Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Sukan Sea Kuala Lumpur 2017

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

30 September 2011

Misbun Ramdan akur kehebatan Alamsyah

Bermain dibawah tahap sebenar dan keletihan mengharungi dua perlawanan semalam dilihat antara punca Misbun Ramdan Datuk Misbun terpaksa akur dengan kekalahan kepada Alamsyah Yunus pada saingan suku akhir Kejohanan Badminton Grand Prix Emas Terbuka Indonesia sebentar tadi.

Pada perlawanan tersebut, anak kelahiran Jakarta itu nyata berjaya menyerap segala pengalaman luasnya untuk mendominasi permainan dengan mencapai kemenangan 21--16, 21-14 hanya mengambil masa 30 minit sahaja.

Kejayaan ini membolehkan dia mara mara ke separuh akhir untuk bertemu pemenang antara Dionysius Hayom Rumbaka atau Takuma Ueda dari Jepun.

Ketika berita ini ditulis, skuad negara kini hanya memiliki seorang lagi wakil perseorangan lelaki, Chan Kwong Beng yang akan turun ke gelanggang tidak lama lagi menentang jaguh tuan rumah, Tommy Sugiarto.

Selain Kwong Beng, cabaran negara masih diteruskan oleh pasangan Vivian Hoo Kah Mun.Woon Khe Wei menerusi bergu wanita dan Ow Yao Han/Tan Wee Kiong (bergu lelaki).

Draw Perlawanan Suku Akhir GP Emas Terbuka Indonesia 2011

DRAW PERLAWANAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA INDONESIA BANKALTIM 2011
TARIKH: 30 SEPTEMBER 2011
VENUE: GOR BULUTANGKIS PALARAN SAMARINDA, KALIMANTAN TIMUR
SUKU AKHIR

PERSEORANGAN LELAKI
*8 Dionysius Hayom Rumbaka (Ina) lwn Takuma Euda (Jpn)
Misbun Ramdan Misbun (Mas) lwn Alamsyah Yunus (Ina)
Chan Kwong Beng (Mas) lwn *7 Tommy Sugiarto (Ina)
*2 Taufik Hidayat (Ina) lwn *5 Wang Zhengming (Chn)

BERGU WANITA
Hoo Vivian Kah Mun/Woon Khe Wei (Mas) lwn *6 Cheng Shu/Pan Pan (Chn)
Nurbeta Kwanrico/Deariska Putri Medita (Ina) lwn Sujitra Ekmongkolpaisarn/Punyada Munkitchokecharoen (Tha)
*4 Shizuka Matsuo/Mami Naito (Jpn) lwn *8 Yixin Bao/Zhong Qianxin (Chn)
*7 Vita Marissa/Nadya Melati (Ina) lwn Anneke Feinya Agustin/Nitya Krishinda Maheswari (Ina)

BERGU LELAKI
*1 Mohamad Ahsan/Bona Septano (Ina) lwn lwn Gideon Markus Felnadi/Agripinna Prima Putra (Ina)
*4 Hirokatsu Hashimoto/Noriyasu Hirata (Jpn) lwn *5 Fang Chien Min/Lee Sheng Mu (Tpe)
*3 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (Ina) lwn *7 Hiroyuki Endo/Kenichi Hayakawa (Jpn)
Ow Yao Han/Tan Wee Kiong (Mas) lwn Yohanes Rendy Sugiarto/Afiat Yuris Wirawan (Ina)

PERSEORANGAN WANITA
*5 Tai Tzu Ying (Tpe) lwn Belaetrix Manuputi (Ina)
*6 Pi Hongyan (Fra) lwn Nichaon Jindapon (Tha)
*3 Sayaka Sato (Jpn) lwn *7 Ai Goto (Jpn)
Chen Xiao Jia (Chn) lwn *8 Fransiska Ratnasari (Ina)

BERGU CAMPURAN
Nova Widianto/Vita Marissa (Ina) lwn Shoji Sato/Shizuka Matsuo (Jpn)
*4 Xu Chen/Ma Jin (Chn) lwn Maneepong Jongjit/Savitree Amitapai (Tha)
Hong Wei/Pan Pan (Chn) lwn Jonas Rafli Jensen/Nurbeta Kwanrico (Ina)
He Hanbin/Yixin Bao (Chn) lwn *7 Shintaro Ikeda/Reiko Shiota (Jpn)

(Nota: Jadual perlawanan peringkat ini dijangka bermula jam 2.00 petang)

29 September 2011

Misbun Ramdan mara ke suku akhir GP Emas Terbuka Indonesia

BINTANG muda negara, Misbun Ramdan Datuk Misbun mara ke suku akhir Kejohanan Badminton Grand Prix Emas Terbuka Indonesia yang berlangsung di Gor Bulutangkis Palaran Samarinda, Kalimantan Timur sebentar tadi.

Ramdan, pemain bukan pilihan mengiringi seorang lagi pemain negara, Chan Kwong Beng mengatasi cabaran Robin Gonansa dari Singapura 21-19, 21-19 dalam masa 37 minit.

Pada suku akhir nanti, beliau akan menentang Alamsyah Yunus.

GP Emas Terbuka Indonesia 2011: Kejutan terbesar Ramdan tumbangkan Daren

KEJUTAN terbesar tercipta hari kedua Kejohanan Badminton Grand Prix Emas Terbuka Indonesia apabila Misbun Ramdan Datuk Misbun menyingkir awal pemain senior kebangsaan, Liew Daren di Gor Bulutangkis Palaran Samarinda, Kalimtan Timur pada awal pagi ini.

Anak kepada lagenda badminton negara Datuk Misbun Sidek itu yang baru disenaraikan menganggotai skuad remaja negara beberapa tahun lalu menang 23-21, 16-10 dalam masa 39 minit.

Pada set pertama, Ramdan seolah-olah dapat menghidu peluangnya untuk memperolehi kemenangan keatas Daren apabila mempamerkan variasi permainan bertenaga dengan mendahului lawan dengan jurang mata sebelum masing-masing bertukar servis ketika mahu menutup permainan set pertama.

Ketika memulakan permainan set kedua, Ramdan tidak menoleh ke belakang lagi apabila terus menerus menggunakan kesempatan 'lambat panas' Daren untuk mendahului permainan sebelum pemain kelahiran Kuala Lumpur itu menarik diri.

Pada pusingan ketiga, Ramdan akan menentang pemain yang sedang meningkat naik dari Singapura, Robin Gonansa yang terdahului menumpaskan pemain tuan rumah, Fauzi Adnan.

Tahun lalu, Ramdan juga melakukan kejutan ramai peminat di Kalimantan Timur apabila berjaya mengenepikan cabaran pemain berpengalaman tuan rumah, Sony Dwi Kuncoro dalam perlawanan penentuan.

28 September 2011

Draw & Keputusan Kejohanan GP Emas Terbuka Indonesia 2011


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA INDONESIA BANKALTIM 2011
TARIKH: 27 SEPTEMBER - 2 OKTOBER 2011
VENUE: GOR BULUTANGKIS PALARAN SAMARINDA, KALIMANTAN TIMUR

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan, sila klik disini

27 September 2011

Pemain Pilihan GP Emas Terbuka Indonesia 2011

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA INDONESIA BANKALTIM 2011
TARIKH: 27 SEPTEMBER - 2 OKTOBER 2011
VENUE: GOR BULUTANGKIS PALARAN SAMARINDA, KALIMANTAN TIMUR

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Chen Long (CHN)
*2 Taufik Hidayat (INA)
*3 Chen Jin (CHN)
*4 Jan O. Jorgensen (DEN)
*5 Wang Zhengming (CHN)
*6 Simon Santoso (INA)
*7 Tommy Sugiarto (INA)
*8 Dionysius Hayom Rumbaka (INA)

BERGU LELAKI
*1 Mohamad Ahsan/Bona Septano (INA)
*2 Markis Kido/Hendra Setiawan (INA)
*3 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (INA)
*4 Hirokatsu Hashimoto/Noriyasu Hirata (JPN)
*5 Fang Chien Min/Lee Sheng Mu (TPE)
*6 Naoki Kawamae/Shoji Sato (JPN)
*7 Hiroyuki Endo/Kenichi Hayakawa (JPN)
*8 Ingo Kindervater/Johannes Schoettler (JER)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Jiang Yanjiao (CHN)
*2 Ratchanok Inthanon (THA)
*3 Sayaka Sato (JPN)
*4 Eriko Hirose (JPN)
*5 Tai Tzu Ying (TPE)
*6 Pi Hongyan (FRA)
*7 Ai Goto (JPN)
*8 Fransiska Ratnasari (INA)

BERGU WANITA
*1 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (JPN)
*2 Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (JPN)
*3 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (TPE)
*4 Shizuka Matsuo/Mami Naito (JPN)
*5 Meliana Jauhari/Greysia Polii (INA)
*6 Cheng Shu/Pan Pan (CHN)
*7 Vita Marissa/Nadya Melati (INA)
*8 Yixin Bao/Zhong Qianxin (CHN)

BERGU CAMPURAN
*1 Tantowi Ahmad/Lilyana Natsir (INA)
*2 Chen Hung Ling/Cheng Wen Hsing (TPE)
*3 Fran Kurniawan/Pia Zebadiah Bernadet (INA)
*4 Xu Chen/Ma Jin (CHN)
*5 Michael Fuchs/Birgit Michels (JER)
*6 Lee Sheng Mu/Chien Yu Chin (TPE)
*7 Shintaro Ikeda/Reiko Shiota (JPN)
*8 Muhamad Rijal/Debby Susanto (INA)

Pemain negara ke GP Emas Terbuka Indonesia 2011

SENARAI PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA INDONESIA BANKALTIM 2011
TARIKH: 27 SEPTEMBER - 2 OKTOBER 2011
VENUE: GOR BULUTANGKIS PALARAN SAMARINDA, KALIMANTAN TIMUR

PERSEORANGAN LELAKI
Liew Daren
Mohamad Arif Abdul Latif
Chong Wei Feng
Goh Soon Huat
Chan Kwong Beng
Misbun Ramdan Datuk Misbun
Iskandar Zulkarnain Zainuddin
Zulfadli Zulkifli
K. Yogendran
Yeoh Kay Bin
S, Krishna Kumar
Kong Kean Zhen
Loke Kok Pong

PERSEORANGAN WANITA
Tee Jing Yi
Lydia Cheah Li Ya
Sannatasah Saniru
Ng Sin Er

BERGU LELAKI
Gan Teik Chai/Tan Bin Shen
Mohd Zakry Latif/Fairuzizuan Tazari
Lufti Zaim Khalid/Vountus Indra Mawan
Mak Hee Chun/Ong Soon Hock
K. Yogendran/Yeoh Kay Bin
Tan Wee Kiong/Ow Yao Han
Tan Wee Tat/Tan Yip Jiun
Loke Kok Pong/S Krishna Kumar

BERGU WANITA
Vivian Hoo Kah Mun/Woon Khe Wei
Lim Yin Loo/Ng Poeu Leng

BERGU CAMPURAN
Mohd Razif Latif/Amelia Alicia Anscelly
Tan Aik Quan/Lai Pei Jing
Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei
Mak Hee Chun/Lim Yin Loo

62 bakat muda sahut cabaran Kem Bakat Badminton Sarawak

SELEPAS menjelajah ke seluruh Semenanjung Malaysia, Kem Bakat Badminton anjuran Kementerian Belia dan Sukan dengan kerjasama Kelab Badminton Nusa Mahsuri telah mengorak langkah berkunjung ke Miri untuk peringkat Negeri Sarawak.

Kunjungan buat pertama kalinya ke salah satu bahagian terbesar di negeri Bumi Kenyalang itu telah menerima sambutan cukup memberangsangkan apabila seramai 62 bakat muda berjaya menamatkan latihan program tersebut dengan jayanya yang berlangsung di Dewan Permai, Balai Bomba dan Penyelamat Lopeng, Miri selama tiga hari yang berakhir kelmarin.

Rata-rata peserta yang mengikuti program begitu teruja dengan latihan yang dikendalikan oleh lagenda badminton negara, Datuk Misbun Dato' Sidek sambil dibantu barisan jurulatih profesional Nusa Mahsuri.

Majlis perasmian penutup telah dilakukan oleh Ahli Dewan Undangan Negeri Telang Usan, YB Dennis Ngau. Turut hadir ialah Penolong Pengarah Bahagian Pembangunan Sukan, Kementerian Belia dan Sukan Malaysia, Puan Fazulia Zulkifli.


22 September 2011

Peluang bakat baru Sarawak ikuti latihan Kem Bakat mulai esok

SELEPAS berakhir aktiviti di Semenanjung, Kem Bakat Badminton akan beralih arah terbang ke Malaysia Timur bagi memberi peluang bakat-bakat baru mengikuti latihan sistematik daripada jurulatih berkaliber.

Kementerian Belia dan Sukan, Jabatan Belia dan Sukan Sarawak dengan kerjasama Kelab Badminton Nusa Mahsuri dan Institut Sukan Negara telah memilih Miri sebagai lokasi program bagi negeri Bumi Kenyalang itu selama tiga hari mulai esok dan berakhir Ahad ini.

Lagenda badminton negara, Datuk Misbun Dato' Haji Sidek dijangka mengetuai barisan jurulatih profesional untuk memberi bimbingan kepada anak-anak Sarawak kali ini.

Info ringkas Kem Bakat Badminton KBS-Nusa Mahsuri peringkat negeri Sarawak:
Tarikh: 23 - 25 September 2011
Venue: Dewan Permai, Balai Bomba dan Penyelamat Lopeng, Miri
Info lanjut:
Hubungi Bahagian Pembangunan Sukan Jabatan Belia dan Sukan Negeri Sarawak (082-240631/248321)

20 September 2011

Draw & Keputusan Kejohanan SS Terbuka Jepun 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA JEPUN YONEX 2011
TARIKH: 20 - 25 SEPTEMBER 2011
VENUE: GIMNASIUM METROPOLITAN TOKYO, SHIBUYA-KU, TOKYO

Untuk mengikuti draw perlawanan dan keputusan kejohanan, sila klik disini

19 September 2011

Pemain Pilihan SS Terbuka Jepun 2011

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA JEPUN YONEX 2011
TARIKH: 20 - 25 SEPTEMBER 2011
VENUE: GIMNASIUM METROPOLITAN TOKYO, SHIBUYA-KU, TOKYO

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei (MAS)
*2 Lin Dan (CHN)
*3 Peter Gade Hoeg (DEN)
*4 Chen Long (CHN)
*5 Taufik Hidayat (INA)
*6 Chen Jin (CHN)
*7 Nguyen Tien Minh (VIE)
*8 Du Pengyu (CHN)

BERGU LELAKI

*1 Cai Yun/Fu Haifeng (CHN)
*2 Mathias Boe/Carsten Mogensen (DEN)
*3 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (MAS)
*4 Mohamad Ahsan/Bona Septano (INA)
*5 Jung Jae Sung/Yoo Yeon Seong (KOR)
*6 Markis Kido/Hendra Setiawan (INA)
*7 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (INA)
*8 Noriyasu Hirata/Hirokatsu Hashimoto (JPN)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Yihan (CHN)
*2 Wang Shixian (CHN)
*3 Wang Xin (CHN)
*4 Saina Nehwal (IND)
*5 Tine Baun (DEN)
*6 Liu Xin (CHN)
*7 Cheng Shao Chieh (TPE)
*8 Juliane Schenk (JER)

BERGU WANITA
*1 Wang Xiaoli/Yu Yang (CHN)
*2 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (JPN)
*3 Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (JPN)
*4 Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN)
*5 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (TPE)
*6 Shizuka Matsuo/Mami Naito (JPN)
*7 Ha Jung Eun/Kim Min Jung (KOR)
*8 Greysia Polii/Meiliana Jauhari (INA)

BERGU CAMPURAN
*1 Zhang Nan/Zhao Yunlei (CHN)
*2 Tantowi Ahmad/Lilyana Natsir (INA)
*3 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (THA)
*4 Jaochim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (DEN)
*5 Chen Hung Ling/Cheng Wen Hsing (TPE)
*6 Songphon Anugritayawon/Kunchala Voravichitcahikul (THA)
*7 Michael Fuchs/Birgit Michels (JER)
*8 Fran Kurniawan/Pia Zebadiah Bernadet (INA)

18 September 2011

Pemain negara ke SS Terbuka Jepun 2011

SENARAI PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA JEPUN YONEX 2011
TARIKH: 20 - 25 SEPTEMBER 2011
VENUE: GIMNASIUM METROPOLITAN TOKYO, SHIBUYA-KU, TOKYO

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei

BERGU LELAKI
*3 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong
Goh Wei Shem/Lim Khim Wah

13 September 2011

Draw & Keputusan Kejohanan SS Terbuka China Masters 2011

DRAW & KEPUTUSAN PERLAWANAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES CHINA MASTERS 2011
TARIKH: 13 - 18 SEPTEMBER 2011
VENUE: GIMNASIUM OLIMPIK XINCHENG, CHANGZHOU

Untuk mengetahui draw & keputusan terkini perlawanan di kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan SS Terbuka China Masters 2011

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES CHINA MASTERS 2011
TARIKH: 13 - 18 SEPTEMBER 2011
VENUE: GIMNASIUM OLIMPIK XINCHENG, CHANGZHOU

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lin Dan (CHN)
*2 Peter Gade Hoeg (DEN)
*3 Chen Long (CHN)
*4 Chen Jin (CHN)
*5 Du Pengyu (CHN)
*6 Sho Sasaki (JPN)
*7 Bao Chunlai (CHN)
*8 Lee Hyun Ill (KOR))

BERGU LELAKI

*1 Cai Yun/Fu Haifeng (CHN)
*2 Mathias Boe/Carsten Mogensen (DEN)
*3 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (KOR)
*4 Ko Sung Hyun/Yoo Yeon Seong (KOR)
*5 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (MAS)
*6 Mohamad Ahsan/Bona Septano (INA)
*7 Markis Kido/Hendra Setiawan (INA)
*8 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (INA)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Yihan (CHN)
*2 Wang Shixian (CHN)
*3 Wang Xin (CHN)
*4 Jiang Yanjiao (CHN)
*5 Saina Nehwal (IND)
*6 Tine Baun (DEN)
*7 Lu Xin (CHN)
*8 Cheng Shao Chieh (TPE)

BERGU WANITA
*1 Wang Xiaoli/Yu Yang (CHN)
*2 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (JPN)
*3 Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (JPN)
*4 Tian Qing/Zhao Yunlei (CHN)
*5 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (TPE)
*6 Shizuka Matsuo/Mami Naito (JPN)
*7 Ha Jung Eun/Kim Min Jung (KOR)
*8 Cheng Shu/Pan Pan (CHN)

BERGU CAMPURAN
*1 Zhang Nan/Zhao Yunlei (CHN)
*2 Jiaming Tao/Tian Qing (CHN)
*3 Jaochim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (DEN)
*4 Chen Hung Ling/Cheng Wen Hsing (TPE)
*5 Xu Chen/Ma Jin (CHN)
*6 Nathan Robertson/Jenny Wallwork (ENG)
*7 Robert Mateusiak/Nadiezda Zieba (POL)
*8 Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (DEN)

12 September 2011

Pemain negara ke SS Terbuka China Masters 2011

SENARAI PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES CHINA MASTERS 2011
TARIKH: 13 - 18 SEPTEMBER 2011
VENUE: GIMNASIUM OLIMPIK XINCHENG, CHANGZHOU

PERSEORANGAN LELAKI
Muhammad Hafiz Hashim
Liew Daren
Mohamad Arif Latif
Chong Wei Feng
Chan Kwong Beng

BERGU LELAKI
*5 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong
Chan Peng Soon/Ong Jien Guo

PERSEORANGAN WANITA
Tee Jing Yi
Lydia Cheah Li Ya

BERGU WANITA
Wong Pei Tty/Chin Eei Hui
Chong Sook Chin/Goh Liu Ying
Vivian Hoo Kah Mun/Woon Khe Wei
Ng Hui Lin/Ng Hui Ern

BERGU CAMPURAN
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying
Ong Jien Guo/Chong Sook Chin

06 September 2011

Draw & Keputusan GP Emas Terbuka Chinese Taipei 2011

DRAW & KEPUTUSAN PERLAWANAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA CHINESE TAIPEI YONEX 2011
TARIKH: 6 - 11 SEPTEMBER 2011
VENUE: STADIUM TAIPEI COUNTY SHINJUANG, BANDAR SHINJUANG

Untuk mengetahui draw dan keputusan perlawanan di kejohanan ini, sila klik disini

04 September 2011

Pemain Pilihan GP Emas Terbuka Chinese Taipei 2011

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA CHINESE TAIPEI YONEX 2011
TARIKH: 6 - 11 SEPTEMBER 2011
VENUE: STADIUM TAIPEI COUNTY SHINJUANG, BANDAR SHINJUANG

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Nguyen Tien Minh (VIE)
*2 Park Sung Hwan (KOR)
*3 Lee Hyun Ill (KOR)
*4 Hu Yun (HKG)
*5 Simon Santoso (INA)
*6 Tommy Sugiarto (INA)
*7 Wong Wing Ki (HKG)
*8 Dionysius Hayom Rumbaka (INA)
*9 Shon Wan Ho (KOR)
*10 Ajay Jayaram (IND)
*11 Alamsyah Yunus (INA)
*12 Chan Yan Kit (HKG)
*13 Dicky Palyama (NED)
*14 Hsu Jen Hao (TPE)
*15 Tanongsak Saensomboonsuk (THA)
*16 Anand Pawar (IND)

BERGU LELAKI

*1 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (KOR)
*2 Yoo Yeon Seong/Ko Sung Hyun (KOR)
*3 Markis Kido/Hendra Setiawan (INA)
*4 Hendra Aprida Gunawan/Yulianto Alvent (INA)
*5 Fang Chien Min/Lee Sheng Mu (TPE)
*6 Kwon Yi Goo/Cho Gun Woo (KOR)
*7 Chen Hung Ling/Lin Yu lang (TPE)
*8 Lim Khim Wah/Goh Wei Shem (MAS)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Cheng Shao Chieh (TPE)
*2 Bae Youn Joo (KOR)
*3 Inthanon Ratchanok (THA)
*4 Sung Ji Hyun (KOR)
*5 Yip Pui Yin (HKG)
*6 Tai Tzu Ying (TPE)
*7 Gu Juan (SIN)
*8 Lindaweni Fanetri (INA)

BERGU WANITA
*1 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (TPE)
*2 Ha Jung Eun/Kim Min Jung (KOR)
*3 Greysia Polii/Meiliana Jauhari (INA)
*4 Nina Vislova/Valeri Sorokina (RUS)

BERGU CAMPURAN
*1 Tantowi Ahmad/Lilyana Natsir (INA)
*2 Chen Hung Ling/Chen Wen Hsing (TPE)
*3 Fran Kurniawan/Pia Zabediah Bernadet (INA)
*4 Lee Sheng Mu/Chien Yu Chin (TPE)
*5 Robert Blair/Gabrielle White (ENG)
*6 Muhammad Rijal/Debby Susanto (INA)
*7 Valeri Sorokina/Alexandr Nikolaenko (RUS)
*8 Nova Widianto/Vita Marissa (INA)

Senarai pemain negara ke GP Emas Terbuka Chinese Taipei 2011

SENARAI PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA CHINESE TAIPEI YONEX 2011
TARIKH: 6 - 11 SEPTEMBER 2011
VENUE: STADIUM TAIPEI COUNTY SHINJUANG, BANDAR SHINJUANG

PERSEORANGAN LELAKI
Muhammad Hafiz Hashim
Liew Daren
K. Yogendran
Mohamad Arif Latif
Goh Soon Huat
Chong Wei Feng
Lok Chong Chieh
Wong Beryno
Chiang Jiann Shiarng
Misbun Ramdan Datuk Misbun
Iskandar Zulkarnain Zainuddin
Chan Kwong Beng
Saw Weng Jun
Kuan Beng Hong
Woon Kok Hong
Kong Keat Zhen
Ong Victor Jing Khai

BERGU LELAKI
Lim Khim Wah/Goh Wei Shem
Mak Hee Chun/Ong Soon Hock
Tan Wee Kiong/Ow Yao Han
Vountus Indra Mawan/Lutfi Zaim Khalid
Lee Wan Wah/Chan Chong Ming
Kong Keat Zhen/Kok Zheng Yi
Ong Jien Guo/Tan Aik Quan

PERSEORANGAN WANITA
Tee Jing Yi
Lydia Cheah Li Ya
Sannatasah Saniru

BERGU WANITA
Ng Hui Lin/Ng Hui Ern
Lim Yin Loo/Ng Marylen Poau Leng
Woon Khe Wei/Hoo Vivian Kah Mun
Chong Sook Chin/Lai Pei Jing

BERGU CAMPURAN
Ong Jien Guo/Chong Sook Chin
Lutfi Zaim Khalid/Ng Hui Lin
Tan Aik Quan/Lai Pei Jing
Vountus Indra Mawan/Ng Hui Ern
Ow Yao Han/Hoo Vivian Kah Mun
Mak Hee Chun/Lim Yin Loo
Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails