Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

25 Januari 2010

Keputusan Penuh Akhir Antarabangsa Sweden 2010


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON ANTARABANGSA SWEDEN STOCKHOLM
TARIKH: 24 JANUARI 2010
VENUE: ERIKSDALSHALLEN, RINGVAGEN 68-70 STOCKHOLM
AKHIR

BERGU CAMPURAN
Mad Pieler Kolding/Britta Andersen (Den) mn Valeriy Atrashchenkov/Elena Prus (Ukr)
18-21, 21-18, 21-17 [50 minit]

PERSEORANGAN WANITA
Kaori Imabeppu (Jpn) mn Elisabeth Cann (Eng)
21-15, 21-10 [35 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
Indra Bagus de Chandra (Ina) mn Viktor Axelsen (Den)
21-15, 21-12 [27 minit]

BERGU WANITA
Helle Nielsen/Marie Ropke (Den) mn Lotte Jonathans/Paulien Van Dooremalen (Ned)
17-21, 21-15, 21-18 [59 minit]

BERGU LELAKI
Chris Langridge/Robin Middleton (Eng) mn Mikkel Elbjorn/Christian John Skovgaard (Den)
21-11, 21-18 [36 minit]

24 Januari 2010

Keputusan Penuh Akhir SS Terbuka Malaysia 2010

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA MALAYSIA PROTON 2010
TARIKH: 24 JANUARI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR
AKHIR

BERGU WANITA
*2 Du Jing/Yu Yang (Chn) mn *1 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn)
21-16, 21-12 [34 minit]

PERSEORANGAN WANITA
Wang Xin mn Bae Youn Joo (Kor)
19-21, 21-17, 14-6 tarik diri [46 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn Boonsak Ponsana (Tha)
21-13, 21-7 [35 minit]

BERGU CAMPURAN
Tao Jiaming/Zhang Yawen (Chn) mn Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (Den)
19-21, 21-18, 21-15 [64 minit]

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) mn *3 Guo Zhendong/Xu Chen (Chn)
21-15, 17-21, 21-16 [55 minit]

23 Januari 2010

Keputusan Penuh Separuh Akhir SS Terbuka Malaysia 2010

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA MALAYSIA PROTON 2010
TARIKH: 23 JANUARI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR
SEPARUH AKHIR

BERGU CAMPURAN
Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (Den) mn *8 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha)
21-18, 21-18 [40 minit]
Tao Jiaming/Zhang Yawen (Chn) mn Chen Hung Ling/Chou Chia Chi (Tpe)
21-7, 21-18 [33 minit]

PERSEORANGAN WANITA
Bae Youn Joo (Kor) mn *1 Wang Yihan (Chn)
17-21, 21-13, 21-19 [63 minit]
Wang Xin (Chn) mn Eriko Hirose (Jpn)
21-13, 21-17 [30 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn Nguyen Tien Minh (Vie)
22-20, 21-11 [39 minit]
Boonsak Ponsana (Tha) mn *4 Peter Gade Hoeg (Den)
11-21, 21-12, 21-16 [56 minit]

BERGU WANITA
*3 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui (Mas) kk *1 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn)
22-20, 12-21, 17-21 [62 minit]
*2 Du Jing/Yu Yang (Chn) mn Jung Kyung Eun/Yoo Hyun Young (Kor)
21-11, 21-13 [29 minit]

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) mn Chai Biao/Zhang Nan (Chn)
21-19, 16-21, 21-15 [54 minit]
*3 Guo Zhendong/Xu Chen (Chn) mn *4 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (Ina)
13-21, 21-13, 21-13 [43 minit]

22 Januari 2010

Keputusan Penuh Suku Akhir SS Terbuka Malaysia 2010

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA MALAYSIA PROTON 2010
TARIKH: 22 JANUARI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR
SUKU AKHIR

BERGU CAMPURAN
Tao Jiaming/Zhang Yawen (Chn) mn *5 Hendra Aprida/Vita Marissa (Ina)
21-11, 21-14 [31 minit]
Chen Hung Ling/Chou Chia Chi (Tpe) mn Flandy Limpele/Chen Wen Hsing (Ina/Tpe)
21-10, 19-21, 21-13 [39 minit]
Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (Den) mn Nathan Robertson/Jenny Wallwork (Eng)
21-11, 23-21 [37 minit]
*8 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha) mn Ko Sung Hyun/Ha Jung Eun (Kor)
21-13, 21-14 [30 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Yihan (Chn) mn Jiang Yanjiao (Chn)
21-13, 21-17 [40 minit]
Eriko Hirose (Jpn) mn *2 Wang Lin (Chn)
21-19, 15-21, 21-19 [68 minit]
Wang Xin (Chn) mn *7 Saina Nehwal (Ind)
14-21, 21-8, 21-11 [39 minit]
Bae Youn Joo (Kor) mn Sung Ji Hyun (Kor)
21-13, 21-19 [38 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn *5 Chen Jin (Chn)
21-14, 16-21, 21-15 [70 minit]
Chong Wei Feng (Mas) kk Boonsak Ponsana (Tha)
14-21, 9-21 [31 minit]
Nguyen Tien Minh (Vie) mn Jan O. Jorgensen (Den)
21-17, 22-20 [42 minit]
Peter Gade Hoeg (Den) mn Tanongsak Saensomboonsuk (Tha)
21-15, 21-13 [36 minit]

BERGU WANITA
*3 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui (Mas) mn Chou Chia Chi/Yang Chia Chen (Tpe)
21-12, 21-12 [28 minit]
*1 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn) mn Kim Min Jung/Park Sun Young (Kor)
21-19, 21-13 [36 minit]
Jung Kyung Eun/Yoo Hyun Young (Kor) mn *7 Mizuki Fujii/Reika Kakiiwa (Jpn)
21-14, 21-16 [31 minit]
*2 Du Jing/Yu Yang (Chn) mn *6 Petya Nedelcheva/Anastasia Russkikh (Bul/Rus)
21-14, 21-5 [24 minit]

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) mn *7 Anthony Clark/Nathan Robertson (Eng)
21-12, 23-25, 21-11 [55 minit]
Chai Biao/Zhang Nan (Chn) mn Naoki Kawamae/Shoji Sato (Jpn)
21-11, 21-16 [31 minit]
*3 Gu0 Zhendong/Xu Chen (Chn) mn Kenichi Hayakawa (Jpn)
21-17, 23-21 [33 minit]
*4 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (Ina) mn Howard Bach/Tony Gunawan (Usa)
21-15, 21-18 [22 minit]

21 Januari 2010

Keputusan Penuh Pusingan Kedua SS Terbuka Malaysia 2010

KEPUTUSAN PENUH
[Melibatkan aksi pemain Malaysia sahaja]
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA MALAYSIA PROTON 2010
TARIKH: 21 JANUARI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR
PUSINGAN KEDUA

BERGU CAMPURAN
Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei kk Flandy Limpele/Chen Wen Hsing (Ina/Tpe)
14-21, 10-21 [26 minit]

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong mn Sun Junjie/Tao Jiaming (Chn)
21-16, 21-12 [27 minit]
Hoon Thien How/Ong Soon Hock kk Kenichi Hayakawa/Kenta Kazuno (Jpn)
21-23, 21-19, 18-21 {55 minit]
Chan Chong Ming/Chew Choon Eng kk *4 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (Ina)
16-21, 15-21 [26 minit]
Mak Hee Chun/Tan Wee Kiong kk Howard Bach/Tony Gunawan (Usa)
12-21, 19-21 [28 minit]

PERSEORANGAN WANITA
Wong Mew Choo kk Sung Ji Hyun (Kor)
21-12, 18-21, 17-21 [62 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei mn Du Pengyu (Chn)
21-23, 21-17, 21-14 [69 minit]
Chong Wei Feng mn Chetan Anand (Ind)
21-15, 19-21, 21-18 [47 minit]

BERGU WANITA
*3 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui mn Hoo Vivian Kah Mun/Woon Khe Wei (Mas)
21-12, 21-8 [28 minit]
Nairul Suhada Latif/Goh Liu Ying kk *2 Du Jing/Yu Yang (Chn)
3-21, 9-21 [21 minit]

20 Januari 2010

Keputusan Penuh Pusingan Pertama SS Terbuka Malaysia 2010

KEPUTUSAN PENUH
(Melibatkan aksi pemain Malaysia sahaja)
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA MALAYSIA PROTON 2010
TARIKH: 20 JANUARI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR
PUSINGAN PERTAMA

BERGU CAMPURAN
Tan Wee
Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei mn Kenichi Hayakawa/Ayaka Takahashi (Jpn)
21-16, 21-14 [28 minit]
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying kk Fang Chien Min/Wang Pei Rong (Tpe)
21-10, 20-22, 19-21 [40 minit]
Koo Kien Keat/Wong Pei Tty kk *5 Hendra Aprida/Vita Marissa (Ina)
19-21, 18-21 [31 minit]
Mak Hee Chun/Ng Hui Lin kk *8 S.Prapakamol/S.Thoungthongkam (Tha)
19-21, 12-21 [29 minit]
Ong Jian Guo/Chong Sook Chin kk *1 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (Kor)
18-21, 21-18, 13-21 [46 minit]
Lim Khim Wah/Hoo Vivian Kah Mun kk Lin Yu Lang/Yang Chia Chen (Tpe)
21-16, 17-21, 22-24 [49 minit]
Razif Latif/Nairul Suhada Latif kk Hirokatsu Hashimoto/Mizuki Fujii (Jpn)
10-21, 17-21 [31 minit]

PERSEORANGAN WANITA
Wong Mew Choo mn Linda Weni Fanerti (Ina)
22-20, 21-14 [41 minit]
Tee Jing Yi kk Ai Goto (Jpn)
19-21, 16-21 [26 minit]
Anita Raj Kaur kk *8 Juliane Schenk (Jer)
11-21, 10-21 [31 minit]
Julia Wong kk Salakjit Ponsana (Tha)
15-21, 12-21 [29 minit]
Yang Li Lian kk *7 Saina Nehwal (Ind)
10-21, 12-21 [28 minit]
Lydia Cheah kk *2 Wang Lin (Chn)
14-21, 21-19, 10-21 [48 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei mn Rajiv Ouseph (Eng)
21-14, 21-4 [29 minit]
Chong Wei Feng mn Brice Laverdez (Fra)
21-19, 21-17 [40 minit]
Wong Choong Hann kk Przemyslaw Wacha (Pol)
22-20, 14-21, 11-21 [50 minit]
Muhamad Hafiz Hashim kk Hsieh Yu Hsing (Tpe)
19-21, 21-15, 14-21 [52 minit]
Chan Kwong Beng kk Chetan Anand (Ind)
19-21, 16-21 [30 minit]
Tan Chun Seang kk *5 Chen Jin (Chn)
21-23, 9-21 [35 minit]

BERGU WANITA
Nairul Suhada Latif/Goh Liu Ying mn Hsu Ya Ching/Tai Tzu Ying (Tpe)
24-22, 21-16 [29 minit]
*3 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui mn Chiang Kai Hsin/Hsieh Pei Chen (Tpe)
21-12, 21-10 [25 minit]
Hoo Vivian Kah Mun/WoonKhe Wei mn Chang Hsin Yun/Cheng Shao Chieh (Tpe)
21-11, 21-13 [26 minit]
Sonia Cheah/Yang Li Lian kk Anneke Feinya Agustine/Annisa Wahyuni (Ina)
11-21, 3-21 [18 minit]
Ng Hui Ern/Ng Hui Lin kk *6 Petya Nedelcheva/Anastasia Russkikh (Bul/Rus)
19-21, 15-21 [33 minit]
Lai Pei Jing/Lai Shevon Jemie lwn Kim Min Jung/Park Sun Yong (Kor)
11-21, 6-21 [20 minit]
Lim Yin Loo/Ng Marylen Poau Leng kk Savitri Amitapai/Vacharporn Munkit (Tha)
18-21, 21-18, 14-21 [62 minit]
Nurhani Abdul Aziz/Ng Sin Er kk *1 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn)
10-21, 4-21 [18 minit]

BERGU LELAKI
Mak Hee Chun/Tan Wee Kiong mn *5 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas)
21-15, 21-10 [23 minit]
Chan Chong Ming/Chew Choon Eng mn Christopher Adcock/Robert Blair (Eng)
21-16, 21-19 [30 minit]
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong mn Yonathan Suryatama/Rian Sukmawan (Ina)
21-14, 21-17 [27 minit]
Hoon Thien How/Ong Soon Hock mn *2 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor)
14-21, 21-4, 21-18 [66 minit]
Goh Wei Shem/Teo Kok Seang kk Kim Ki Jung/Shin Baek Cheol (Kor)
23-21, 13-21, 12-21 [43 minit]
Gan Teik Chai/Tan Bin Shen kk Naoki Kawamae/Shoji Sato (Jpn)
19-21, 18-21 [36 minit]
Chow Pak Chuu/Hong Chieng Hun kk *8 Chen Hung Ling/Lin Yu Lang (Tpe)
10-21, 11-21 [23 minit]
Zakry Latif/Fairuzizuan Tazari kk Howard Bach/Tony Gunawan (Usa)
17-21, 16-21 [29 minit]
Chan Peng Soon/Lim Khim Wah kk *4 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (Ina)
19-21, 12-21 [34 minit]

19 Januari 2010

Draw & Keputusan Pusingan Kelayakan SS Terbuka Malaysia 2010

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA MALAYSIA PROTON 2010
TARIKH: 19 JANUARI 2010
MASA: BERMULA DARI JAM 9.00 PAGI HINGGA 5.30 PETANG
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR
PUSINGAN KELAYAKAN

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan terkini kejohanan, sila klik disini

Pemain Pilihan SS Terbuka Malaysia 2010

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA MALAYSIA PROTON 2010
TARIKH: 19 - 24 JANUARI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Dato' Lee Chong Wei (Mas)
*2 Lin Dan (Chn)
*3 Taufik Hidayat (Ina)
*4 Peter Gade Hoeg (Den)
*5 Chen Jin (Chn)
*6 Simon Santoso (Ina)
*7 Sony Dwi Kuncoro (Ina)
*8 Bao Chunlai (Chn)

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas)
*2 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor)
*3 Markis Kido/Hendra Setiawan (Ina)
*4 Yulianto Alvent/Hendra Aprida (Ina)
*5 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas)
*6 Guo Zhendong/Xu Chen (Chn)
*7 Anthony Clark/Nathan Robertson (Eng)
*8 Chen Hung Ling/Lin Yu Lang (Tpe)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Wang Yihan (Chn)
*2 Wang Lin (Chn)
*3 Tine Rasmussen (Den)
*4 Zhou Mi (Hkg)
*5 Jiang Yanjiao (Chn)
*6 Lu Lan (Chn)
*7 Saina Nehwal (Ind)
*8 Juliane Schenk (Jer)

BERGU WANITA
*1 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn)
*2 Du Jing/Yu Yang (Chn)
*3 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui (Mas)
*4 Shendy Puspa Irawati/Meiliana Jauhari (Ina)
*5 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (Jpn)
*6 Petya Nedelcheva/Anastasia Russkikh (Bul/Rus)
*7 Mizuki Fujii/Reika Kakiwa (Jpn)
*8 Duanong Aroonkesorn/Kunchala Voravichitchaikul (Tha)

BERGU CAMPURAN
*1 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (Kor)
*2 Nova Widianto/Lilyana Natsir (Ina)
*3 Zheng Bo/Ma Jin (Chn)
*4 Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (Den)
*5 Hendra Aprida/Vita Marissa (Ina)
*6 Songphon Anugkritayawon/Kunchala Voravichitchaikul (Tha)
*7 Robert Mateusiak/Nadiezda Kostiuczyk (Pol)
*8 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha)

[Makluman: Terdapat beberapa pemain pilihan termasuk Lin Dan, Simon Santoso, Sony Dwi Kuncoro, Lu Lan dan pasangan Markis Kido/Hendra Setiawan disahkan menarik diri dari kejohanan]

Senarai Pemain Negara Ke SS Terbuka Malaysia 2010

SENARAI PENYERTAAN PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA MALAYSIA PROTON 2010
TARIKH: 19 -24 JANUARI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Dato' Lee Chong Wei
Wong Choong Hann
Muhammad Hafiz Hashim
Kuan Beng Hong - kelayakan
Lee Tsuen Seng - kelayakan
Sairul Amar Ayob - kelayakan
Tan Chun Seang - kelayakan
Chong Wei Feng - kelayakan
Liew Daren - kelayakan
Chan Kwong Beng - kelayakan
Beryno Wong - kelayakan
Mohamad Arif Latif - kelayakan
Pei Wei Chung - kelayakan
Zulfadli Zulkifli - kelayakan

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong
*5 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah
Mohd Zakry Latif/Fairuzizuan Tazari
Chan Chong Ming/Chew Choon Eng
Chan Peng Soon/Lim Khim Wah
Gan Teik Chai/Tan Bin Shen
Mak Hee Chun/Tan Wee Kiong
Hoon Thien How/Ong Soon Hock
Chow Pak Chuu/Hong Chieng Hun - kelayakan
Goh Jian Hao/Lau Win Hwi - kelayakan
Khoo Chung Chiat/Ng Kean Kok - kelayakan
Lufti Zaim Khalid/Vountus Indra Mawan - kelayakan
Goh Wei Shem/Teo Kok Siang - kelayakan
Mohd Razif Latif/Ong Jian Guo - kelayakan
Ow Yao Han/Yew Hong Kheng - kelayakan
Chooi Kah Ming/Pang Zheng Lin - kelayakan
Goh Sze Onn/Tan Wee Tat - kelayakan
Jack Koh/Ong Soon Chiang - kelayakan
Heg Nelson Wei Keat/Teo Ee Yi - kelayakan

PERSEORANGAN WANITA
Wong Mew Choo
Julia Wong
Anita Raj Kaur
Lydia Cheah
Sannatasah Saniru - kelayakan
Sonia Cheah - kelayakan
Yang Li Lian - kelayakan
Tee Jing Yi - kelayakan
Stephanie Salini - kelayakan
Daphne Ng - kelayakan

BERGU WANITA
*3 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui
Woon Khe Wei/Hoo Vivian Kah Mun
Lim Yin Loo/Ng Marylen Poau Leng
Ng Hui Ern/Ng Hui Lin
Sonia Cheah/Yang Li Lian
Lai Pei Jing/Lai Shevon Jemie - kelayakan
Nairul Suhada Latif/Goh Liu Ying - kelayakan
Nurhani Abd Aziz/Ng Sin Er - kelayakan
Lim Yin Fun/See To Chia Vern - kelayakan
Chow Mei Kuan/Lee Mean Yean - kelayakan

BERGU CAMPURAN
Koo Kien Keat/Woon Pei Tty
Ong Jian Guo/Chong Sook Chin
Mak Hee Chun/Ng Hui Lin
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying
Lim Khim Wah/Hoo Vivian Kah Mun
Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei
Mohd Razif Latif/Nairul Suhada Latif
Gan Teik Chai/Anastasia Russkikh (Mas/Rus) - kelayakan
Lufti Zaim Khalid/Lim Yin Loo - kelayakan
Ow Yao Han/Lai Pei Jing - kelayakan
Tan Wee Tat/Lai Shevon Jemie - kelayakan
Heg Nelson Wei Keat/Lim Maggie Pei Chi - kelayakan

[Nota: Dikemaskinikan pada 4.46 pagi; 19 Januari 2010]

17 Januari 2010

Keputusan Penuh Akhir SS Terbuka Korea 2010


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA KOREA VICTOR 2010
TARIKH: 17 JANUARI 2010
VENUE: GIMNASIUM OLIMPIK KE-2, SEOUL, KOREA
AKHIR

PERSEORANGAN WANITA
*6 Wang Shixian (Chn) mn Sung Ji Hyun (Kor)
21-10, 25-23 [49 minit]

BERGU LELAKI
*1 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor) mn *5 Fu Haifeng/Cai Yun (Chn)
21-11, 14-21, 21-18 [68 minit]

BERGU WANITA
*1 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn) mn *2 Mizuki Fujii/Reika Kakiwa (Jpn)
21-16, 21-15 [38 minit]

BERGU CAMPURAN
*8 He Hanbin/Yu Yang (Chn) mn Tao Jiaming/Zhang Yawen (Chn)
21-14, 21-16 [43 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn *2 Peter Gade Hoeg (Den)
21-12, 21-11 [34 minit]

16 Januari 2010

Keputusan Penuh Separuh Akhir SS Terbuka Korea 2010


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA KOREA VICTOR 2010
TARIKH: 16 JANUARI 2010
VENUE: GIMNASIUM OLIMPIK KE-2, SEOUL
SEPARUH AKHIR

BERGU CAMPURAN
Tao Jiaming/Zhang Yawen (Chn) mn Flandy Limpele/Cheng Wen Hsing (Ina/Tpe)
21-12, 21-17 [33 minit]
*8 He Hanbin/Yu Yang (Chn) mn Noriyasu Hirata/Miyuki Maeda (Jpn)
21-8, 21-14 [30 minit]

PERSEORANGAN WANITA
Sung Ji Hyun (Kor) mn Bae Seung Hee (Kor)
21-18, 17-21, 21-9 [64 minit]
*6 Wang Shixian (Chn) mn Kim Moon Hi (Kor)
21-17, 22-20 [36 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn *3 Chen Jin (Chn)
21-11, 21-13 [37 minit]
*2 Peter Gade Hoeg (Den) mn *7 Chen Long (Chn)
21-13, 10-21, 21-17 [49 minit]

BERGU WANITA
*1 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn) mn Ha Jung Eun/Lee Kyung Won (Kor)
21-5, 21-14 [36 minit]
*2 Mizuki Fujii/Reika Kakiwa (Jpn) mn Jung Kyung Eun/Yoo Hyun Young (Kor)
14-21, 21-17, 21-14 [66 minit]

BERGU LELAKI
*1 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor) mn Chai Biao/Zhang Nan (Chn)
21-16, 22-20 [50 minit]
*5 Cai Yun/Fu Haifeng (Chn) mn Hiroyuki Endo/Yoshiteru Horibe (Jpn)
21-15, 21-14 [30 minit]

15 Januari 2010

Keputusan Penuh Suku Akhir SS Terbuka Korea 2010


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA KOREA VICTOR 2010
TARIKH: 15 JANUARI 2010
VENUE: GIMNASIUM OLIMPIK KE-2, SEOUL
SUKU AKHIR

BERGU CAMPURAN
Tao Jiaming/Zhang Yawen (Chn) mn *7 Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (Den)
21-12, 21-15 [34 minit]
Flandy Limpele/Cheng Wen Hsing (Ina/Tpe) mn *4 Songphon A./Kunchala Voravichitchaikul (Tha)
21-18, 21-16 [26 minit]
*8 He Hanbin/Yu Yang (Chn) mn *8 Ko Sung Hyun/Ha Jung Eun (Kor)
21-10, 21-17 [30 minit]
Noriyasu Hirata/Miyuki Maeda (Jpn) mn *6 Sudket Prapakamol/Saralee T. (Tha)
21-19, 21-15 [36 minit]

PERSEORANGAN WANITA
Sung Ji Hyun (Kor) mn *7 Yao Jie (Ned)
21-17, 21-16 [36 minit]
Bae Seung Hee (Kor) mn Yip Pui Yin (Hkg)
21-19, 21-10 [40 minit]
Kim Moon Hi (Kor) mn Chan Tsz Ka (Hkg)
21-13, 21-10 [26 minit]
*6 Wang Shixian (Chn) mn *2 Zhou Mi (Hkg)
21-18, 14-9 tarik diri [35 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn *8 Bonsana Ponsana (Tha)
21-14, 21-10 [32 minit]
*3 Chen Jin (Chn) mn *6 Nguyen Tien Minh (Vie)
21-7, 21-19 [43 minit]
*7 Chen Long (Chn) mn *4 Bao Chunlai (Chn)
- tarik diri
*2 Peter Gade Hoeg (Den) mn *5 Park Sung Hwan (Kor)
17-21, 21-16, 22-20 [79 minit]

BERGU WANITA
*1 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn) mn Shizuka Matsuo/Mami Naito (Jpn)
21-9, 21-17 [44 minit]
Ha Jung Eun/Lee Kyung Won (Kor) mn Choi Hye In/Lee So Hee (Kor)
21-9, 21-3 [27 minit]
Jung Kyung Eun/Yoo Hyun Young (Kor) mn *3 Duanong A./Kunchala V. (Tha)
21-13, 21-17 [30 minit]
*2 Mizuki Fujii/Reika Kakiwa (Jpn) mn *6 Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi (Jpn)
21-13, 16-14 [44 minit]

BERGU LELAKI
*1 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor) mn Kim Ki Jung/Shin Baek Cheol (Kor)
21-14, 22-20 [28 minit]
Chai Biao/Zhang Nan (Chn) mn Ko Sung Hyun/Yoo Yeon Seong (Kor)
21-12, 7-21, 21-14 [53 minit]
Hiroyuki Endo/Yoshiteru Horibe (Jpn) mn *3 Yulianto Alvent/Hendra Aprida (Ina)
211-14, 21-7 [18 minit]
*5 Cai Yun/Fu Haifeng (Chn) mn *2 Mathias Boe/Carsten Mogensen (Den)
21-16, 15-21, 21-18 [59 minit]

12 Januari 2010

Draw & Keputusan SS Terbuka Korea 2010


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA KOREA VICTOR 2010
TARIKH: 12 - 17 JANUARI 2010
VENUE: GIMNASIUM OLIMPIK KE-2, SEOUL

Sila klik disini

07 Januari 2010

Pemain Pilihan SS Terbuka Korea 2009


SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA KOREA VICTOR 2010
TARIKH: 12 - 17 JANUARI 2010
VENUE: GIMNASIUM OLIMPIK KE-2, SEOUL

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Dato' Lee Chong Wei (Mas)
*2 Peter Gade Hoeg (Den)
*3 Chen Jin (Chn)
*4 Bao Chunlai (Chn)
*5 Park Sung Hwan (Kor)
*6 Nguyen Tien Minh (Vie)
*7 Chen Long (Chn)
*8 Boonsak Ponsana (Tha)

BERGU LELAKI
*1 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor)
*2 Mathias Boe/Carsten Mogensen (Den)
*3 Yulianto Alvent/Hendra Aprida (Ina)
*4 Lars Paaske/Jonas Rasmussen (Den)
*5 Cai Yun/Fu Haifeng (Chn)
*6 Guo Zhendong/Xu Chen (Chn)
*7 Howach Bach/Tony Gunawan (Usa)
*8 Gan Teik Chai/Tan Bin Shen (Mas)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Tine Rasmussen (Den)
*2 Zhou Mi (Hkg)
*3 Lu Lan (Chn)
*4 Juliane Schenk (Jer)
*5 Wang Xin (Chn)
*6 Wang Shixian (Chn)
*7 Yao Jie (Ned)
*8 Salakjit Ponsana (Tha)

BERGU WANITA
*1 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn)
*2 Mizuki Fujii/Reika Kakiwa (Jpn)
*3 Duanong Aroonkesorn/Kunchala Voravichitchaikul (Tha)
*4 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (Jpn)
*5 Petya Nedelcheva/Anastasia Russkikh (Bul/Rus)
*6 Misaki Matsutomo/Ayaka Takahashi (Jpn)
*7 Savitree Amitapai/Vacharporn Munkit (Tha)
*8 Laura Choinet/Weny Rahmawati (Fra)

BERGU CAMPURAN
*1 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (Kor)
*2 Joachim Fischer Nielsen/Christinna Pedersen (Den)
*3 He Hanbin/Yu Yang (Chn)
*4 Songphon Anugkritayawon/Kunchala Voravichitchaikul (Tha)
*5 Robert Mateusiak/Nadiezda Kostiuczyk (Pol)
*6 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha)
*7 Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (Den)
*8 Ko Sung Hyun/Ha Jung Eun (Kor)

Senarai Pemain Negara ke SS Terbuka Korea 2010

SENARAI PENYERTAAN PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA KOREA VICTOR 2010
TARIKH: 12 -17 JANUARI 2010
VENUE: GIMNASIUM OLIMPIK KE-2, SEOUL

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Dato' Lee Chong Wei
Kuan Beng Hong
Chong Wei Feng
Tan Chun Seang - kelayakan
Liew Daren - kelayakan
Pei Wei Chung - kelayakan
Mohd Arif Abdul Latif - kelayakan

BERGU LELAKI
*8 Gan Teik Chai/Tan Bin Shen

PERSEORANGAN WANITA
Wong Mew Choo

BERGU CAMPURAN
Gan Teik Chai/Anastasia Russkikh (Mas/Rus) - kelayakan

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails