Nur Mohd Azriyn Ayub

BERGU LELAKI
*3/4 Heg Nelson Wei Keat/Teo Eei Yi
*5/8 Jani Sant Enos/Shen Loe Juan
Ong Calvin Jia Hong/Tai An Khang

PERSEORANGAN WANITA
*5/8 Sonia Cheah Su Ya
Yang Li Lian
Lim Yin Fun

BERGU WANITA
*2 Chow Mei Kuan/Lee Meng Kean
*5/8 Sonia Cheah Su Ya/Yang Li Lian
Choong Joyce Wai Chi/Lai Shevon Jemie

BERGU CAMPURAN

*3/4 Heg Nelson Wei Keat/Chow Mei Kuan
9/16 Ong Calvin Jia Hong/Lee Meng Yean
Jani Sant Enos/Choong Joyce Wai Chi
Tai An Khang/Lai Shevon Jemie

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails