KEPUTUSAN PENUH
(Melibatkan aksi pemain Malaysia sahaja)
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA MALAYSIA PROTON 2010
TARIKH: 20 JANUARI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR
PUSINGAN PERTAMA
BERGU CAMPURAN
Tan Wee
Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei mn Kenichi Hayakawa/Ayaka Takahashi (Jpn)
21-16, 21-14 [28 minit]
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying kk Fang Chien Min/Wang Pei Rong (Tpe)
21-10, 20-22, 19-21 [40 minit]
Koo Kien Keat/Wong Pei Tty kk *5 Hendra Aprida/Vita Marissa (Ina)
19-21, 18-21 [31 minit]
Mak Hee Chun/Ng Hui Lin kk *8 S.Prapakamol/S.Thoungthongkam (Tha)
19-21, 12-21 [29 minit]
Ong Jian Guo/Chong Sook Chin kk *1 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (Kor)
18-21, 21-18, 13-21 [46 minit]
Lim Khim Wah/Hoo Vivian Kah Mun kk Lin Yu Lang/Yang Chia Chen (Tpe)
21-16, 17-21, 22-24 [49 minit]
Razif Latif/Nairul Suhada Latif kk Hirokatsu Hashimoto/Mizuki Fujii (Jpn)
10-21, 17-21 [31 minit]
PERSEORANGAN WANITA
Wong Mew Choo mn Linda Weni Fanerti (Ina)
22-20, 21-14 [41 minit]
Tee Jing Yi kk Ai Goto (Jpn)
19-21, 16-21 [26 minit]
Anita Raj Kaur kk *8 Juliane Schenk (Jer)
11-21, 10-21 [31 minit]
Julia Wong kk Salakjit Ponsana (Tha)
15-21, 12-21 [29 minit]
Yang Li Lian kk *7 Saina Nehwal (Ind)
10-21, 12-21 [28 minit]
Lydia Cheah kk *2 Wang Lin (Chn)
14-21, 21-19, 10-21 [48 minit]
PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei mn Rajiv Ouseph (Eng)
21-14, 21-4 [29 minit]
Chong Wei Feng mn Brice Laverdez (Fra)
21-19, 21-17 [40 minit]
Wong Choong Hann kk Przemyslaw Wacha (Pol)
22-20, 14-21, 11-21 [50 minit]
Muhamad Hafiz Hashim kk Hsieh Yu Hsing (Tpe)
19-21, 21-15, 14-21 [52 minit]
Chan Kwong Beng kk Chetan Anand (Ind)
19-21, 16-21 [30 minit]
Tan Chun Seang kk *5 Chen Jin (Chn)
21-23, 9-21 [35 minit]
BERGU WANITA
Nairul Suhada Latif/Goh Liu Ying mn Hsu Ya Ching/Tai Tzu Ying (Tpe)
24-22, 21-16 [29 minit]
*3 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui mn Chiang Kai Hsin/Hsieh Pei Chen (Tpe)
21-12, 21-10 [25 minit]
Hoo Vivian Kah Mun/WoonKhe Wei mn Chang Hsin Yun/Cheng Shao Chieh (Tpe)
21-11, 21-13 [26 minit]
Sonia Cheah/Yang Li Lian kk Anneke Feinya Agustine/Annisa Wahyuni (Ina)
11-21, 3-21 [18 minit]
Ng Hui Ern/Ng Hui Lin kk *6 Petya Nedelcheva/Anastasia Russkikh (Bul/Rus)
19-21, 15-21 [33 minit]
Lai Pei Jing/Lai Shevon Jemie lwn Kim Min Jung/Park Sun Yong (Kor)
11-21, 6-21 [20 minit]
Lim Yin Loo/Ng Marylen Poau Leng kk Savitri Amitapai/Vacharporn Munkit (Tha)
18-21, 21-18, 14-21 [62 minit]
Nurhani Abdul Aziz/Ng Sin Er kk *1 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn)
10-21, 4-21 [18 minit]
BERGU LELAKI
Mak Hee Chun/Tan Wee Kiong mn *5 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas)
21-15, 21-10 [23 minit]
Chan Chong Ming/Chew Choon Eng mn Christopher Adcock/Robert Blair (Eng)
21-16, 21-19 [30 minit]
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong mn Yonathan Suryatama/Rian Sukmawan (Ina)
21-14, 21-17 [27 minit]
Hoon Thien How/Ong Soon Hock mn *2 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor)
14-21, 21-4, 21-18 [66 minit]
Goh Wei Shem/Teo Kok Seang kk Kim Ki Jung/Shin Baek Cheol (Kor)
23-21, 13-21, 12-21 [43 minit]
Gan Teik Chai/Tan Bin Shen kk Naoki Kawamae/Shoji Sato (Jpn)
19-21, 18-21 [36 minit]
Chow Pak Chuu/Hong Chieng Hun kk *8 Chen Hung Ling/Lin Yu Lang (Tpe)
10-21, 11-21 [23 minit]
Zakry Latif/Fairuzizuan Tazari kk Howard Bach/Tony Gunawan (Usa)
17-21, 16-21 [29 minit]
Chan Peng Soon/Lim Khim Wah kk *4 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (Ina)
19-21, 12-21 [34 minit]
(Melibatkan aksi pemain Malaysia sahaja)
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA MALAYSIA PROTON 2010
TARIKH: 20 JANUARI 2010
VENUE: STADIUM PUTRA, KOMPLEKS SUKAN BUKIT JALIL, KUALA LUMPUR
PUSINGAN PERTAMA
BERGU CAMPURAN
Tan Wee
Tan Wee Kiong/Woon Khe Wei mn Kenichi Hayakawa/Ayaka Takahashi (Jpn)
21-16, 21-14 [28 minit]
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying kk Fang Chien Min/Wang Pei Rong (Tpe)
21-10, 20-22, 19-21 [40 minit]
Koo Kien Keat/Wong Pei Tty kk *5 Hendra Aprida/Vita Marissa (Ina)
19-21, 18-21 [31 minit]
Mak Hee Chun/Ng Hui Lin kk *8 S.Prapakamol/S.Thoungthongkam (Tha)
19-21, 12-21 [29 minit]
Ong Jian Guo/Chong Sook Chin kk *1 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (Kor)
18-21, 21-18, 13-21 [46 minit]
Lim Khim Wah/Hoo Vivian Kah Mun kk Lin Yu Lang/Yang Chia Chen (Tpe)
21-16, 17-21, 22-24 [49 minit]
Razif Latif/Nairul Suhada Latif kk Hirokatsu Hashimoto/Mizuki Fujii (Jpn)
10-21, 17-21 [31 minit]
PERSEORANGAN WANITA
Wong Mew Choo mn Linda Weni Fanerti (Ina)
22-20, 21-14 [41 minit]
Tee Jing Yi kk Ai Goto (Jpn)
19-21, 16-21 [26 minit]
Anita Raj Kaur kk *8 Juliane Schenk (Jer)
11-21, 10-21 [31 minit]
Julia Wong kk Salakjit Ponsana (Tha)
15-21, 12-21 [29 minit]
Yang Li Lian kk *7 Saina Nehwal (Ind)
10-21, 12-21 [28 minit]
Lydia Cheah kk *2 Wang Lin (Chn)
14-21, 21-19, 10-21 [48 minit]
PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei mn Rajiv Ouseph (Eng)
21-14, 21-4 [29 minit]
Chong Wei Feng mn Brice Laverdez (Fra)
21-19, 21-17 [40 minit]
Wong Choong Hann kk Przemyslaw Wacha (Pol)
22-20, 14-21, 11-21 [50 minit]
Muhamad Hafiz Hashim kk Hsieh Yu Hsing (Tpe)
19-21, 21-15, 14-21 [52 minit]
Chan Kwong Beng kk Chetan Anand (Ind)
19-21, 16-21 [30 minit]
Tan Chun Seang kk *5 Chen Jin (Chn)
21-23, 9-21 [35 minit]
BERGU WANITA
Nairul Suhada Latif/Goh Liu Ying mn Hsu Ya Ching/Tai Tzu Ying (Tpe)
24-22, 21-16 [29 minit]
*3 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui mn Chiang Kai Hsin/Hsieh Pei Chen (Tpe)
21-12, 21-10 [25 minit]
Hoo Vivian Kah Mun/WoonKhe Wei mn Chang Hsin Yun/Cheng Shao Chieh (Tpe)
21-11, 21-13 [26 minit]
Sonia Cheah/Yang Li Lian kk Anneke Feinya Agustine/Annisa Wahyuni (Ina)
11-21, 3-21 [18 minit]
Ng Hui Ern/Ng Hui Lin kk *6 Petya Nedelcheva/Anastasia Russkikh (Bul/Rus)
19-21, 15-21 [33 minit]
Lai Pei Jing/Lai Shevon Jemie lwn Kim Min Jung/Park Sun Yong (Kor)
11-21, 6-21 [20 minit]
Lim Yin Loo/Ng Marylen Poau Leng kk Savitri Amitapai/Vacharporn Munkit (Tha)
18-21, 21-18, 14-21 [62 minit]
Nurhani Abdul Aziz/Ng Sin Er kk *1 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn)
10-21, 4-21 [18 minit]
BERGU LELAKI
Mak Hee Chun/Tan Wee Kiong mn *5 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas)
21-15, 21-10 [23 minit]
Chan Chong Ming/Chew Choon Eng mn Christopher Adcock/Robert Blair (Eng)
21-16, 21-19 [30 minit]
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong mn Yonathan Suryatama/Rian Sukmawan (Ina)
21-14, 21-17 [27 minit]
Hoon Thien How/Ong Soon Hock mn *2 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor)
14-21, 21-4, 21-18 [66 minit]
Goh Wei Shem/Teo Kok Seang kk Kim Ki Jung/Shin Baek Cheol (Kor)
23-21, 13-21, 12-21 [43 minit]
Gan Teik Chai/Tan Bin Shen kk Naoki Kawamae/Shoji Sato (Jpn)
19-21, 18-21 [36 minit]
Chow Pak Chuu/Hong Chieng Hun kk *8 Chen Hung Ling/Lin Yu Lang (Tpe)
10-21, 11-21 [23 minit]
Zakry Latif/Fairuzizuan Tazari kk Howard Bach/Tony Gunawan (Usa)
17-21, 16-21 [29 minit]
Chan Peng Soon/Lim Khim Wah kk *4 Yulianto Alvent/Hendra Aprida Gunawan (Ina)
19-21, 12-21 [34 minit]