Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Badminton Unlimited 2016 | Episode 138

Badminton Unlimited I Misbun Sidek Badminton Clinic

Sukan Sea Kuala Lumpur 2017

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Aksi Perlawanan Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal di Terbuka Slovenia 2013

UcapanTahniah

UcapanTahniah
Penganugerahan Ijazah Kehormat Doktor Falsafah (Pembangunan Insan) buat Datuk Dr. Haji Misbun Dato' Haji Sidek oleh UTHM

Youtube

Instagram

Twitter

18 Ogos 2010

Draw & Keputusan Kejohanan Dunia Yonex BWF 2010

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA YONEX-BWF 2010
TARIKH: 23 - 29 OGOS 2010
VENUE: STADE PIERRE DE COUBERTIN, PARIS, PERANCIS

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan terkini sepanjang kejohanan ini, sila klik disini

17 Ogos 2010

Pemain Pilihan Kejohanan Dunia Yonex BWF 2010

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA YONEX-BWF 2010
TARIKH: 23 - 29 OGOS 2010
VENUE: STADE PIERRE DE COUBERTIN, PARIS, PERANCIS

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei (MAS)
*2 Peter Gade Hoeg (DEN)
*3 Lin Dan (CHN)
*4 Chen Jin (CHN)
*5 Taufik Hidayat (INA)
*6 Sony Dwi Kuncoro (INA)
*7 Nguyen Tien Minh (VIE)
*8 Simon Santoso (INA)
*9 Boonsak Ponsana (THA)
*10 Bao Chunlai (CHN)
*11 Jan O. Jorgensen (DEN)
*12 Kenichi Tago (JPN)
*13 Park Sung Hwan (KOR)
*14 Chetan Anand (IND)
*15 Marc Zwibler (JER)
*16 Wong Choong Hann (MAS)

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (MAS)
*2 Markis Kido/Hendra Setiawan (INA)
*3 Mathias Boe/Cartsen Mogensen (DEN)
*4 Guo Zhendong/Xu Chen (CHN)
*5 Cai Yun/Fu Haifeng (CHN)
*6 Fang Chien Min/Lee Sheng Mu (TPE)
*7 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (KOR)
*8 Lars Paaske/Jonas Rasmussen (DEN)
*9 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (INA)
*10 Howard Bach/Tony Gunawan (USA)
*11 Hirokatsu Hashimoto/Noriyasu Hirata (JPN)
*12 Chen Hung Ling/Lin Yung Lang (TPE)
*13 Ko Sung Hyun/Yoo Yeon Seong (KOR)
*14 Chai Biao/Zhang Nan (CHN)
*15 Rupesh Kumar/Thomas Sanave (IND)
*16 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (MAS)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Yihan (CHN)
*2 Saina Nehwal (IND)
*3 Wang Xin (CHN)
*4 Tine Baun (DEN)
*5 Pi Hongyan (FRA)
*6 Wang Shixian (CHN)
*7 Wang Lin (CHN)
*8 Julian Schenk (JER)
*9 Zhou Mi (HKG)
*10 Eriko Hirose (JPN)
*11 Yao Jie (NED)
*12 Yip Pui Yin (HKG)
*13 Ella Diehl (RUS)
*14 Bae Seung Hee (KOR)
*15 Petya Nedelcheva (BUL)
*16 Kim Moon Hi (KOR)

BERGU WANITA
*1 Ma Jin/Wang Xiaoli (CHN)
*2 Du Jing/Yu Yang (CHN)
*3 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (TPE)
*4 Cheng Shu/Zhao Yunlei (CHN)
*5 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (JPN)
*6 Ha Jung Eun/Kim Min Jung (KOR)
*7 Pan Pan/Tian Qing (CHN)
*8 Hyun Young Yoo/Jung Kyung Eun (KOR)
*9 Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (JPN)
*10 Petya Nedelcheva/Anastasia Russkikh (BUL/RUS)
*11 Shinta Mulia Sari/Yao Lie (SIN)
*12 Valeria Sorokina/Nina Vislova (RUS)
*13 Savitree Amitapai/Vacharaporn Munkit (THA)
*14 Duang Anong Aroonkesorn/Kunchala Voravichitchaikul (THA)
*15 Shizuka Matsuo/Mami Naito (JPN)
*16 Jwala Gutta/Ashwini Ponnappa (IND)

BERGU CAMPURAN
*1 Nova Widianto/Lilyana Natsir (INA)
*2 Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (DEN)
*3 Robert Mateusiak/Nadiezda Kostiuczyk (POL)
*4 Hendra Aprida Gunawan/Vita Marissa (INA)
*5 Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (DEN)
*6 He Hanbin/Yu Yang (CHN)
*7 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (KOR)
*8 Zheng Bo/Ma Jin (CHN)
*9 V. Diju/Jwala Gutta (IND)
*10 Tao Jiaming/Zhang Yawen (CHN)
*11 Chen Hung Ling/Chou Chia Chi (TPE)
*12 Ko Sung Hyun/Ha Jung Eun (KOR)
*13 Songphon Anugritayawon/Kunchala Voravichitchaikul (THA)
*14 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (THA)
*15 Nathan Robertson/Jenny Wallwork (ENG)
*16 Lee Sheng Mu/Chien Yu Chien (TPE)

16 Ogos 2010

Draw & Keputusan Badminton Sukan Olimpik Remaja Singapura 2010

DRAW & KEPUTUSAN
ACARA BADMINTON
SUKAN OLIMPIK REMAJA SINGAPURA 2010
TARIKH: 15 -19 OGOS 2010
VENUE: STADIUM TERTUTUP SINGAPURA

Untuk mengetahui info mengenai acara badminton di temasya ini, sila klik disini

Info Badminton Sukan Olimpik Remaja Singapura 2010

INFO ACARA BADMINTON
SUKAN OLIMPIK REMAJA SINGAPURA 2010
TARIKH: 15 -19 OGOS 2010
VENUE: STADIUM TERTUTUP SINGAPURA

Untuk mengetahui info mengenai acara badminton di temasya ini, sila klik disini

04 Ogos 2010

Draw & Keputusan Berpasukan Remaja Antara Negeri 2010

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON BERPASUKAN REMAJA ANTARA NEGERI 100PLUS 2010
TARIKH: 5 - 8 OGOS 2010
VENUE: STADIUM JUARA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT KIARA, KUALA LUMPUR

Untuk mengetahui draw dan keputusan perlawanan di kejohanan ini, sila klik disini

02 Ogos 2010

Draw & Keputusan GP Emas Terbuka Chinese Taipei 2010

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA CHINESE TAIPEI YONEX 2010
TARIKH: 3 - 8 OGOS 2010
VENUE: STADIUM TAIPEI COUNTY, SHINJUANG, TAIWAN

Untuk mengetahui draw dan keputusan perlawanan di kejohanan ini, sila klik disini

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails