Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Sukan Sea Kuala Lumpur 2017

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Sabah dinobat juara Kejohanan Kem Bakat Badminton KBS 2016

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

29 Julai 2010

Draw & Keputusan GP Emas Terbuka Macau 2010


DRAW & KEPUTUSAN

KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MACAU KUMPOO 2010
TARIKH: 27 JULAI - 1 OGOS 2010
VENUE: COTAI ARENA, TAIPA, MACAO

Untuk mengetahui draw dan keputusan perlawanan di kejohanan ini, sila klik disini

Draw & Keputusan Cabaran Antarabangsa Terbuka Djarum Sunkist Indonesia 2010

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA TERBUKA DJARUM INDOCOCK SUNKIST INDONESIA 2010
TARIKH: 27 - 31 JULAI 2010
VENUE: DEWAN SUDIRMAN, JALAN KERTAJAYA INDAH TIMUR, SURABAYA, JAWA TIMUR

Untuk mengetahui draw dan keputusan perlawanan di kejohanan ini, sila klik disini

11 Julai 2010

Keputusan Akhir GP Emas Terbuka Malaysia 2010

KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MALAYSIA YONEX SUNRISE 2010
TARIKH: 11 JULAI 2010
VENUE: STADIUM BANDARAYA JOHOR BAHRU, JALAN TEBRAU, JOHOR
AKHIR

Untuk mengetahui keputusan peringkat ini yang bermula dari jam 2.00 petang, sila klik disini

Draw Perlawanan Akhir GP Emas Terbuka Malaysia 2010

DRAW PERLAWANAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MALAYSIA YONEX SUNRISE 2010
TARIKH: 11 JULAI 2010
VENUE: STADIUM BANDARAYA JOHOR BAHRU, JALAN TEBRAU, JOHOR
AKHIR

PERSEORANGAN WANITA
*2 Zhou Mi (Hkg) lwn *3 Yip Pui Yin (Hkg)

BERGU LELAKI
Markis Kido/Hendra Setiawan (Ina) lwn Hendra Aprida/Yulianto Alvent (Ina)

BERGU WANITA
Ng Hui Ern/Ng Hui Lin (Mas) lwn *4 Duanganong Aroonkesorn/Kunchala Voravichitchaikul (Tha)

BERGU CAMPURAN
*3 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha) lwn Devin Lahardi/Lilyana Natsir (Ina)

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) lwn *4 Wong Choong Hann (Mas)

[Nota: Jadual perlawanan akhir akan berlangsung mulai jam 2.00 petang waktu Malaysia]

10 Julai 2010

Keputusan Penuh Separuh Akhir GP Emas Terbuka Malaysia 2010

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MALAYSIA YONEX SUNRISE 2010
TARIKH: 10 JULAI 2010
VENUE: STADIUM BANDARAYA JOHOR BAHRU, JALAN TEBRAU, JOHOR
SEPARUH AKHIR


BERGU CAMPURAN
*3 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha) mn Markis Kido/Lita Nurlita (Ina) 15-21, 21-12, 21-15 [52 minit]
Ong Jian Guo/Chong Sook Chin (Mas) kk Devin Lahardi/Lilyana Natsir (Ina) 13-21, 16-21 [27 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*3 Yip Pui Yin (Hkg) mn *1 Pi Hongyan (Fra) 10-21, 21-10, 21-11 [47 minit]
*4 Wong Mew Choo (Mas) kk *2 Zhou Mi (Hkg) 21-19, 12-21, 15-21 [54 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn *14 Ajay Jayaram (Ind) 21-16, 21-13 [31 minit]
*4 Wong Choong Hann (Mas) mn *2 Taufik Hidayat (Ina) 21-15, 24-22 [40 minit]

BERGU WANITA
*4 Duanganong Aroonkesorn/Kunchala Voravichitchaikul (Tha) mn Vita Marissa/Melati Nadya (Ina) 13-21, 21-17, 21-17 [42 minit]
Ng Hui Ern/Ng Hui Lin (Mas) mn *5 Zhang Dan/Zhang Zhibo (Mac) 21-10, 21-11 [20 minit]

BERGU LELAKI
Mak Hee Chun/Tan Wee Kiong (Mas) kk Hendra Aprida/Yulianto Alvent (Ina) 13-21, 11-21 [26 minit]
Markis Kido/Hendra Setawan (Ina) mn *8 Yohan Hadikusumo/Hong Wong Wai (Hkg) 21-6, 21-16 [20 minit]

09 Julai 2010

Keputusan Penuh Suku Akhir GP Emas Terbuka Malaysia 2010

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MALAYSIA YONEX SUNRISE 2010
TARIKH: 9 JULAI 2010
VENUE: STADIUM BANDARAYA JOHOR BAHRU, JALAN TEBRAU, JOHOR
SUKU AKHIR

BERGU CAMPURAN
Markis Kido/Lita Nurlita (Ina) mn *1 Hendra Aprida/Vita Marissa (Ina) 10-21, 21-18, 21-15 [39 minit]
*8 Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei (Mas) kk *3 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha) 17-21, 11-21 [29 minit]
*4 Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (Mas) kk Devin Lahardi/Lilyana Natsir (Ina) 11-21, 9-21 [23 minit]
Ong Jian Guo/Chong Sook Chin mn Shintaro Ikeda/Reiko Shiota (Jpn) 19-21, 21-18, 21-12 [43 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*1 Pi Hongyan (Fra) mn *5 Salakjit Ponsana (Tha) 21-12, 14-21, 21-10 [46 minit]
Tee Jing Yi (Mas) kk *3 Yip Pui Yin (Hkg) 8-21, 14-21 [26 minit]
*4 Wong Mew Choo (Mas) mn *8 Ka Chan Tsz (Hkg) 21-12, 21-13 [26 minit]
*2 Zhou Mi (Hkg) mn Misaki Matsutomo (Jpn) 21-14, 21-9 [24 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn *8 Andre Kurniawan Tedjono (Ina) 21-11, 21-9 [27 minit]
*14 Ajay Jayaram (Ind) mn *7 Chan Yan Kit (Hkg) 21-19, 21-13 [31 minit]
*4 Wong Choong Hann (Mas) mn *6 Muhammad Hafiz Hashim (Mas) 19-21, 21-17, 21-11 [49 minit]
*2 Taufik Hidayat (Ina) mn *5 Hu Yun (Hkg) 21-13, 9-21, 21-11 [45 minit]

BERGU WANITA
Vita Marissa/Melati Nadya (Ina) mn *8 Lotte Jonathans/Paulien Van Dooremalen (Ned) 21-19, 21-10 [27 minit]
*4 Duanganong Aroonkesorn/Kunchala Voravichitchaikul (Tha) mn *7 Rie Eto/Yu Wakita (Jpn) 21-18, 14-21, 21-16 [49 minit]
Ng Hui Ern/Ng Hui Lin (Mas) mn Ka Chan Tsz/Wah Chau Hoi (Hkg) 21-13, 23-21 [29 minit]
*5 Zhang Dan/Zhang Zhibo (Mac) mn *2 Savitree Amitrapai/Vachaporn Munkit (Tha) 21-15, 21-18 [29 minit]

BERGU LELAKI
Mak Hee Chun/Tan Wee Kiong (Mas) mn *1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) 21-19, 21-19 [41 minit]
*6 Gan Teik Chai/Tan Bin Shen (Mas) kk Hendra Aprida/Yulianto Alvent (Ina) 6-21, 5-16 (tarik diri) - 18 minit
*8 Yohan Hadikusumo/Hong Wong Wai (Hkg) mn Angga Pratama/Rian Agun (Ina) 10-21, 21-11, 21-16 [36 minit]
Markis Kido/Hendra Setiawan (Ina) mn Candra Wijaya/Luluk Hadiyanto (Ina) 21-10, 21-17 [22 minit]

05 Julai 2010

Draw & Keputusan GP Emas Terbuka Malaysia 2010

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MALAYSIA YONEX SUNRISE 2010
TARIKH: 6 - 11 JULAI 2010
VENUE: STADIUM BANDARAYA JOHOR BAHRU, JALAN TEBRAU, JOHOR

Untuk mengetahui draw dan keputusan perlawanan di kejohanan ini, sila klik disini

Pemain pilihan GP Emas Terbuka Malaysia 2010

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MALAYSIA YONEX SUNRISE 2010
TARIKH: 6 - 11 JULAI 2010
VENUE: STADIUM BANDARAYA JOHOR BAHRU, JALAN TEBRAU, JOHOR

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei (MAS)
*2 Taufik Hidayat (INA)
*3 Boonsak Ponsana (THA)
*4 Wong Choong Hann (MAS)
*5 Hu Yun (HKG)
*6 Muhammad Hafiz Hashim (MAS)
*7 Chan Yan Kit (HKG)
*8 Andre Kurniawan Tedjono (INA)
*9 Hans Kristian Vittinghus (DEN)
*10 Anand Pawar (IND)
*11 Wong Wing Ki (HKG)
*12 Chong Wei Feng (MAS)
*13 Tan Chun Seang (MAS)
*14 Ajay Jayaram (IND)
*15 Beryno Wong (MAS)
*16 Chan Kwong Beng (MAS)

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (MAS)
*2 Markis Kido/Hendra Setiawan (INA)
*3 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (INA)
*4 Zakry Latif/Fairuzizuan Tazari (MAS)
*5 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (MAS)
*6 Gan Teik Chai/Tan Bin Shen (MAS)
*7 Chan Peng Soon/Lin Khim Wah (MAS)
*8 Yohan Hadikusumo/Wong Wai Hong (HKG)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Pi Hongyan (FRA)
*2 Zhou Mi (HKG)
*3 Yip Pui Yin (HKG)
*4 Wong Mew Choo (MAS)
*5 Salakjit Ponsana (THA)
*6 Maria Febe Kusumastuti (INA)
*7 Francisca Ratnasari (INA)
*8 Chan Tsz Ka (HKG)

BERGU WANITA
*1 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui (MAS)
*2 Savitree Amitrapai/Vacharaporn Munkit (THA)
*3 Ayaka Takashi/Misaki Matsutomo (JPN)
*4 DuangAnong Aroonkesorn/Kunchala Voravichitchaikul (THA)
*5 Zhang Zhibo/Zhang Nan (MAC)
*6 Vivian Hoo Kah Mun/Woon Khe Wei (MAS)
*7 Yu Wakita/Rie Eto (JPN)
*8 Paulien Van Dooremalen/Lotte Jonathans (NED)

BERGU CAMPURAN
*1 Hendra Aprida Gunawan/Vita Marissa (INA)
*2 Songphon Anugritayawon/Kunchala Voravichitchaikul (THA)
*3 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (THA)
*4 Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)
*5 Flandy Limpele/Lotte Jonathans (INA/NED)
*6 Yohan Hadikusumo/Tse Ying Suet (HKG)
*7 Shintaro Ikeda/Reiko Shiota (JPN)
*8 Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei (MAS)

Senarai pemain negara ke GP Emas Terbuka Malaysia 2010

SENARAI PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON GRAN PRIX EMAS TERBUKA MALAYSIA YONEX SUNRISE 2010
TARIKH: 6 - 11 JULAI 2010
VENUE: STADIUM BANDARAYA JOHOR BAHRU, JALAN TEBRAU, JOHOR

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei - main draw
*4 Wong Choong Hann - main draw
*6 Muhammad Hafiz Hashim - main draw
*12 Chong Wei Feng - main draw
*13 Tan Chun Seang - main draw
*15 Beryno Wong - main draw
*16 Chan Kwong Beng - main draw
Yeoh Kay Bin - main draw
Pei Wee Chung - main draw
Mohamad Arif Abdul Latif - main draw
Liew Daren - main draw
Iskandar Zulkarnain Zainuddin - main draw
Lim Fang Yang - main draw
Kuan Kam Chung - main draw
Chiang Jiann Shiarng - main draw
Lok Chong Chieh - main draw
K. Yogendran - main draw
Goh Soon Huat - main draw
Lim Yu Sheng - main draw
Zulfadli Zulkifli - main draw
Hoo Kim Long - main draw
Muhammad Syawal Ismail - main draw
Misbun Ramdan Datuk Misbun - main draw
Wong Kin Yik - main draw
Soo Kar Seong
Low Juan Shen
Isaac Devadas
Soo Teck Zhi
Azriyn Ayub
Goh Giap Chin
Soong Joo Ven
Tai An Kang
Tan Kah Zhan
Tan Kian Meng
Loh Wei Sheng
Tay Kok Hau
Tew Gee Chong
Zairul Anuar Zainuddin
Akmal Zakaria
Wong Fai Yin
Shahdan Mat Desa
Adib Haiqal Nurizwan
Ryan Philip
Manoj Kumar
S.Krishna Kumar

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong - main draw
Zakry Latif/Fairuzizuan Tazari - main draw
*5 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah - main draw
*6 Gan Teik Chai/Tan Bin Shen - main draw
*7 Chan Peng Soon/Lin Khim Wah - main draw
Hoon Thien How/Ong Soon Hock - main draw
Man Hee Chun/Tan Wee Kiong - main draw
Chow Pak Chuu/Hong Chieng Chun - main draw
Goh Wei Shem/Teo Kok Siang - main draw
Ow Yao Han/Yew Hong Kheng - main draw
Chan Chong Ming/Chew Choon Eng - main draw
K.Yogendran/Yeoh Kay Bin - main draw
Razif Latif/Goh Jian Hao - main draw
Heg Nelson Wei Keat/Teo Ee Yi - main draw
*3 Hoon Thien How/Ong Soon Hock
Lutfi Zaim Khalid/Vountus Indra Mawan
Goh Sze Onn/Tan Wee Tat
Chooi Kah Ming/Pang Zheng Lin

PERSEORANGAN WANITA
*4 Wong Mew Choo - main draw
Lydia Cheah Li Ya - main draw
Tee Jing Yi - main draw
Sannatasah Saniru - main draw
Sonia Cheah Su Ya
Yang Li Lian
Ng Sin Er
Ng Florah Siew Fong
Daphne Ng Chiew Yen

BERGU WANITA
*1 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui - main draw
*6 Vivian Hoo Kah Mun/Woon Khe Wei - main draw
Goh Liu Ying/Lim Yin Loo - main draw
Nairul Suhada Abdul Latif/Ng Marylen Poau Leng - main draw
Ng Hui Ern/Ng Hui Lin - main draw
Sonia Cheah Su Ya/Yang Li Lian - main draw
Lai Pei Jing/Lai Shevon Jemie - main draw
Nurhani Abd Aziz/Ng Sin Er - main draw
Chow Mei Kuan/Lee Meng Yean - main draw
Lim Chiew Sien/Nurul Hedayu Zainuddin
Khoo Erica Pei Shan/See To Chi Vern
Chan Wan Ran/Lim Maggie Pei Chi
Chee Evelyn Yi Lynn/Lim Yin Fun
Goh Yea Ching/Lee Zii Yii
Norshahida Baharum/Ti Wei Chyi
Cheah Yee See/Kavita Kumares

BERGU CAMPURAN
*4 Chan Peng Soon/Goh Liu Ying - main draw
*8 Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei - main draw
Gan Teik Chai/Ng Hui Lin - main draw
Tan Bin Shen/Ng Hui Ern - mainm draw
Lim Khim Wah/Lim Yin Loo - main draw
Ow Yao Han/Lai Pei Jing - main draw
Razif Latif/Ng Marylen Poau Leng - main draw
Heg Nelson Wei Keat/Lai Shevon Jemie - main draw
Tan Wee Tat/Lim Maggie Pei Chi - main draw
Tan Wee Gieen/Lee Meng Yean
Chua Keh Yeap/Ti Wei Chyi
Yeoh Kay Bin/Cecilia Velez
Png Calvin Jia Hong/Chow Mei Kuan
Jani Sant Enos/Khoo Erica Pei Shan
Jagdish Singh/Yang Jia Lin
Shahireen Saharudin/Chan Wan Ran
Akmal Zakaria/Norshahida Baharum
Simon Marcel/See To Chia Vern

(Nota: Sebarang pindaan dan penentuan penyertaan pemain ke kejohanan ini akan dimuktamadkan oleh panel pengadilan)

01 Julai 2010

Kem Badminton Pantai Timur di Kuala Terengganu bermula hari ini

Kem Badminton KBS-Nusa Mahsuri akan meneruskan kesinambungan programnya di kawasan Zon Pantai Timur pula iaitu pada minggu ini.

Butiran Kem Badminton di Pantai Timur itu akan dilaksanakan seperti berikut:
Tarikh: 1 - 3 Julai 2010
Venue: Kompleks Belia dan Sukan Negeri Terengganu, Jalan Pasir Panjang, Kuala Terengganu, Terengganu
Maklumat lanjut:
Sila datang sendiri ke Jabatan Belia dan Sukan Negeri Terengganu di Tingkat 6, Wisma Persekutuan, Jalan Sultan Ismail, 20200 Kuala Terengganu, Terengganu Darul Iman atau hubungi talian telefon 09-6222344.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails