Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

31 Mei 2010

Pemain Pilihan GP Emas Terbuka India 2010

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAN PRIX EMAS TERBUKA INDIA YONEX SUNRISE 2010
TARIKH: 8 - 13 JUN 2010
VENUE: STADIUM TERTUTUP SDAT J.N. KOMPLEKS SUKAN CHENNAI, INDIA

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Chetan Anand (Ind)
*2 Muhammad Hafiz Hashim (Mas)
*3 P.Kashyap (Ind)
*4 Arvind Bhatt (Ind)
*5 Anup Sridhar (Ind)
*6 Anand Pawar (Ind))
*7 Gurusaidutt R.M.V. (Ind)
*8 Ajay Jayaram (Ind)

BERGU LELAKI
*1 Mohd Zakry Latif/Fairuzizuan Tazari (Mas)
*2 Rupesh Kumar/Thomas Sanave (Ind)
*3 Hoon Thien How/Ong Soon Hock (Mas)
*4 Triyachart Chayut/Bawa Chrisnanta Danny (Sin)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Saina Nehwal (Ind)
*2 Wong Mew Choo (Mas)
*3 Aditi Mutatkar (Ind)
*4 Maja Tvrdy (Slo)
*5 Fu Mingtian (Sin)
*6 Gokhale Sayali (Ind)
*7 Trupti Murgunde (Ind)
*8 Chen Jiayuan (Sin)

BERGU WANITA
*1 Yao Lei/Sari Shinta Mulia (Sin)
*2 Ashwini Ponnappa/Jwala Gutta (Ind)
*3 Aparna Balan/Shruti Kurian (Ind)
*4 Nurhita Hanadia Keshya/Dewi Komala (Ina)

BERGU CAMPURAN
*1 V.Diju/Jwala Gutta (Ind)
*2 Raj Veeran/Renuga Veeran (Aus)
*3 Arun Vishnu/Apana Balan (Ind)
*4 Muhammad Rijal/Debby Susanto (Ina)

28 Mei 2010

Draw & Keputusan Pusingan Akhir Grand Prix Remaja Kebangsaan 2010

DRAW & KEPUTUSAN
PUSINGAN AKHIR GRAND PRIX REMAJA KEBANGSAAN 2010
TARIKH: 26 - 30 MEI 2010
VENUE: DEWAN PERSATUAN BADMINTON PAHANG, BANDAR INDERA MAHKOTA, KUANTAN, PAHANG

Untuk mengetahui draw dan keputusan perlawanan pada pusingan akhir ini, sila klik disini

23 Mei 2010

Penganjuran Kem Badminton bertepatan dengan konsep 1Malaysia

Ab Karim, Roslan dan Misbun bersama-sama para peserta Kem Badminton melaungkan kata-kata semangat 1Malaysia.

Urusetia Kem Badminton bergambar kenangan dengan Ab Karim dan jurulatih Nusa Mahsuri.

Sebahagian peserta yang menghadiri majlis penutupan Kem Badminton Zon Selatan tengahari tadi.


USAHA-USAHA penganjuran program seperti Kem Badminton perlu dipertingkatkan lagi sejajar dengan hasrat kerajaan untuk melahirkan masyarakat yang aktif, sihat dan cergas. Malah manfaat hasil daripada program ini amat besar kepada pembangunan negara.

Program ini juga dilihat amat bertepatan dengan saranan Perdana Menteri yang mahukan seluruh rakyat untuk sama-sama melakukan transformasi termasuk sukan negara dengan semangat 1Malaysia ' Rakyat Didahuluikan, Pencapaian Diutamakan'.

Demikian tegasan Pengerusi Jawatankuasa Negeri Kebajikan, Perpaduan, Belia dan Sukan Negeri Melaka, Datuk Kapt (B) Haji Ab Karim Haji Sulaiman ketika berucap di majlis penutup perasmian Kem Badminton KBS-Nusa Mahsuri 2010 peringkat Zon Selatan tengahari tadi.

Selain itu katanya,aktiviti sukan juga penting ke arah pembinaan bangsa mewujudkan perpaduan nasional dan seterusnya memupuk nilai-nilai cintaikan negara.

Beliau yang juga Ahli Dewan Undangan Negeri Tanjung Bidara menggesa golongan ibu-bapa serta keluarga menyokong pembabitan anak-anak masing-masing untuk digilap menjadi atlet berpotensi demi masa depan sukan negara.

"Masyarakat yang sihat,aktif, cergas dan hidup dengan pelbagai latar sosio budaya dan etnik merupakan satu aset yang tidak ternilai harganya terutama dalam era pembangunan pesat dan mempersiapkan bangsa Malaysia ke arah zaman alaf baru.

"Adalah menjadi hasrat dan harapan kerajaan agar program-program sukan seumpama ini kerap dianjurkan untuk mewujudkan nilai-nilai murni, bekerjasama, saling hormat menghormati dan bersikap tolenrasi antara satu sama lain untuk mewujudkan rasa kecintaan mendalam terhadap negara dan memupuk nilai-nilai perpaduan nasional, "ujarnya lagi.

Pada majlis itu, Ab Karim turut menyampaikan sijil-sijil penyertaan kepada 65 peserta yang mengambil bahagian selama tiga hari bermula Jumaat lalu. Mereka terdiri daripada bakat muda berusia dari 9 - 12 tahun yang datangnya dari sekitar negeri Melaka, Negeri Sembilan dan Johor.

Turut hadir ialah Pengarah Jabatan Belia dan Sukan Negeri Melaka, Encik Roslan Haji Hussin, Ketua Jurulatih Kem Badminton KBS-Nusa Mahsuri, Datuk Haji Misbun Dato' Haji Sidek yang juga jurulatih perseorangan badminton negara.

Ab Karim sedang menyampaikan sijil penyertaan kepada salah seorang peserta.

Para peserta kem badminton Zon Selatan sedang melaungkan slogan 1Malaysia bersama Misbun.

Para peserta khusyuk mendengar amanat disampaikan Misbun pada hari terakhir.

22 Mei 2010

65 bakat muda sertai Kem Badminton Zon Selatan di Ayer Keroh

Misbun memperkatakan sesuatu kepada para peserta semasa mengendalikan program latihan disebelah pagi hari kedua Kem Badminton.
Para peserta sedang mengikuti latihan senaman cergas bersempena Kem Badminton Zon Selatan.


SERAMAI 65 orang peserta telah mengambil bahagian dalam Kem Badminton peringkat Zon Selatan yang berlangsung di Kompleks Belia dan Sukan Melaka, Ayer Keroh, Melaka bermula semalam.


Pada awal pagi lagi (hari ini), jurulatih perseorangan negara yang juga Ketua Jurulatih Program Kem Badminton, Datuk Misbun Dato' Sidek sambil dibantu Haji Abdul Rahman Dato' Sidek, Zulfari Abdullah telah berkesempatan memulakan bimbingan dengan program latihan senaman cergas dan teknikal kemahiran asas selain latihan tubi.


19 Mei 2010

Kem Badminton Zon Selatan di Melaka 21 Mei

Kementerian Belia dan Sukan Malaysia, Jabatan Belia dan Sukan Negeri-Negeri dengan kerjasama Kelab Badminton Nusa Mahsuri akan meneruskan kesinambungan program Kem Badminton.

Kali ini, delegasi Kem Badminton yang diterajui Penasihat Nusa Mahsuri BC, Datuk Haji Misbun Dato' Sidek berkunjung ke Ayer Keroh, Melaka bagi peringkat Zon Selatan mulai 21 - 23 Mei ini.

Seramai 60 orang peserta dijangka mengambil bahagian di kem selama tiga hari itu.

Butiran Kem Badminton peringkat Zon Selatan adalah seperti berikut:
Tarikh: 21 - 23 Mei 2010
Venue: Kompleks Belia dan Sukan Jabatan Belia dan Sukan Melaka, Ayer Keroh
Maklumat lanjut:
Hubungi Jabatan Belia dan Sukan Negeri Melaka,
Tingkat 2, Wisma Persekutuan, Jalan Hang Tuah, 75570 Melaka Bandaraya Bersejarah
Tel : 06-2825478/5566 Faks : 06-2830504
E-mel : jbsnm006@kbs.gov.my

16 Mei 2010

Keputusan Penuh Akhir Piala Thomas 2010

KEPUTUSAN PENUH
PUSINGAN AKHIR PIALA THOMAS/UBER 2010
TARIKH: 16 MEI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL KUALA LUMPUR
AKHIR

PIALA THOMAS
CHINA 3, INDONESIA 0
Lin Dan mn Taufik Hidayat 21-7, 21-14 [43 minit]
Cai Yun/Fu Haifeng mn Markis Kido/Hendra Setiawan 25-23, 16-21, 21-12 [59 minit]
Chen Jin mn Simon Santoso 19-21, 21-17, 21-7 [73 minit]

15 Mei 2010

Keputusan Penuh Akhir Piala Uber 2010

KEPUTUSAN PENUH
PUSINGAN AKHIR PIALA THOMAS/UBER 2010
TARIKH: 15 MEI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL KUALA LUMPUR
AKHIR

PIALA UBER
KOREA 3, CHINA 1
Bae Seung Hee mn Wang Yihan 23-21, 21-11 [50 minit]
Lee Hyo Jung/Kim Min Jung mn Ma Jin/Wang Xiaoli 18-21, 21-12, 21-15 [66 minit]
Sung Ji Hyun kk Wang Xin 14-21, 21-16, 7-21 [59 minit]
Lee Kyung Won/Ha Jung Eun mn Du Jing/Yu Yang 19-21, 21-14, 21-19 [79 minit]

14 Mei 2010

Keputusan Penuh Separuh Akhir Piala Thomas 2010

KEPUTUSAN PENUH
PUSINGAN AKHIR PIALA THOMAS/UBER 2010
TARIKH: 14 MEI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL KUALA LUMPUR
SEPARUH AKHIR

PIALA THOMAS
INDONESIA 3, JEPUN 1
Taufik Hidayat mn Kenichi Tago 21-9, 21-14 [37 minit]
Markis Kido/Hendra Setiawan mn Kenichi Hayakawa/Kenta Mazuno 21-9, 11-21 [23 minit]
Simon Santoso kk Sho Sasaki 19-21, 21-13, 11-21 [65 minit]
Nova Widianto/Yulianto Alvent mn Noriyasu Hirata/Hiroyuki Endo 21-14, 22-20 [33 minit]

MALAYSIA 0, CHINA 3
Lee Chong Wei kk Lin Dan 17-21, 8-21 [48 minit]
Koo Kien Keat/Tan Boon Heong kk Cai Yun/Fu Haifeng 15-21, 10-21 [36 minit]
Wong Choong Hann kk Chen Jin 16-21, 7-17 [41 minit]

Bagaimanakah peluang skuad negara membenam cabaran China malam ini?


13 Mei 2010

Keputusan Penuh Separuh Akhir Piala Uber 2010

KEPUTUSAN PENUH
PUSINGAN AKHIR PIALA THOMAS/UBER 2010
TARIKH: 13 MEI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL KUALA LUMPUR
SEPARUH AKHIR

PIALA UBER
KOREA 3, JEPUN 1
Bae Seung Hee mn Eriko Hirose 21-12, 21-16 [47 minit]

Lee Hyo Jung/Kim Min Jung mn Satoko Suetsuna/Miyuki Maeda 21-19, 21-10 [47 minit]

Bae Youn Joo kk Ai Goto 10-21, 20-22 [33 minit]

Lee Kyung Won/Ha Jung Eun mn Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa 21-14, 21-18 [62 minit]


CHINA 3, INDONESIA 0
Wang Yihan mn Maria Febe Kusumastuti 21-7, 21-12 [37 minit]
Ma Jin/Xang Xiaoli mn Gresyia Polii/Meiliana Jauhari 21-17, 21-13 [40 minit]
Wang Xin mn Adriyanti Firdasari 21-17, 21-15 [34 minit]

12 Mei 2010

Keputusan Penuh Suku Akhir Piala Thomas Uber 2010

KEPUTUSAN PENUH
PUSINGAN AKHIR PIALA THOMAS/UBER 2010
TARIKH: 12 MEI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL KUALA LUMPUR
SUKU AKHIR

PIALA THOMAS

CHINA 3, KOREA 0
Lin Dan mn Park Sung Hwan 21-16, 21-15 [55 minit]
Cai Yun/Fu Haifeng mn Jung Jae Sung/Shin Baek Cheol 21-11, 21-16 [30 minit]
Chen Jin mn Shon Wan Ho 21-15, 21-12 [42 minit]

INDONESIA 3, INDIA 0
Taufik Hidayat mn P.Kashyap 21-12, 10-21, 21-17 [61 minit]
Markis Kido/Hendra Setiawan mn Thomas Sanave/Aksway Dewalkar 21-16, 21-17 [27 minit]
Simon Santoso mn Arvind Bhatt 21-8, 21-10 [27 minit]

MALAYSIA 3, DENMARK 2
Lee Chong Wei mn Peter Gade Hoeg 21-17, 21-17 [49 minit]
Koo Kien Keat/Tan Boon Heong mn Mathias Boe/Carsten Mogensen 21-17, 21-19 [41 minit]
Wong Choong Hann kk Jan O. Jorgensen 20-22, 21-16, 18-21 [72 minit]
Zakry Abdul Latif/Hoon Thien How kk Lars Paaske/Jonas Rasmussen 26-24, 12-21, 19-21 [74 minit]
Muhammad Hafiz Hashim mn Joachim Persson 21-12, 21-10 [31 minit]

JEPUN 3, JERMAN 1
Kenichi Tago mn Marc Zwiebler 15-21, 21-18, 21-18 [73 minit]
Hiroyuki Endo/Yoshiteru Hirobe kk Kristop Hopp/Michael Fuchs 21-16, 19-21, 22-24 [62 minit]
Sho Sasaki mn Dieter Domke 21-19, 21-17 [41 minit]
Kenichi Hayakawa/Kenta Mazuno mn Ingo Kindervater/Johannes Schoettler 21-16, 21-16 [30 minit]

PIALA UBER
MALAYSIA 0, INDONESIA 3
Wong Mew Choo kk Adriyanti Firdasari 9-21, 16-21 [31 minit]
Wong Pei Tty/Chin Eei Hui kk Greysia Polii/Meiliana Jauhari 24-26, 18-21 [24 minit]
Tee Jing Yi kk Maria Kristin Yulianti 19-21, 16-21 [38 minit]

JEPUN 3, DENMARK 1
Eriko Hirose mn Carmila Sorensen 21-17, 20-11 [40 minit]
Satoko Suetsuna/Miyuki Maeda kk Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen 13-21, 15-21 [38 minit]
Ai Goto mn Karina Jorgensen 21-14, 21-10 [27 minit]
Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa mn Lena Frier Kristiansen/Marie Ropke 21-13, 19-21, 21-19 [70 minit]

CHINA 3, INDIA 0
Wang Yihan mn Saina Nehwal 14-21, 21-11, 21-18 [56 minit]
Ma Jin/Wang Xiaoli mn Jwala Gutta/Ashwini Ponnappa 21-8, 21-11 [27 minit]
Wang Xin mn Sayali Gokhale 21-10, 21-14 [27 minit]

KOREA 3, RUSIA 1
Bae Seung Hee mn Ella Diehl 21-9, 19-21, 21-14 [67 minit]
Lee Hyo Jung/Kim Min Jung mn Valeria Sorokina/Nina Vislova 21-23, 21-9, 24-22 [58 minit]
Sung Ji Hyun kk Tatjana Bibik 12-21, 21-8, 14-21 [56 minit]
Ha Jung Eun/Jung Kyung Eun mn Ksenia Polikarpova/Anastasia Russkikh 21-16, 21-12
[26 minit]

11 Mei 2010

Piala Thomas Uber 2010: Keputusan penuh peringkat kumpulan hari ini

KEPUTUSAN PENUH
PUSINGAN AKHIR PIALA THOMAS/UBER 2010
TARIKH: 11 MEI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL KUALA LUMPUR
PERINGKAT KUMPULAN

PIALA THOMAS
Kumpulan A
CHINA 4, KOREA 1
Lin Dan mn Park Sung Hwan 21-18, 25-23 [56 minit]
Cai Yun/Fu Haifeng mn Jung Jae Sung/Shin Baek Cheol 21-11, 21-12 [25 minit]
Chen Jin mn Shon Wan Ho 21-14, 21-13 [45 minit]
Guo Zhendong/Xu Chen kk Yoo Yeon Seong/Ko Sung Hyun 19-21, 21-19, 19-21 [67 minit]
Bao Chunlai mn Lee Hyun Ill 21-18, 21-15 [36 minit]

Kumpulan D
INDIA 4, AUSTRALIA 1
P. Kashyap mn Jeff Tho 21-8, 21-10 [26 minit]
Arvint Bhatt mn Chad Whitehead 21-6, 21-12 [23 minit]
Gurusaidutt R.M.V. mn Stuart Gomez 21-15, 21-13 [24 minit]
Thomas Sanave/Rupesh Kumar kk Glenn Warfe/Ross Smith 20-22, 18-21 [36 minit]
V. Diju/Akshay Dewalkar mn Raj Veeran/Chad Whitehead 21-12, 21-17 [20 minit]

Kumpulan B
MALAYSIA 2, JEPUN 3
Lee Chong Wei mn Kenichi Tago 21-12, 21-13 [38 minit]
Koo Kien Keat/Tan Boon Heong mn Noriyasu Hirata/Hirokatsu Hashimoto 21-13, 21-17 [27 minit]
Wong Choong Hann kk Sho Sasaki 17-21, 18-21 [44 minit]
Mohd Fairuzizuan Tazari/Zakry Latif kk Kenichi Hayakawa/Kenta Mazuno 15-21, 12-21 [27 minit]
Muhammad Hafiz Hashim kk Shoji Sato 10-21, 21-14, 18-21 [62 minit]

Kumpulan C
DENMARK 4, JERMAN 1
Peter Gade Hoeg mn Marc Zwiebler 21-12, 21-7 [34 minit]
Mathias Boe/Cartsen Mogensen mn Peter Kaesbauer/Oliver Roth 21-8, 21-13 [26 minit]
Jan O.Jorgensen kk Dieter Domke 19-21, 17-21 [33 minit]
Lars Paaske/Jonas Rasmussen mn Ingo Kindervater/Johannes Schoettler 21-13, 21-15 [32 minit]
Joachim Persson mn Fabian Hammes 21-3, 21-12 [22 minit]

PIALA UBER
Kumpulan B
INDONESIA 5, DENMARK 0
Adriyanti Firdasari mn Camilla Sorensen 21-11, 21-11 [34 minit]
Greysia Polii/Nitya Krishinda mn Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen 13-21, 21-15, 21-13 [59 minit]
Maria Kristin mn Karina Jorgensen 21-9, 21-6 [26 minit]
Shendy Puspa/Lilyana Natsir mn Lena Frier Kristiansen/Marie Ropke 21-17, 21-17 [34 minit]
Lindaweni Fanetri mn Line Kruse 21-6, 21-12 [25 minit]

Kumpulan C
JEPUN 5, RUSIA 0
Eriko Hirose mn Ella Diehl 21-18, 21-10 [42 minit]
Satoko Suetsuna/Miyuki Maeda mn Valeria Sorokina/Nina Vislova 17-21, 21-10, 21-16 [66 minit]
Ai Goto mn Olga Golovanova 21-16, 21-10 [27 minit]
Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa mn Anastasia Russkikh/Ksenia Polikarpova 21-14, 21-18 [36 minit]
Sayaka Sato mn Natalia Perminova 21-13, 21-10 [26 minit]

Kumpulan A
MALAYSIA 0, CHINA 5
Sannatasah Saniru kk Wang Yihan 11-21, 8-21 [27 minit]
Goh Liu Ying/Ng Hui Lin kk Ma Jin/Wang Xiaoli 8-21, 10-21 [25 minit]
Tee Jing Yi kk Wang Xin 12-21, 5-21 [21 minit]
Woon Khe Wei/Vivian Hoo Kah Mun kk Du Jing/Yu Yang 9-21, 9-21 [25 minit]
Sonia Cheah Su Ya kk Jiang Yanjiao 15-21, 13-21 [30 minit]

Kumpulan D
KOREA 4, INDIA 1
Bae Seung Hee kk Saina Nehwal 22-20, 18-21, 17-21 [67 minit]
Lee Hyo Jung/Kim Min Jung mn Jwala Gutta/Ashwini Ponnappa 21-11, 21-13 [21 minit]
Sung Ji Hyun mn Adit Muttatkar 21-23, 21-11, 21-14 [54 minit]
Lee Kyung Won/Ha Jung Eun mn Shruti Kurian/Aparna Balan 21-13, 21-11 [30 minit]
Lee Yun Hwa mn Sayali Ghokale 21-10, 19-21, 21-12 [47 minit]

Piala Thomas Uber 2010: Draw perlawanan peringkat kumpulan hari ini

DRAW PERLAWANAN
PUSINGAN AKHIR PIALA THOMAS/UBER 2010
TARIKH: 11 MEI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL KUALA LUMPUR
PERINGKAT KUMPULAN

PIALA THOMAS
12.00 tengahari
Kumpulan A
CHINA lwn KOREA

Kumpulan D
INDIA lwn AUSTRALIA

6.00 petang

Kumpulan B
MALAYSIA lwn JEPUN

Kumpulan C
DENMARK lwn JERMAN

PIALA UBER
12.00 tengahari
Kumpulan B
INDONESIA lwn DENMARK

Kumpulan C
JEPUN lwn RUSIA

6.00 petang
Kumpulan A
MALAYSIA lwn CHINA

Kumpulan D
KOREA lwn INDIA

10 Mei 2010

Piala Thomas Uber 2010: Keputusan penuh peringkat kumpulan hari ini

KEPUTUSAN PENUH
PUSINGAN AKHIR PIALA THOMAS/UBER 2010
TARIKH: 10 MEI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL KUALA LUMPUR
PERINGKAT KUMPULAN

PIALA THOMAS
Kumpulan D
INDONESIA 4, INDIA 1
Taufik Hidayat mn P. Kashyap 14-21, 21-19, 21-18 [63 minit]
Markis Kido/Hendra Setiawan mn Thomas Sanave/Akhsay Dewalkar 21-11, 21-13 [21 minit]
Sony Dwi Kuncoro kk Arvind Bhat 21-19, 9-21, 0-21 - tarik diri [31 minit]
Yulianto Alvent/Hendra Aprida mn Rupesh Kumar/V. Diju 14-21, 21-13, 21-11 [39 minit]
Simon Santoso mn Anup Sridhar 21-8, 21-17 [35 minit]

Kumpulan A
KOREA 5, PERU 0
Shon Wan Ho mn Andreas Corpancho 21-9, 21-15 [27 minit]
Yoo Yeon Seong/Cho Gun Woo mn Antonio De Vinatea/Martin Del Valle 21-14, 21-10 [25 minit]
Hong Ji Hoon mn Bruno Monteverde 21-13, 21-13 [31 minit]
Shim Baek Cheol/Kim Ki Jung mn Mario Cuba/Andreas Corpancho 21-11, 21-14 [20 minit]
Lee Hyun Ill mn Rodrigo Pacheco 21-8, 21-5 [20 minit]

Kumpulan B
JEPUN 5, NIGERIA 0
Kenichi Tago mn Fagbemi Olaoluwa 21-10, 21-14 [24 minit]
Kenichi Hayakawa/Kenta Kazuno mn Adamu Ibrahim/Edicha Ocholi 21-5, 21-13 [15 minit]
Sho Sasaki mn Ifraimu Jinkam 21-4, 21-14 [21 minit]
Shoji Sato mn Abah Eneojo 21-9, 21-11 [25 minit]
Noriyasu Hirata/Hirokatsu Hashimoto mn Fagbemi Olaoluwa/Ifraimu Jinkam 21-4, 21-13 [18 minit]

Kumpulan C
JERMAN 5, POLAND 0
Marc Zwiebler mn Przemyslaw Wacha 21-15, 26-24 [36 minit]
Ingo Kinderwater/Michael Fuchs mn Adam Cwalina/Michal Logosz 21-16, 21-19 [36 minit]
Dieter Domke mn Michal Rogalski 21-8, 21-17 [30 minit]
Kristof Hopp/Johannes Schoettler mn Lukasz Moren/Przemyslaw Wacha 18-21, 21-17, 21-18 [46 minit]
Marcel Reuter mn Hubert Paczek 16-21, 21-19, 21-18 [51 minit]

PIALA UBER
Kumpulan B
DENMARK 3, AUSTRALIA 2
Camilla Sorensen mn Erica Pong 21-15, 21-6 [27 minit]
Karina Jorgensen kk Renuga Veeran 20-22, 13-21 [31 minit]
Mette Poulsen kk Chia Chi Huang 11-21, 5-21 [25 minit]
Kamilla Rytter Juhl/Christinna Pedersen mn Kate Wilson Smith/Renuga Veeran 21-12, 21-19 [28 minit]
Lena Frier Kristiansen/Marie Ropke mn He Tian Tang/Chia Chi Huang 21-13, 21-16 [33 minit]

Kumpulan C
RUSIA 4, JERMAN 1
Ella Diehl kk Juliane Schenk 16-21, 13-21 [40 minit]
Tatjana Bibik mn Karin Schaase 21-18, 21-12 [40 minit]
Anastasia Prokopenko mn Fabienne Deprez 22-20, 17-21, 21-19 [54 minit]
Valeria Sorokina/Nina Vislova mn Juliance Schenk/Birgit Overzier 21-17, 21-11 [32 minit]
Ella Diehl/Anastasia Russkikh mn Carla Nelte/Johanna Goliszewski 21-12, 21-17 [28 minit]

Kumpulan A
MALAYSIA 5, AMERIKA SYARIKAT 0
Wong Mew Choo mn Wang Rena 21-7, 21-10 [27 minit]
Tee Jing Yi mn Lee Eva 21-12, 21-14 [26 minit]
Sonia Cheah Su Ya mn Cee Nantana Ketpura 21-16, 16-21, 21-9 [45 minit]
Wong Pei Tty/Chin Eei Hui mn Priscilla Lun/Chen Keui Ya 21-9, 21-8 [21 minit]
Woon Khe Wei/Ng Hui Lin mn Lee Eva/Mesinee Mangkalakiri 21-17, 22-24, 17-14 [51 minit]

Kumpulan D
INDIA 5, AFRIKA SELATAN 0
Saina Nehwal mn Kerry Lee Harrington 21-8, 21-8 [18 minit]
Adit Muttatkar mn Stacey Doubell 21-5, 21-6 [18 minit]
Trupti Murgunde mn Jade Morgan 21-10, 21-9 [20 minit]
Shruti Kurian/Aparna Balan mn Stacey Doubell/Kerry Lee Harrington 21-13, 21-10 [20 minit]
Jwala Gutta/Ashwini Ponnappa mn Michelle Edwards/Jade Morgan 21-8, 21-12 [20 minit]

09 Mei 2010

Piala Thomas/Uber 2010: Keputusan penuh peringkat kumpulan hari ini

KEPUTUSAN PENUH
PUSINGAN AKHIR PIALA THOMAS/UBER 2010
TARIKH: 9 MEI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR
PERINGKAT KUMPULAN

PIALA THOMAS
Kumpulan A
CHINA 5 , PERU 0

Lin Dan mn Antonio De Vinatae 21-4, 21-6 [20 minit]
Chen Jin mn Andres Corpancho 21-9, 21-8 [22 minit]
Chen Long mn Rodrigo Pacheco 21-11, 21-8 [31 minit]
Guo Zhengdong/Chen Xu mn Antonio De Vinatae/ Martin Del Valle 21-6, 21-6 [20 minit]
Biao Chai/Zhang Nan mn Rodrigo Pacheco/Andres Corpancho 21-12, 21-8 [19 minit]

Kumpulan D
INDONESIA 5 , AUSTRALIA 0

Taufik Hidayat mn Jeff Tho 21-12, 21-12 [26 minit]
Markis Kido/Hendra Setiawan mn Ross Smith/Glenn Warfe 21-14, 24-22 [29 minit]
Simon Santoso mn Chad Whitehead 21-13, 21-4 [21 minit]
Nova Widianto/Muhammad Ahsan mn Raj Veeran/Jeff Tho 21-13, 21-6 [18 minit]
Dyonisius Hayom Rumbaka mn Stuart Gomez 21-12, 21-10 [21 minit]

Kumplan B
MALAYSIA 5, NIGERIA 0 - batal & menang percuma

Kumpulan C
DENMARK 5, POLAND 0
Peter Gade Hoeg mn Przemyslaw Wacha 21-9, 21-9 [26 minit]
Mathias Boe/Carsten Mogensen mn Adam Cwalina/Michal Logosz 21-15, 21-15 [29 minit]
Jan O. Jorgensen mn Hubert Paczek 21-15, 21-16 [30 minit]
Lars Paaske/Jonas Rasmussen mn Lukasz Moren/Michal Rogalski 21-11, 21-14 [26 minit]
Joachim Persson mn Rafal Hawel 21-11, 21-12 [23 minit]

PIALA UBER
Kumpulan B
INDONESIA 5 , AUSTRALIA 0

Maria Febe Kusumastuti mn Leanne Choo 21-13, 21-5 [26 minit]
Greysia Polii/Nitya KrishindaMaheswari mn Renuga Veeran/He Tian Tang 21-16, 21-11 [29 minit]
Adriyanti Firdasari mn Erica Pong 21-12, 21-5 [24 minit]
Shendy Puspa/Lilyana Natsir mn Kate Wilson Smith/Eugunia Tanaka 21-13, 21-11 [20 minit]
Maria Kristin Yulianti mn Chia Chi Huang 21-6, 21-13 [25 minit]

Kumpulan C

JEPUN 4, JERMAN 1
Eriko Hirose kk Juliane Schenk 15-21, 12-21 [36 minit]
Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa mn Carla Nelte/Johanna Goliszewski 21-16, 21-18 [30 minit]
Ai Goto mn Karin Schnaase 21-15, 21-10 [29 minit]
Satoko Suetsuna/Miyuki Maeda mn Juliane Schenk/Birgit Overzier 21-17, 18-21, 21-11 [65 minit]
Yu Hirayama mn Fabienne Deprez 21-16, 21-3 [24 minit]

Kumpulan A
CHINA 5, AMERIKA SYARIKAT 0
Wang Yihan mn Wang Rena 21-2, 21-9 [21 minit]
Ma Jin/Wang Xiaoli mn Lee Eva/Mesinee Mangkalakiri 21-7, 21-12 [21 minit]
Wang Xin mn Wang Iris 21=8, 21-7 [19 minit]
Tian Qing/Pan Pan mn Chen Keui Ya/Lun Priscilla 21-5, 21-5 [17 minit]
Wang Shixian mn Cee Nantana Ketpura 21-7, 21-5 [19 minit]

Kumpulan D
KOREA 5, AFRIKA SELATAN 0
Sung Ji Hyun mn Kerry Lee Harrington 21-9, 21-9 [18 minit]
Bae Youn Joo mn Stacey Doubell 21-8, 21-10 [18 minit]
Lee Yun Hwa mn Jade Morgan 21-3, 21-15 [16 minit]
Jung Kyung Eun/Jang Ye Na mn Michalle Edwards/Kerry Lee Harrington 21-8, 21-8 [18 minit]
Kim Min Jung/Ha Jung Eun mn Jade Morgan/Stacey Doubell 21-7, 21-8 [18 minit]

Barisan kemungkinan terbaik gempur Nigeria

BARISAN KEMUNGKINAN
PERLAWANAN PEMBUKAAN
KUMPULAN B PIALA THOMAS 2010
MASA: 6.00 PETANG; 9/5/2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR

MALAYSIA

Datuk Lee Chong Wei, Wong Choong Hann, Muhammad Hafiz Hashim, Koo Kien Keat/Tan Boon Heong, Mohd Zakry Abdul Latif/Mohd Fairuzizuan Mohd Tazari

NIGERIA
Olaoluwa Fagbemi, Ifraimu Jinkam, Eneojo Abah, Ibahim Adamu, Edicha Ocholi, Victor Makanju

08 Mei 2010

Live @ Siaran Langsung Piala Thomas/Uber 2010

LIVE @ SIARAN LANGSUNG
PUSINGAN AKHIR PIALA THOMAS/UBER 2010
TARIKH: 9 - 16 MEI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR

Sila klik disini


04 Mei 2010

Draw & Keputusan Pusingan Akhir Piala Thomas/Uber 2010

DRAW & KEPUTUSAN
PUSINGAN AKHIR PIALA THOMAS/UBER 2010
TARIKH: 9 - 16 MEI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan temasya ini, sila klik disini

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails