Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

21 Mac 2010

Keputusan Penuh Akhir SS Terbuka Swiss 2010


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA SWISS 2010
TARIKH: 21 MAC 2010
VENUE: ST.JAKOBSHALEE, BASEL, SWISS
AKHIR

BERGU CAMPURAN
*2 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (Kor) mn Shin Baek Cheol/Yoo Hyun Young (Kor)
21-14, 21-18 [31 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*6 Wang Shixian (Chn) mn *2 Jiang Yanjiao (Chn)
21-15 , 21-19 [39 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*3 Chen Jin (Chn) mn *8 Chen Long (Chn)
12-21, 21-15, 21-17 [61 minit]

BERGU WANITA
*7 Tian Qing/Yu Yang (Chn) mn *5 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (Jpn)
21-16, 21-13 [49 minit]

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) kk Ko Sung Hyun/Yoo Yeon Seong (Kor)
18-21, 16-21 [40 minit]

Keputusan Penuh Separuh Akhir SS Terbuka Swiss 2010


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA SWISS 2010
TARIKH: 20 MAC 2010
VENUE: ST.JAKOBSHALEE, BASEL, SWISS
SEPARUH AKHIR

BERGU CAMPURAN
*2 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (Kor) mn Robert Mateusiak/Nadiezda Kostiuczyk (Pon)
- tarik diri
Shin Baek Cheol/Yoo Hyun Young (Kor) mn *3 Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (Den)
12-21, 21-15, 24-22 [59 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*6 Wang Shixian (Chn) mn Ella Diehl (Rus)
21-13, 21-10 [39 minit]
*2 Jiang Yanjiao (Chn) mn Bae Youn Joo (Kor)
21-9, 21-8 [32 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*3 Chen Jin (Chn) mn Du Pengyu (Chn)
21-15, 21-6 [36 minit]
*8 Chen Long (Chn) mn *5 Peter Gade Hoeg (Den)
22-20, 21-17 [58 minit]

BERGU WANITA

*5 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (Jpn) mn *8 Ha Jung Eun/Lee Kyung Won (Kor)
13-21, 21-19, 22-20 [95 minit]
*7 Tian Qing/Yu Yang (Chn) mn *3 Chien Yu Chin/Chen Wen Hsing (Tpe)
21-12, 21-15 [37 minit]

BERGU LELAKI

*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) mn *4 Mathias Boe/Carsten Mogensen (Den)
21-13, 28-26 [41 minit]
Ko Sung Hyun/Yoo Yeon Seong (Kor) mn Hirokatsu Hashimoto/Noriyasu Hirata (Jpn)
21-13, 21-13 [26 minit]

15 Mac 2010

Draw & Keputusan SS Terbuka Swiss 2010

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA SWISS 2010
TARIKH: 16 - 21 MAC 2010
VENUE: ST. JAKOB SHALLE, BASEL, SWISS

Sila klik DISINI

Senarai Pemain Negara ke SS Terbuka Swiss 2010


SENARAI PENYERTAAN PEMAIN NEGARA

KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA SWISS 2010
TARIKH: 16 - 21 MAC 2010
VENUE: ST. JAKOB SHALLE, BASEL, SWISS

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong
Mohd Fairuzizuan Tazari/Mohd Zakry Latif
Gan Teik Chai/Tan Bin Shen

BERGU WANITA
*1 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui

BERGU CAMPURAN
Koo Kien Keat/Wong Pei Tty

Pemain Pilihan SS Terbuka Swiss 2010

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA SWISS 2010
TARIKH: 16 - 21 MAC 2010
VENUE: ST. JAKOB SHALLE, BASEL, SWISS

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei (Mas)
*2 Lin Dan (Chn)
*3 Chen Jin (Chn)
*4 Taufik Hidayat (Ina)
*5 Peter Gade Hoeg (Den)
*6 Jan O. Jorgensen (Den)
*7 Nguyen Tien Minh (Vie)
*8 Chen Long (Chn)

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas)
*2 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor)
*3 Markis Kido/Hendra Setiawan (Ina)
*4 Mathias Boe/Carsten Mogensen (Den)
*5 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (Ina)
*6 Guo Zhengong/Xu Chen (Chn)
*7 Howard Bach/Tony Gunawan (Usa)
*8 Lars Paaske/Jonas Rasmussen (Den)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Yihan (Chn)
*2 Jiang Yanjiao (Chn)
*3 Pi Hongyan (Fra)
*4 Lu Lan (Chn)
*5 Zhou Mi (Hkg)
*6 Wang Shixian (Chn)
*7 Tine Rasmussen (Den)
*8 Juliane Schenk (Jer)

BERGU WANITA
*1 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui (Mas)
*2 Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (Jpn)
*3 Chen Wen Hsing/Chien Yu Chin (Tpe)
*4 Petya Nedelcheva/Anastasia Russkikh (Bul/Rus)
*5 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (Jpn)
*6 Du Jing/Pan Pan (Chn)
*7 Tian Qing/Yu Yang (Chn)
*8 Ha Jung Eun/Lee Kyung Won (Kor)

BERGU CAMPURAN
*1 Zheng Bo/Ma Jin (Chn)
*2 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (Kor)
*3 Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (Den)
*4 Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (Den)
*5 Tao Jiaming/Zhang Yawen (Chn)
*6 V. Diju/Jwala Gutta (Ind)
*7 Robert Mateusiak/Nadiezda Kostiuczyk (Pol)
*8 Ko Sung Hyun/Ha Jung Eun (Kor)

14 Mac 2010

Keputusan Penuh Akhir SS Seluruh England 2010


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA SELURUH ENGLAND YONEX 2010
TARIKH: 14 MAC 2010
VENUE: ARENA TERTUTUP KEBANGSAAN (NIA), BIRMINGHAM, UNITED KINGDOM
AKHIR

BERGU CAMPURAN
Zhang Nan/Zhao Yunlei (Chn) mn *2 Nova Widianto/Lilyana Natsir (Ina)
21-18, 23-25, 21-18 [89 minit]

PERSEORANGAN WANITA
Tine Rasmussen (Den) mn *1 Wang Yihan (Chn)
21-14, 18-21, 21-19 [60 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn Kenichi Tago (Jpn)
21-19, 21-19 [47 minit]

BERGU WANITA
*1 Du Jing/Yu Yang (Chn) mn *3 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn)
20-22, 21-16, 21-13 [70 minit]

BERGU LELAKI
Lars Paaske/Jonas Rasmussen (Den) mn *4 Mathias Boe/Carsten Mogensen (Den)
21-23, 21-19, 26-24 [88 minit]

08 Mac 2010

Draw & Keputusan SS Seluruh England 2010

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES SELURUH ENGLAND YONEX 2010
TARIKH: 9 - 14 MAC 2010
VENUE: ARENA TERTUTUP KEBANGSAAN, BIRMINGHAM, ENGLAND

Untuk mengetahui draw perlawanan dan setiap keputusan terkini kejohanan ini, sila klik disini

Senarai Pemain Negara ke SS Seluruh England 2010


SENARAI PENYERTAAN PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES SELURUH ENGLAND YONEX 2010
TARIKH: 9 -14 MAC 2010
VENUE: ARENA TERTUTUP KEBANGSAAN, BIRMINGHAM, ENGLAND

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei
Wong Choong Hann
Muhammad Hafiz Hashim
Chong Wei Feng - kelayakan

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong
*8 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah
Gan Teik Chai/Tan Bin Shen

PERSEORANGAN WANITA
Wong Mew Choo
Lydia Cheah Li Ya - kelayakan
Anita Raj Kaur - kelayakan

BERGU WANITA
*4 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui
Ng Hui Ern/Ng Hui Lin - kelayakan

BERGU CAMPURAN
Koo Kien Keat/Woon Pei Tty
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying

Pemain Pilihan SS Terbuka Seluruh England 2010


SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA SELURUH ENGLAND YONEX 2010
TARIKH: 9 - 14 MAC 2010
VENUE: ARENA TERTUTUP KEBANGSAAN, BIRMINGHAM, ENGLAND

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei (Mas)
*2 Lin Dan (Chn)
*3 Chen Jin (Chn)
*4 Taufik Hidayat (Ina)
*5 Peter Gade Hoeg (Den)
*6 Bao Chunlai (Chn)
*7 Nguyen Tien Minh (Vie)
*8 Jan O. Jorgensen (Den)

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas)
*2 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor)
*3 Markis Kido/Hendra Setiawan (Ina)
*4 Mathias Boe/Carsten Mogensen (Den)
*5 Cai Yun/Fu Haifeng (Chn)
*6 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (Ina)
*7 Guo Zhengong/Xu Chen (Chn)
*8 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Yihan (Chn)
*2 Wang Lin (Chn)
*3 Jiang Yanjiao (Chn)
*4 Pi Hongyan (Fra)
*5 Wang Xin (Chn)
*6 Lu Lan (Chn)
*7 Saina Nehwal (Ind)
*8 Zhou Mi (Hkg)

BERGU WANITA
*1 Du Jing/Yu Yang (Chn)
*2 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn)
*3 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn)
*4 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui (Mas)
*5 Chen Wen HsingChien Yu Chin (Tpe)
*6 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (Jpn)
*7 Ha Jung Eun/Lee Kyung Won (Kor)
*8 Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (Jpn)

BERGU CAMPURAN
*1 Zheng Bo/Ma Jin (Chn)
*2 Nova Widianto/Lilyana Natsir (Ina)
*3 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (Kor)
*4 He Hanbin/Yu Yang (Chn)
*5 Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (Den)
*6 Tao Jiaming/Zhang Yawen (Chn)
*7 Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (Den)
*8 Hendra Aprida Gunawan/Vita Marissa (Ina)

Keputusan Penuh Akhir GP Terbuka Jerman 2010

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX TERBUKA JERMAN YONEX 2010
TARIKH: 7 MAC 2010
VENUE: AN DEN SPORTSTATTEN 6, MULHEIM AN DER RUHR
AKHIR

BERGU CAMPURAN
Yohan Hadikusumo/Tse Ying Suet (Hkg) mn Robert Blair/Imogen Bankier (Eng/Sco)
15-5, tarik diri [8 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Bao Chunlai (Chn) mn *2 Chen Long (Chn)
21-13, 21-10 [33 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*2 Wang Xin (Chn) mn *3 Juliane Schenk (Jer)
21-17, 21-18 [32 minit]

BERGU WANITA
*1 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn) mn *2 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn)
24-22, 21-15 [40 minit]

BERGU LELAKI
*5 Chai Baio/Zhang Nan (Chn) mn *2 Chen Hung Lin/Lin Yu Lang (Tpe)
17-21, 21-13, 21-15 [47 minit]

07 Mac 2010

Keputusan Penuh Separuh Akhir GP Terbuka Jerman 2010

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX TERBUKA JERMAN YONEX 2010
TARIKH: 6 MAC 2010
VENUE: AN DEN SPORTSTATTEN 6, MULHEIM AN DER RUHR
SEPARUH AKHIR

BERGU CAMPURAN
Robert Blair/Imogen Bankier (Eng/Sco) mn *4 Tao Jiaming/Zhang Yawen (Chn)
21-17, 21-19 [33 minit]
Yohan Hadikusumo/Tse Ying Suet (Hkg) mn Robin Middleton/Mariana Agathangelou (Eng)
21-12, 21-16 [29 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*3 Juliane Schenk (Jer) mn *1 Wang Lin (Chn)
17-21, 21-15, 21-16 [55 minit]
*2 Wang Xin (Chn) mn Chan Tsz Ka (Hkg)
21-15, 21-14 [26 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*3 Wong Choong Hann (Mas) kk *1 Bao Chunlai (Chn)
18-21, 13-21 [39 minit]
*8 Muhammad Hafiz Hashim (Mas) kk *2 Chen Long (Chn)
15-21, 19-21 [38 minit]

BERGU WANITA
*1 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn) mn *3 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (Tpe)
21-13, 21-11 [33 minit]
*2 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn) mn *4 Valeria Sorokina/Nina Vislova (Rus)
21-12, 21-10 [30 minit]

BERGU LELAKI
*5 Chai Baio/Zhang Nan (Chn) mn *8 Fang Chien Min/Lee Sheng Mu (Tpe)
21-18, 21-11 [28 minit]
*2 Chen Hung Lin/Lin Yu Lang (Tpe) mn Yohan Hadikusumo/Wong Wai Hong (Hkg)
21-14, 21-18 [23 minit]

05 Mac 2010

Keputusan Penuh Suku Akhir GP Terbuka Jerman 2010


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX TERBUKA JERMAN YONEX 2010
TARIKH: 5 - 6 MAC 2010
VENUE: AN DEN SPORTSTATTEN 6, MULHEIM AN DER RUHR
SUKU AKHIR

BERGU CAMPURAN
*4 Tao Jiaming/Zhang Yawen (Chn) mn Chai Baio/Zhao Yunlei (Chn)
18-21, 21-12, 21-12 [52 minit]
Robert Blair/Imogen Bankier (Eng/Sco) mn Alexandr Nikolaenko/Valeria Sorokina (Rus)21-11, 18-21, 21-16 [45 minit]
Yohan Hadikusumo/Tse Ying Suet (Hkg) mn *3 Vitalij Durkin/Nina Vislova (Rus)
21-18, 21-15 [31 minit]
Robin Middleton/Mariana Agathangelou (Eng) mn Liao Min Chun/Cheng Wen Hsing (Tpe)
21-18, 21-17 [29 minit]

PERSEORANGAN WANITA
Chan Tsz Ka (Hkg) mn Tse Ying Suet (Hkg)
22-20, 21-18 [29 minit]
*3 Juliane Schenk (Jer) mn Megumi Taruno (Jpn)
21-18, 21-15 [35 minit]
*1 Wang Lin (Chn) mn Jeanine Cicognini (Sui)
21-12, 21-14 [23 minit]
*6 Wong Mew Choo (Mas) kk *2 Wang Xin (Chn)
13-21, 22-20, 13-21 [52 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*8 Muhammad Hafiz Hashim (Mas) mn *4 Marc Zwiebler (Jer)
21-12, 21-16 [32 minit]
Tan Chun Seang (Mas) kk *1 Bao Chunlai (Chn)
13-21, 7-21 [25 minit]
*3 Wong Choong Hann (Mas) mn *6 Dicky Palyama (Ned)
15-21, 21-13, 21-17 [56 minit]
*2 Chen Long (Chn) mn Wong Wing Ki (Hkg)
21-18, 21-15 [36 minit]

BERGU WANITA
Ng Hul Lin/Ng Hui Ern (Mas) kk *4 Valeria Sorokina/Nina Vislova (Rus)
21-14, 19-21, 16-21 [55 minit]
*3 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (Tpe) mn Lotte Jonathans/Paulien Van Dooremalen (Ned)
21-13, 21-4 [20 minit]
*1 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn) mn Lena Frier Kristiansen/Marie Ropke (Den)
21-12, 21-16 [38 minit]
*2 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn) mn Sandra Marinello/Birgit Overzier (Jer)
21-13, 21-12 [30 minit]

BERGU LELAKI
Mak Hee Chun/Tan Wee Kiong (Mas) kk Yohan Hadikusumo/Wong Wai Hong (Hkg)
19-21, 12-21 [30 minit]
*8 Fang Chien Min/Lee Sheng Mu (Tpe) mn Marcus Ellis/Peter Ellis (Eng)
21-15, 21-11 [29 minit]
Hoon Thien How/Ong Soon Hock (Mas) kk *2 Chen Hung Lin/Lin Yu Lang (Tpe)
14-21, 24-26 [36 minit]
*5 Chai Baio/Zhang Nan (Chn) mn *4 Rupesh Kumar/Thomas Sanave (Ind)
21-10, 21-12 [26 minit]

01 Mac 2010

Draw & Keputusan GP Terbuka Jerman 2010

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX TERBUKA JERMAN YONEX 2010
TARIKH: 2 - 7 MAC 2010
VENUE: AN DEN SPORTSTATTEN 6, MULHEIM AN DER RUHR

Untuk mengetahui draw perlawanan dan setiap keputusan terkini kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan GP Terbuka Jerman 2010

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX TERBUKA JERMAN YONEX 2010
TARIKH: 2 - 7 MAC 2010
VENUE: AN DEN SPORTSTATTEN 6, MULHEIM AN DER RUHR

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Bao Chunlai (Chn)
*2 Chen Long (Chn)
*3 Wong Choong Hann (Mas)
*4 Marc Zwiebler (Jer)
*5 Hsieh Yu Hsing (Tpe)
*6 Dicky Palyama (Ned)
*7 Rajiv Ouseph (Eng)
*8 Muhammad Hafiz Hashim (Mas)
*9 Andrew Smith (Eng)
*10 Eric Pang (Ned)
*11 P. Kashyap (Ind)
*12 Przemyslaw Wacha (Pol)
*13 Carl Baxter (Eng)
*14 Hans Kristian Vitinghus (Den)
*15 Brice Leverdez (Fra)
*16 Ville Lang (Fin)

BERGU LELAKI
*1 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas)
*2 Chen Hung Lin/Lin Yu Lang (Tpe)
*3 Gan Teik Chai/Tan Bin Shen (Mas)
*4 Rupesh Kumar/Thomas Sanave (Ind)
*5 Chai Baio/Zhang Nan (Chn)
*6 Chan Peng Soon/Lim Khim Wah (Mas)
*8 Fang Chieh Min/Lee Sheng Mu (Tpe)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Lin (Chn)
*2 Wang Xin (Chn)
*3 Juliane Schenk (Jer)
*4 Yao Jie (Ned)
*5 Petya Nedelcheva (Bul)
*6 Wong Mew Choo (Mas)
*7 Ella Diehl (Rus)
*8 Judith Meulendijk (Ned)

BERGU WANITA
*1 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn)
*2 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn)
*3 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (Tpe)
*4 Valeria Sorokina/Nina Vislova (Rus)

BERGU CAMPURAN
*1 Mikkel Delbo Larsen/Mie Schjott Kristensen (Den)
*2 Chris Adcock/Gabrielle White (Eng)
*3 Vitalij Durkin/Nina Vislova (Rus)
*4 Tao Jiaming/Zhang Yawen (Chn)
*5 Zhang Nan/Yu Yang (Chn)
*6 Fang Chien Min/Wang Pei Rong (Tpe)
*7 Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (Mas)
*8 Ruud Bosch/Paulien Van Dooremalen (Ned)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails