Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Sukan Sea Kuala Lumpur 2017

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

29 September 2010

Info Badminton Sukan Komanwel 2010

INFO ACARA BADMINTON
SUKAN KOMANWEL XIX
TARIKH: 4-14 OKTOBER 2010
VENUE: KOMPLEKS SUKAN SIRI FORT, NEW DELHI

Untuk mengetahui info acara badminton di temasya ini, sila klik disini


Kompleks Sukan Siri Fort....venue acara badminton.

26 September 2010

Keputusan Penuh Akhir SS Terbuka Jepun 2010

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA MALAYSIA YONEX 2010
TARIKH: 26 SEPTEMBER 2010
VENUE: GIMNASIUM METROPOLITAN TOKYO, JEPUN
AKHIR

BERGU CAMPURAN
Zhang Nan/Zhao Yunlei (Chn) mn *8 Tao Jiaming/Tian Qing (Chn) 21-19, 22-20 [49 minit]

PERSEORANGAN WANITA
Jiang Yanjiao (Chn) mn *2 Wang Xin (Chn) 23-21, 21-18 [36 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn Lin Dan (Chn) 22-20, 16-21, 21-17 [81 minit]

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) kk *5 Cai Yun/Fu Haifeng (Chn) 21-18, 14-21, 12-21 [46 minit]

BERGU WANITA
*5 Wang Xiaoli/Yu Yang (Chn) mn *3 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn) 21-17, 21-6 [32 minit]

17 September 2010

Draw & Keputusan SS Terbuka Jepun 2010

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA JEPUN YONEX 2010
TARIKH: 21 - 26 SEPTEMBER 2010
VENUE: GIMNASIUM METROPOLITAN TOKYO, JEPUN

Untuk mengetahui draw & keputusan perlawanan di kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan SS Terbuka Jepun 2010

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA JEPUN YONEX 2010
TARIKH: 21 - 26 SEPTEMBER 2010
VENUE: GIMNASIUM METROPOLITAN TOKYO, JEPUN

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei (MAS)
*2 Peter Gade Hoeg (DEN)
*3 Chen Jin (CHN)
*4 Taufik Hidayat (INA)
*5 Lin Dan (CHN)
*6 Bao Chunlai (CHN)
*7 Nguyen Tien Minh (VIE)
*8 Sony Dwi Kuncoro (INA)

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (MAS)
*2 Markis Kido/Hendra Setiawan (INA)
*3 Mathias Boe/Cartsen Mogensen (DEN)
*4 Guo Zhendong/Xu Chen (CHN)
*5 Cai Yun/Fu Haifeng (CHN)
*6 Fang Chien Min/Lee Sheng Mu (TPE)
*7 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (KOR)
*8 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (INA)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Yihan (CHN)
*2 Wang Xin (CHN)
*3 Wang Shixian (CHN)
*4 Tine Baun (DEN)
*5 Wang Lin (CHN)
*6 Pi Hongyan (FRA)
*7 Eriko Hirose (JPN)
*8 Yao Jie (NED)

BERGU WANITA
*1 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (TPE)
*2 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (JPN)
*3 Cheng Shu/Zhao Yunlei (CHN)
*4 Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (JPN)
*5 Wang Xiaoli/Yu Yang (CHN)
*6 Pan Pan/Tian Qing (CHN)
*7 Kim Min Jung/Lee Hyo Jung (KOR)
*8 Meiliana Jauhari/Gresya Polii (INA)

BERGU CAMPURAN
*1 Nova Widianto/Lilyana Natsir (INA)
*2 Hendra Aprida Gunawan/Vita Marissa (INA)
*3 Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (DEN)
*4 Songphon Anugritayawon/Kunchala Voravichitchaikul (THA)
*5 Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (DEN)
*6 He Hanbin/Ma Jin (CHN)
*7 Chen Hung Ling/Cheng Wen Hsing (TPE)
*8 Tao Jiaming/Tian Qing (CHN)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails