Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

26 Mac 2011

Draw Perlawanan Cabaran Antarabangsa Vietnam 2011

DRAW PERLAWANAN
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA VIETNAM CIPUTRA HANOI 2011
TARIKH: 29 MAC - 1 APRIL 2011
VENUE: STADIUM TERTUTUP TRINH HOAI DUC STREET, DONG DA DIS, HANOI

Untuk mengetahui draw perlawanan di kejohanan ini, sila klik disini

25 Mac 2011

Pemain Pilihan Cabaran Antarabangsa Vietnam 2011

PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA VIETNAM CIPUTRA HANOI 2011
TARIKH: 29 MAC - 1 APRIL 2011
VENUE: STADIUM TERTUTUP TRINH HOAI DUC STREET, DONG DA DIS, HANOI

BERGU CAMPURAN
*1 Patiphat Chalardchalaem/Savitree Amitapai (THA)
*2 Irfan Fadhilah/Weni Anggraini (INA)
*3 Leung Chun Yiu/Ng Ka Shun (HKG)
*4 Nipitphon Puangpuapech/Nessara Somsri (THA)
*5 Evgenij Dremin/Anastasia Kalinenko (RUS)
*6 Bao Duc Duong/Thi Hong Gham Thai (VIE)
*7 Lo Lok Kei/Chan Hung Yung (HKG)
*8 Wang Chia Min/Sun Tung Hsuan(TPE)

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Stanislav Pukhov (RUS)
*2 Chou Tien Chou (TPE)
*3 Chen Yong Zhao Asthon (SIN)
*4 Wong Zi Liang Derek (SIN)
*5 Robin Gonansa (SIN)
*6 Shuhei Hayasaki (JPN)
*7 Wei Nan (HKG)
*8 Vilailak Pakkawat (THA)
*9 Avihingsanon Suppanyu (THA)
*10 Hsu Shao Wen (TPE)
*11 Beryno Wong (MAS)
*12 Lok Chong Chieh (MAS)
*13 Lim Fang Yang (MAS)
*14 Chan Yun Lung (HKG)
*15 Andrianus Adi Prasojo (SIN)
*16 Shih Kuei Chun (TPE)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Shizuka Uchida (JPN)
*2 Chen Jiayuan (SIN)
*3 Chen Hsiao Huan (TPE)
*4 Nitchaon Jindapon (THA)
*5 Mong Kwan Yi (HKG)
*6 Megumi Taruno (JPN)
*7 Masayo Nojirino (JPN)
*8 Chan Hung Yung (HKG)

BERGU LELAKI
*1 Fernando Kurniawan/Wifqi Windarto (INA)
*2Patiphat Chalardchalaem/Nipitphon Puangpuapech (THA)
*3 Agripina Primarahmanto Putera/Ricky Karanda Suwardi (INA)
*4 Lutfi Zaim Khalid/Vountus Indra Mawan (MAS)
*5 Cho Gun Woo/Kang Ji Wook (KOR)
*6 Andika Anhar/Hendra Setyo (INA)
*7 Rahmat Adianto/Andrei Adistia (INA)
*8 Shohei Hoshino/Akira Kobayashi (JPN)

BERGU WANITA
*1 Suci Rizky Andini/Della Destiara Haris (INA)
*2 Gebby Ristiyani Imawan/Tiara Rosalia Nuraidah (INA)
*3 Savitree Amitapai/Nessara Somsri (THA)
*4 Chan Hung Yung/Ng Ka Shun (HKG)
*5 Masayo Nojirino/Shizuka Uchida (JPN)
*6 Komala Dewi/Jenna Gozali (INA)
*7 Nairul Suhada Latif/Amelia Alicia Anscelly (MAS)
*8 Chen Jiayuan/Tan Wei Han (SIN)

15 Mac 2011

Draw & Keputusan GP Emas Terbuka Swiss 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA SWISS 2011
TARIKH: 15 - 20 MAC 2011
VENUE: ST. JAKOBSHALLE, BASEL

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan, sila klik disini

Pemain Pilihan GP Emas Terbuka Swiss 2011

PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA SWISS 2011
TARIKH: 15 - 20 MAC 2011
VENUE: ST. JAKOBSHALLE, BASEL

BERGU CAMPURAN
*1 Chen Hung Ling/Cheng Wen Hsing (Tpe)
*2 Nathan Robertson/Jenny Wallwork (Eng)
*3 Lee Sheng Mu/Chien Yu Chin (Tpe)
*4 Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (Den)
*5 Tantowi Ahmad/Lilyana Natsir (Ina)
*6 Michael Fuchs/Birgit Michels (Jer)
*7 Tantowi Ahmad/Lilyana Natsir (INA)
*8 Chen Hung Ling/Cheng Wen Hsing (TPE)

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Jan O. Jorgensen (DEN)
*2 Simon Santoso (INA)
* Rajiv Ouseph (ENG)
*4 Park Sung Hwan (KOR)
*5 Shon Wan Ho (KOR)
*6 P. Kashyap (IND)
*7 Dionysius Hayom Rumbaka (INA)
*8 Dicky Palyama (NED)
*9 Muhammad Hafiz Hashim (MAS)
*10 Kazushi Yamada (JPN)
*11 Joachim Persson (DEN)
*12 Wong Choong Hann (MAS)
13. Sho Sasaki (JPN)
*14 Przemyslaw Wacha (POL)
*15 Brice Leverdez (FRA)
*16 Hans-Kristian Vittinghus (DEN)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Tine Baun (DEN) - tarik diri
*2 Saina Nehwal (IND)
*3 Juliane Schenks (JER)
*4 Bae Youn Joo (KOR)
*5 Ella Diehl (Rus)
*6 Petya Nedelcheva (BUL)
*7 Yao Jie (NED)
*8 Cheng Shao Chieh (Tpe)

BERGU LELAKI
*1 Mathias Boe/Carsten Mogensen (DEN)
*2 Ko Sung Hyun/Yoo Yeon Seong (KOR)
*3 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (KOR)
*4 Fang Chien Min/Lee Sheng Mu (TPE)
*5 Mohammad Ahsan/Bona Septano (INA)
*6 Mads Conrad Petersen/Jonas Rasmussen (DEN)
*7 Yulianto Alvents/Hendra Aprida (INA)
*8 Ingo Kindervater/Johannes Schoettler (Jer)

BERGU WANITA
*1 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (TPE)
*2 Meliana Jauhari/Gresya Polii (INA)
*3 Shinta Mulia Sari/Yao Lie (SIN)
*4 Lotte Jonathan/Paulien Van Dooremalen (NED)
*5 Christinna Pedersen/Kamilla Rytter Juhl (DEN)
*6 Sandra Marinello/Birgit Michels (Jer)
*7 Shizuka Matsuo/Mami Naito (JPN)
*8 Eto Rie/Yu Wakita (JPN)

13 Mac 2011

Keputusan Penuh Akhir Premier Super Series Seluruh England 2011

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON PREMIER SUPER SERIES TERBUKA SELURUH ENGLAND 2011
TARIKH: 13 MAC 2011
VENUE: ARENA TERTUTUP KEBANGSAAN, BIRMINGHAM, ENGLAND
AKHIR


PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Shixian (Chn) mn Eriko Hirose (Jpn) 24-22, 21-18 [55 minit]

BERGU LELAKI
*5 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) kk *1 Mathias Boe/Carsten Mogensen (Den) 21-15, 18-21, 18-21 [62 minit]

BERGU WANITA
*3 Wang Xiaoli/Yu Yang (Chn) mn Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (Jpn) 21-2, 21-9 [27 minit]

BERGU CAMPURAN
Xu Chen/Ma Jin (Chn) mn *3 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha) 21-13, 21-9 [37 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn *3 Lin Dan (Chn) 21-17, 21-17 [52 minit]

Draw Perlawanan Akhir Premier Super Series Seluruh England 2011

DRAW PERLAWANAN
KEJOHANAN BADMINTON PREMIER SUPER SERIES TERBUKA SELURUH ENGLAND 2011
TARIKH: 13 MAC 2011
VENUE: ARENA TERTUTUP KEBANGSAAN, BIRMINGHAM, ENGLAND
AKHIR


PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Shixian (Chn) lwn Eriko Hirose (Jpn)

BERGU LELAKI
*5 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) lwn *1 Mathias Boe/Carsten Mogensen (Den)

BERGU WANITA
*3 Wang Xiaoli/Yu Yang (Chn) lwn Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (Jpn)

BERGU CAMPURAN
Xu Chen/Ma Jin (Chn) lwn *3 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha)

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) lwn *3 Lin Dan (Chn)

[Nota: Perlawanan secara urutan di peringkat ini dijangka bermula dari jam 8.00 malam waktu Malaysia; 13/3/2011]

12 Mac 2011

Keputusan Penuh Separuh Akhir Premier Super Series Seluruh England 2011

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON PREMIER SUPER SERIES TERBUKA SELURUH ENGLAND 2011
TARIKH: 12 MAC 2011
VENUE: ARENA TERTUTUP KEBANGSAAN, BIRMINGHAM, ENGLAND
SEPARUH AKHIR

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Shixian (Chn) mn *3 Wang Xin (Chn) 21-19, 21-17 [40 minit]
Eriko Hirose (Jpn) mn Petya Nedelcheva (Bul) 21-15, 22-20 [42 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*3 Lin Dan (Chn) mn Marc Zwiebler (Jer) 21-9, 16-21, 21-11 [61 minit]
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn *5 Chen Long (Chn) 21-17, 21-13 [46 minit]

BERGU WANITA
*3 Wang Xiaoli/Yu Yang (Chn) mn Line Kruse Damkjaer/Marie Roepke (Den) 21-11, 18-21, 21-9 [52 minit]
Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (Jpn) mn Shizuka Matsuo/Mami Naito (Jpn) 21-19, 21-17 [51 minit]

BERGU CAMPURAN
Xu Chen/Ma Jin (Chn) mn Michael Fuchs/Birgit Michels (Jer) 21-19, 21-17 [40 minit]
*3 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha) mn Hendra Setiawan/Anastasia Russkikh (Ina/Rus) 21-15, 21-17 [35 minit]

BERGU LELAKI
*1 Mathias Boe/Carsten Mogensen (Den) mn Chai Biao/Guo Zhendong (Chn) 26-24, 21-12 [53 minit]
*5 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) mn *6 Cai Yun/Fu Haifeng (Chn) 21-11, 23-21 [39 minit]

Keputusan Penuh Suku Akhir Premier SS Seluruh England 2011

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON PREMIER SUPER SERIES TERBUKA SELURUH ENGLAND 2011
TARIKH: 11 MAC 2011
VENUE: ARENA TERTUTUP KEBANGSAAN, BIRMINGHAM, ENGLAND
SUKU AKHIR


BERGU CAMPURAN
Xu Chen/Ma Jin (Chn) mn *1 Zhang Nan/Zhao Yunlei (Chn) 12-21, 25-23, 21-15 [68 minit]
Michael Fuchs/Birgit Michels (Jer) mn *4 Robert Mateusiak/Nadiezda Zieba (Pol) 17-21, 21-18, 21-18 [53 minit]
Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha) mn *5 Jaiming Tao/Tian Qing (Chn) 4-21, 21-18, 21-14 [52 minit]
Hendra Setiawan/Anastasia Russkikh (Ina/Rus) mn Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (Den) 21-16, 12-21, 21-14 [47 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Shixian (Chn) mn *7 Juliane Schenk (Jer) 17-21, 21-17, 21-11 [58 minit]
*3 Wang Xin (Chn) mn *6 Jiang Yanjiao (Chn) 21-12, 21-15 [21-12, 21-15 [24 minit]
Petya Nedelcheva (Bul) mn Gu Juan (Sin) 21-16, 21-19 [40 minit]
Eriko Hirose (Jpn) mn *5 Saina Nehwal (Ind) 21-11, 22-20 [38 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn *8 Boonsak Ponsana (Tha) 21-15, 21-7 [30 minit]
*5 Chen Long (Chn) mn *4 Peter Gade Hoeg (Den) 21-12, 21-12 [47 minit]
*3 Lin Dan (Chn) mn *7 Nguyen Tien Minh (Vie) 21-17, 21-11 [38 minit]
Marc Zwiebler (Jer) mn Kazushi Yamada (Jpn) 21-18, 17-21, 21-15 [62 minit]

BERGU WANITA
Line Kruse Damkjaer/Marie Roepke (Den) mn *1 Chien Yu Chin/Ching Wen Hsing (Tpe) 21-18, 27-25 [43 minit]
*3 Wang Xiaoli/Yu Yang (Chn) mn Ha Jung Eun/Kim Min Jung (Kor) 21-11, 21-10 [30 minit]
Shizuka Matsuo/Mami Naito (Jpn) mn Tian Qing/Zaho Yunlei (Chn) 21-19, 15-21, 24-22 [69 minit]
Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (Jpn) mn *5 Petya Nedelcheva/Anastasia Russkikh (Bul/Rus) 21-15, 21-19 [39 minit]

BERGU LELAKI
Mohd Zakry Latif/Hoon Thien How (Mas) kk *1 Mathias Boe/Carsten Mogensen (Den) 21-19, 21-18 [39 minit]
Chai Biao/Guo Zhendong (Chn) mn *8 Mohammad Ahsan/Bona Septano (Ina) 21-18, 21-17 [37 minit]
*5 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) mn *4 Markis Kido/Hendra Setiawan (Ina) 21-19, 23-25, 21-11 [49 minit]
*6 Cai Yun/Fu Haifeng (Chn) mn*2 Yoo Yeon Seong/Ko Sung Hyun (Kor) 21-17, 18-21, 21-17 [55 minit]

08 Mac 2011

Live @ Siaran Langsung Premier SS Seluruh England 2011

LIVE @ SIARAN LANGSUNG
KEJOHANAN BADMINTON PREMIER SUPER SERIES TERBUKA SELURUH ENGLAND 2011
TARIKH: 8 - 13 MAC 2011
VENUE: ARENA TERTUTUP KEBANGSAAN, BIRMINGHAM, ENGLAND

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan berprestij ini, sila klik disini

07 Mac 2011

Draw & Keputusan Premier SS Seluruh England 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON PREMIER SUPER SERIES TERBUKA SELURUH ENGLAND 2011
TARIKH: 8 - 13 MAC 2011
VENUE: ARENA TERTUTUP KEBANGSAAN, BIRMINGHAM, ENGLAND

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan berprestij ini, sila klik disini

Pemain Pilihan Premier SS Seluruh England 2011

PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON PREMIER SUPER SERIES TERBUKA SELURUH ENGLAND 2011
TARIKH: 8 - 13 MAC 2011
VENUE: ARENA TERTUTUP KEBANGSAAN, BIRMINGHAM, ENGLAND

BERGU CAMPURAN
*1 Zhang Nan/Zhang Yunlei (CHN)
*2 Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (DEN)
*3 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (THA)
*4 Robert Mateusiak/Nadiezda Zieba (POL)
*5 Jiaming Tao/Tian Qing (CHN)
*6 Ko Sung Hyun/Ha Jung Eun (KOR)
*7 Tantowi Ahmad/Lilyana Natsir (INA)
*8 Chen Hung Ling/Cheng Wen Hsing (TPE)

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (MAS)
*2 Taufik Hidayat (INA)
*3 Lin Dan (CHN)
*4 Peter Gade Hoeg (DEN)
*5 Chen Long (CHN)
*6 Chen Jin (CHN)
*7 Nguyen Tien Minh (VIE)
*8 Boonsak Ponsana (THA)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Shixian (CHN)
*2 Wang Yihan (CHN)
*3 Wang Xin (CHN)
*4 Tine Baun (DEN)
*5 Saina Nehwal (IND)
*6 Jiang Yanjiao (CHN)
*7 Juliane Schenk (JER)
*8 Bae Youn Joo (KOR)

BERGU LELAKI
*1 Mathias Boe/Carsten Mogensen (DEN)
*2 Ko Sung Hyun/Yoo Yeon Seong (KOR)
*2 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (KOR)
*4 Markis Kido/Hendra Setiawan (INA)
*5 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (MAS)
*6 Cai Yun/Fu Haifeng (CHN)
*7 Fang Chieh Min/Lee Sheng Mu (TPE)
*8 Mohamad Ahsan/Bona Septano (INA)

BERGU WANITA
*1 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (TPE)
*2 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (JPN)
*3 Wang Xiaoli/Yu Yang (CHN)
*4 Duang Anong Aroonkesorn/Kunchala Voravichitchaikul (THA)
*5 Petya Nedelcheva/Anastasia Russkikh (BUL/RUS)
*6 Valeri Sorokina/Nina Vislova (RUS)
*7 Meliana Jauhari/Greysia Polii (INA)
*8 Shinta Mulia Sari/Yao Lie (SIN)

03 Mac 2011

Live @ Siaran Langsung GP Emas Terbuka Jerman 2011

LIVE @ SIARAN LANGSUNG
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA JERMAN YONEX 2011
TARIKH: 1 - 6 MAC 2011
VENUE: RWE-SPORTHALLE AN

Untuk mengikuti siaran langsung kejohanan ini, sila klik disini

Draw & Keputusan GP Emas Terbuka Jerman 2011

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA JERMAN YONEX 2011
TARIKH: 1 - 6 MAC 2011
VENUE: RWE-SPORTHALLE AN

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan ini, sila klik disini

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails