Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Badminton Unlimited 2016 | Episode 138

Badminton Unlimited I Misbun Sidek Badminton Clinic

Sukan Sea Kuala Lumpur 2017

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Aksi Perlawanan Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal di Terbuka Slovenia 2013

UcapanTahniah

UcapanTahniah
Penganugerahan Ijazah Kehormat Doktor Falsafah (Pembangunan Insan) buat Datuk Dr. Haji Misbun Dato' Haji Sidek oleh UTHM

Youtube

Instagram

Twitter

28 Oktober 2011

Draw & Keputusan Berpasukan Kejohanan Remaja Dunia 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA DUNIA YONEX BWF 2011
TARIKH: 28 - 31 OKTOBER 2011
VENUE: TOA YUAN CITY, CHINESE TAIPEI
ACARA BERPASUKAN

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan perlawanan acara berpasukan campuran di kejohanan berprestij ini, sila klik disini

25 Oktober 2011

Draw & Keputusan SS Terbuka Perancis 2011


DRAW & KEPUTUSAN

KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA PERANCIS YONEX 2011
TARIKH: 25 - 30 OKTOBER 2011
VENUE: STADE PIERRE DE COUBERTIN, PARIS

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan, sila klik disini

Pemain Pilihan SS Terbuka Perancis 2011

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA PERANCIS YONEX 2011
TARIKH: 25 - 30 OKTOBER 2011
VENUE: STADE PIERRE DE COUBERTIN, PARIS

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei (MAS)
*2 Lin Dan (CHN)
*3 Chen Long (CHN)
*4 Peter Gade Hoeg (DEN)
*5 Taufik Hidayat (INA)
*6 Chen Jin (CHN)
*7 Nguyen Tien Minh (VIE)
*8 Du Pengyu (CHN)

BERGU LELAKI
*1 Cai Yun/Fu Haifeng (CHN)
*2 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (KOR)
*3 Mathias Boe/Carsten Mogensen (DEN)
*4 Ko Sung Hyun/Yoo Yeon Seong (KOR)
*5 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (MAS)
*6 Mohamad Ahsan/Bona Septano (INA)
*7 Markis Kido/Hendra Setiawan (INA)
*8 Chai Biao/Guo Zhendong (CHN)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Yihan (CHN)
*2 Wang Shixian (CHN)
*3 Wang Xin (CHN)
*4 Saina Nehwal (IND)
*5 Jiang Yanjiao (CHN)
*6 Juliane Schenk (JER)
*7 Liu Xin (CHN)
*8 Tine Baun (DEN)

BERGU WANITA
*1 Wang Xiaoli/Yu Yang (CHN)
*2 Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN)
*3 Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (JPN)
*4 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (JPN)
*5 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (TPE)
*6 Ha Jung Eun/Kim Min Jung (KOR)
*7 Shizuka Matsuo/Mami Naito (JPN)
*8 Meiliana Jauhari/Greysia Polii (INA)

BERGU CAMPURAN
*1 Zhang Nan/Zhao Yunlei (CHN)
*2 Xu Chen/Ma Jin (CHN)
*3 Tontowi Ahmad/Lilyana Natsir (INA)
*4 Jiachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (DEN)
*5 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (THA)
*6 Chen Hung Ling/Cheng Wen Hsing (TPE)
*7 Songphon Anugritayawon/Kunchala Voravichitchaikul (THA)
*8 Michael Fuchs/Birgit Michels (JER)

Senarai pemain negara di SS Terbuka Perancis 2011

SENARAI PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA PERANCIS YONEX 2011
TARIKH: 25 - 30 OKTOBER 2011
VENUE: STADE PIERRE DE COUBERTIN, PARIS

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei
Liew Daren
Mohamad Arif Latif (beraksi di kelayakan)

BERGU LELAKI
*5 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong
Gan Teik Chai/Tan Bin Shen
Mohd Fairuzizuan Tazari/Mohd Zakry Latif (beraksi di kelayakan)
Chan Peng Soon/Ong Jian Guo (beraksi di kelayakan)
Goh Wei Shem/Lim Khim Wah (beraksi di kelayakan)

BERGU WANITA
Vivian Hoo Kah Mun/Woon Khe Wei
Wong Pei Tty/Chin Eei Hui
Chong Sook Chin/Goh Liu Ying (beraksi di kelayakan)

BERGU CAMPURAN
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying
Ong Jian Guo/Chong Sook Chin (beraksi di kelayakan)

20 Oktober 2011

Draw & Keputusan Cabaran Antarabangsa Swiss 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON KEJOHANAN CABARAN ANTARABANGSA SWISS 2011
TARIKH: 20 - 23 OKTOBER 2011
VENUE: SPORTS CORE BELPMOOS, BELP

Untuk mengikuti draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

Aksi pemain negara di Antarabangsa Swiss 2011

SENARAI PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON KEJOHANAN CABARAN ANTARABANGSA SWISS 2011
TARIKH: 20 - 23 OKTOBER 2011
VENUE: SPORTS CORE BELPMOOS, BELP

PERSEORANGAN LELAKI
Tan Chun Seang

PERSEORANGAN WANITA
Julia Wong Pei Xian

BERGU LELAKI
Misbun Shawal Misbun/Shane Razi (SUI)

BERGU CAMPURAN
Misbun Shawal Misbun/Tenzin Pelling (SUI)



18 Oktober 2011

Draw & Keputusan SS Premier Terbuka Denmark 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES PREMIER TERBUKA DENMARK YONEX 2011
TARIKH: 18 - 23 OKTOBER 2011
VENUE: ODENSE SPORTS PARK, ODENSE

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan, sila klik disini

Pemain Pilihan SS Premier Terbuka Denmark 2011

PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES PREMIER TERBUKA DENMARK YONEX 2011
TARIKH: 18 - 23 OKTOBER 2011
VENUE: ODENSE SPORTS PARK, ODENSE

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei (MAS)
*2 Lin Dan (CHN)
*3 Chen Long (CHN)
*4 Peter Gade Hoeg (DEN)
*5 Taufik Hidayat (INA)
*6 Chen Jin (CHN)
*7 Nguyen Tien Minh (VIE)
*8 Du Pengyu (CHN)

BERGU LELAKI
*1 Cai Yun/Fu Haifeng (CHN)
*2 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (KOR)
*3 Mathias Boe/Carsten Mogensen (DEN)
*4 Ko Sung Hyun/Yoo Yeon Seong (KOR)
*5 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (MAS)
*6 Mohamad Ahsan/Bona Septano (INA)
*7 Markis Kido/Hendra Setiawan (INA)
*8 Chai Biao/Guo Zhengdong (CHN)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Yihan (CHN)
*2 Wang Shixian (CHN)
*3 Wang Xin (CHN)
*4 Saina Nehwal (IND)
*5 Jiang Yanjiao (CHN)
*6 Juliane Schenck (JER)
*7 Liu Xin F (CHN)
*8 Tine Baun (DEN)

BERGU WANITA
*1 Wang Xiaoli/Yu Yang (CHN)
*2 Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN)
*3 Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (JPN)
*4 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (JPN)
*5 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (TPE)
*6 Ha Jung Eun/Kim Min Jung (KOR)
*7 Shizuka Matsuo/Mami Naito (JPN)
*8 Meiliana Jauhari/Greysia Polii (INA)

BERGU CAMPURAN
*1 Zhang Nan/Zhao Yunlei (CHN)
*2 Tontowi Ahmad/Lilyana Matsir (INA)
*3 Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (DEN)
*4 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (THA)
*5 Xu Chen/Ma Jin (CHN)
*6 Chen Hung Ling/Cheng Wen Hsing (TPE)
*7 Songphon Anugritayawon/Kunchala Voravichitchaikul (THA)
*8 Michael Fuchs/Birgit Michels (JER)

14 Oktober 2011

Misbun Ramdan berdepan cabaran getir Chong Wei

BINTANG muda negara, Misbun Ramdan Misbun (gambar) akan berdepan cabaran lebih getir apabila dipertemukan dengan pemain No. 1 Dunia, Datuk Lee Chong Wei pada saingan separuh akhir Grand Prix Akhir Sirkit Kebangsaan petang ini.

Semalam, Misbun Ramdan mencipta kejutan selepas membenam cabaran pemain lebih berpengalaman, Mohamad Arif Latif yang berlanjutan sehingga ke set penentuan. Misbun Ramdan menang 21-18, 10-21, 22-20 dalam masa 39 minit.

Kejayaan memenangi kesemua perlawanan dalam peringkat kumpulan membolehkan dia muncul juara Kumpulan C.

Laluan Ramdan Peringkat Kumpulan
Misbun Ramdan mn Yeoh Kay Bin 21-10, 21-12 [23 minit]
Misbun Ramdan mn Goh Giap Chin 21-11, 21-15 [24 minit]
Misbun Ramdan mn Arif Latif 21-18, 10-21, 21-18 [39 minit]

11 Oktober 2011

Draw & Keputusan GP Akhir Sirkit Kebangsaan 2011

DRAW & KEPUTUSAN
PUSINGAN AKHIR GRAND PRIX SIRKIT KEBANGSAAN PROTON 2011
TARIKH: 12 - 15 OKTOBER 2011
VENUE: STADIUM JUARA, BUKIT KIARA, KUALA LUMPUR

Untuk mengikuti draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan, sila klik disini

Pemain Pilihan Grand Prix Akhir Sirkit Kebangsaan 2011

PEMAIN PILIHAN
PUSINGAN AKHIR GRAND PRIX SIRKIT KEBANGSAAN PROTON 2011
TARIKH: 12 - 15 OKTOBER 2011
VENUE: STADIUM JUARA, BUKIT KIARA, KUALA LUMPUR.

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei
*2 Liew Daren
*3 Mohamad Arif Latif
*4 Chong Wei Feng
*5 Goh Soon Huat
*6 Chan Kwong Beng
*7 Lok Chong Chieh
*8 Misbun Ramdan Datuk Misbun

BERGU LELAKI
*1 Mohd Fairuzizuan Tazari/Ong Soon Hock
*2 Goh Wei Shem/Lim Khim Wah
*3 Mohd Lutfi Zaim Khalid/Vountus Indra Mawan
*4 Chan Peng Soon/Ong Jian Guo

PERSEORANGAN WANITA
*1 Tee Jing Yi
*2 Lydia Cheah Li Ya
*3 Sonia Cheah Su Ya
*4 Sannatasah Saniru

BERGU WANITA
*1 Vivian Hoo Kah Mun/Woon Khe Wei
*2 Chin Eei Hui/Goh Liu Ying
*3 Chow Mei Kuan/Lee Meng Yean
*4 Sannatasah Saniru/Tee Jing Yi

BERGU CAMPURAN
*1 Chan Peng Soon/Goh Liu Ying
*2 Tan Aik Quan/Lai Pei Jing
*3 Mohd Razif Latif/Amelia Alicia Anscelly
*4 Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei

10 Oktober 2011

Keratan video Kem Bakat KBS-Nusa Mahsuri Negeri Sabah 2011

NAMA PROGRAM: KEM BAKAT BADMINTON KBS-NUSA MAHSURI PERINGKAT NEGERI SABAH 2011
ANJURAN: KEMENTERIAN BELIA DAN SUKAN MALAYSIA, JABATAN BELIA DAN SUKAN (PERSEKUTUAN) NEGERI SABAH DENGAN KERJASAMA NUSA MAHSURI DAN INSTITUT SUKAN NEGARA
TARIKH: 7 - 9 OKTOBER 2011







Orang ramai serbu Kem Bakat Sabah


Foto Eksklusif Oleh: LIA MURNI MISBUN

SAMBUTAN yang diterima Kem Bakat Badminton KBS-Nusa Mahsuri ketika berkunjung ke Sabah cukup memberangsangkan apabila orang ramai saban waktu membanjiri persekitaran venue di Kompleks Belia dan Sukan Sabah dekat Putatan dari awal hingga berakhir majlis penutup kem tengahari tadi.

Kehadiran lagenda badminton negara, Datuk Misbun Dato' Sidek disamping Haji Jalani Dato' Sidek, Haji Rahman Dato' Sidek dan bekas pemain No.1 Dunia, Haji Roslin Hashim sepanjang kem berlangsung nyata menarik perhatian orang ramai hadir dikala satu karnival belia peringkat negeri diadakan pada masa yang sama.

Program selama tiga hari itu anjuran Kementerian Belia dan Sukan Malaysia, Jabatan Belia dan Sukan (Persekutuan) Negeri Sabah dengan kerjasama Kelab Badminton Nusa Mahsuri dan Institut Sukan Negara turut menerima kunjungan tidak disangka daripada Timbalan Ketua Menteri Negeri Sabah, Datuk Seri Panglima Yahya Hussin dan sebahagian Ahli Dewan Undangan Negeri Dibawah Bayu yang berpeluang melihat aksi demo oleh Datuk Misbun dan barisan jurulatih Nusa Mahsuri.

Turut hadir ialah Ketua Pengarah Jabatan Belia dan Sukan Negara, Tuan Borhan Dollah dan Pengarah JBSN Sabah, Haji Dahali Haji Matsin.

Seramai 65 bakat muda berusia 9 - 12 tahun dari beberapa daerah di Sabah termasuk Beaufort, Kudat, Pantai Barat dan Ranau menyertai program tersebut.


05 Oktober 2011

Keratan video Latihan Badminton Sukan Teras Kuala Lumpur 2011

NAMA PROGRAM: LATIHAN BADMINTON SUKAN TERAS (KELAS) WILAYAH PERSEKUTUAN KUALA LUMPUR 2011
ANJURAN: JABATAN BELIA DAN SUKAN WP KUALA LUMPUR DENGAN KERJASAMA NUSA MAHSURI
TARIKH: SEPTEMBER HINGGA OKTOBER 2011



02 Oktober 2011

Keputusan Penuh Akhir GP Emas Terbuka Indonesia 2011


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA INDONESIA BANKALTIM 2011
TARIKH: 2 OKTOBER 2011
VENUE: GOR BULUTANGKIS PALARAN SAMARINDA, KALIMANTAN TIMUR
AKHIR

Gandingan Vivian Hoo Kah Mun/Khe Wei (mengadap kamera) mencipta kejutan terbesar muncul juara GP Emas Terbuka Indonesia selepas ketepikan pasangan China di perlawanan akhir.

BERGU WANITA

Vivian Hoo Kah Mun/Woon Khe Wei (Mas) mn *8 Yixin Bao/Zhong Qianxin (Chn) 19-21, 21-19, 21-18 [65 min]

PERSEORANGAN WANITA
Chen Xiao Jia (Chn) mn *6 Pi Hongyan (Fra) 19-21, 21-15, 21-17 [66 min]

PERSEORANGAN LELAKI
*8 Dionysius Hayom Rumbaka (Ina) mn *7 Tommy Sugiarto (Ina) 21-16, 21-17 [37 min]

BERGU CAMPURAN
He Hanbin/Yixin Bao (Chn) mn *4 Xu Chen/Ma Jin (Chn) 21-19, 1-4 tarik diri [21 min]

BERGU LELAKI
*1 Mohamad Ahsan/Bona Septano (Ina) mn *7 Hiroyuki Endo/Kenichi Hayakawa (Jpn) 21-13, 21-14 [30 min]

Draw Perlawanan Akhir GP Emas Terbuka Indonesia 2011

DRAW PERLAWANAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA INDONESIA BANKALTIM 2011
TARIKH: 2 OKTOBER 2011
VENUE: GOR BULUTANGKIS PALARAN SAMARINDA, KALIMANTAN TIMUR
AKHIR

BERGU WANITA
Hoo Vivian Kah Mun/Woon Khe Wei (Mas) LWN *8 Yixin Bao/Zhong Qianxin (Chn)

PERSEORANGAN WANITA
Chen Xiao Jia (Chn) LWN *6 Pi Hongyan (Fra)

PERSEORANGAN LELAKI
*7 Tommy Sugiarto (Ina) LWN *8 Dionysius Hayom Rumbaka (Ina)

BERGU CAMPURAN
*4 Xu Chen/Ma Jin (Chn) LWN He Hanbin/Yixin Bao (Chn)

BERGU LELAKI
*1 Mohamad Ahsan/Bona Septano (Ina) LWN *7 Hiroyuki Endo/Kenichi Hayakawa (Jpn)

*Nota: Jadual perlawanan di peringkat ini dijangka bermula jam 2.00 petang

01 Oktober 2011

Keputusan Penuh Separuh Akhir GP Emas Terbuka Indonesia 2011

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA INDONESIA BANKALTIM 2011
TARIKH: 1 OKTOBER 2011
VENUE: GOR BULUTANGKIS PALARAN SAMARINDA, KALIMANTAN TIMUR
SEPARUH AKHIR

PERSEORANGAN LELAKI
*8 Dionysius Hayom Rumbaka (Ina) mn Alamsyah Yunus (Ina) 24-22, 20-22, 21-13 [76 min]
*7 Tommy Sugiarto (Ina) mn *2 Taufik Hidayat (Ina) 21-10, 21-15 [33 min]

BERGU LELAKI
*1 Mohamad Ahsan/Bona Septano (Ina) lwn *5 Fang Chien Min/ Lee Sheng Mu (Tpe) - tarik diri
*7 Hiroyuki Endo/Kenichi Hayakawa (Jpn) mn Yohanes Rendy/Afiat Yuris Wirawan (Ina) 21-16, 21-18 [33 min]

BERGU WANITA
Hoo Vivian Kah Mun/Woon Khe Wei (Mas) mn Sujitra Ekmongkolpaisarn/Punyada Munkitchokecharoen (Tha) 21-12, 21-13 [29 min]
*8 Yixin Bao/Zhong Qianxin (Chn) mn Anneke Feinya Agustin/Nitya Krishinda Maheswari (Ina) 21-17, 21-18 [40 min]

PERSEORANGAN WANITA
*6 Pi Hongyan (Fra) mn Belaetrix Manuputi (Ina) 14-21, 21-17, 21-19 [73 min]
Chen Xiao Jia (Chn) mn *7 Ai Goto (Jpn) 21-11, 21-13 [33 min]

BERGU CAMPURAN
*4 Xu Chen/Ma Jin (Chn) mn Nova Widianto/Vita Marissa (Ina) 17-21, 21-16, 21-13 [51 min]
He Hanbin/Yixin Bao (Chn) mn Hong Wei/Pan Pan (Chn) 21-15, 20-22, 21-11 [48 min]

Draw Perlawanan Separuh Akhir GP Emas Terbuka Indonesia 2011

DRAW PERLAWANAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA INDONESIA BANKALTIM 2011
TARIKH: 1 OKTOBER 2011
VENUE: GOR BULUTANGKIS PALARAN SAMARINDA, KALIMANTAN TIMUR
SEPARUH AKHIR

PERSEORANGAN LELAKI
Alamsyah Yunus (Ina) lwn *8 Dionysius Hayom Rumbaka (Ina)
*2 Taufik Hidayat (Ina) lwn *7 Tommy Sugiarto (Ina)

BERGU LELAKI
*1 Mohamad Ahsan/Bona Septano (Ina) lwn *5 Fang Chien Min/ Lee Sheng Mu (Tpe) - tarik diri
*7 Hiroyuki Endo/Kenichi Hayakawa (Jpn) lwn Yohanes Rendy/Afiat Yuris Wirawan (Ina)

BERGU WANITA
Hoo Vivian Kah Mun/Woon Khe Wei (Mas) lwn Sujitra Ekmongkolpaisarn/Punyada Munkitchokecharoen (Tha)
*8 Yixin Bao/Zhong Qianxin (Chn) lwn Anneke Feinya Agustin/Nitya Krishinda Maheswari (Ina)

PERSEORANGAN WANITA
*6 Pi Hongyan (Fra) lwn Belaetrix Manuputi (Ina)
Chen Xiao Jia (Chn) lwn *7 Ai Goto (Jpn)

BERGU CAMPURAN
Nova Widianto/Vita Marissa (Ina) lwn *4 Xu Chen/Ma Jin (Chn)
He Hanbin/Yixin Bao (Chn) lwn Hong Wei/Pan Pan (Chn)

(Nota: Jadual perlawanan peringkat ini dijangka bermula jam 2.00 petang)

Keputusan Penuh Suku Akhir GP Emas Terbuka Indonesia 2011

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA INDONESIA BANKALTIM 2011
TARIKH: 30 SEPTEMBER 2011
VENUE: GOR BULUTANGKIS PALARAN SAMARINDA, KALIMANTAN TIMUR
SUKU AKHIR

PERSEORANGAN LELAKI
*8 Dionysius Hayom Rumbaka (Ina) mn Takuma Euda (Jpn) 21-14, 21-16 [32 min]
Misbun Ramdan Misbun (Mas) kk Alamsyah Yunus (Ina) 16-21, 14-21 [30 min]
Chan Kwong Beng (Mas) kk *7 Tommy Sugiarto (Ina) 15-21, 19-21 [42 min]
*2 Taufik Hidayat (Ina) mn *5 Wang Zhengming (Chn) 21-17, 21-15 [36 min]

BERGU WANITA
Hoo Vivian Kah Mun/Woon Khe Wei (Mas) mn *6 Cheng Shu/Pan Pan (Chn) 21-15, 18-21, 21-18 [55 min]
Sujitra Ekmongkolpaisarn/Punyada Munkitchokecharoen (Tha) mn Nurbeta Kwanrico/Deariska Putri Medita (Ina) 21-19, 11-21, 21-13 [49 min]
*8 Yixin Bao/Zhong Qianxin (Chn) mn *4 Shizuka Matsuo/Mami Naito (Jpn) 23-21, 21-19 [40 min]
Anneke Feinya Agustin/Nitya Krishinda Maheswari (Ina) mn *7 Vita Marissa/Nadya Melati (Ina) 21-13, 2-11 [30 min]

BERGU LELAKI
*1 Mohamad Ahsan/Bona Septano (Ina) lwn mn Gideon Markus Felnadi/Agripinna Prima Putra (Ina) 21-19, tarik diri - tarik diri
*5 Fang Chien Min/Lee Sheng Mu (Tpe) mn *4 Hirokatsu Hashimoto/Noriyasu Hirata (Jpn) 21-14, 20-22, 21-15 [46 min]
*7 Hiroyuki Endo/Kenichi Hayakawa (Jpn) mn *3 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (Ina) 21-14, 21-14 [27 min]
Ow Yao Han/Tan Wee Kiong (Mas) kk Yohanes Rendy Sugiarto/Afiat Yuris Wirawan (Ina) 19-21, 17-21 [32 min]

PERSEORANGAN WANITA
Belaetrix Manuputi (Ina) mn *5 Tai Tzu Ying (Tpe) 21-16, 21-16 [31 min]
*6 Pi Hongyan (Fra) mn Nichaon Jindapon (Tha) 21-12, 21-15 [31 min]
*7 Ai Goto (Jpn) mn *3 Sayaka Sato (Jpn) 21-10, 21-19 [33 min]
Chen Xiao Jia (Chn) mn *8 Fransiska Ratnasari (Ina) 21-9, 21-17 [40 min]

BERGU CAMPURAN
Nova Widianto/Vita Marissa (Ina) mn Shoji Sato/Shizuka Matsuo (Jpn) 15-21, 21-11, 2115 [46 min]
*4 Xu Chen/Ma Jin (Chn) mn Maneepong Jongjit/Savitree Amitapai (Tha) 21-19, 21-17 [35 min]
Hong Wei/Pan Pan (Chn) mn Jonas Rafli Jensen/Nurbeta Kwanrico (Ina) 21-11, 21-16 [24 min]
He Hanbin/Yixin Bao (Chn) mn *7 Shintaro Ikeda/Reiko Shiota (Jpn) 15-21, 21-11, 21-15 [46 min]


LinkWithin

Related Posts with Thumbnails