Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

30 Oktober 2009

Keputusan Penuh Suku Akhir Individu Remaja Dunia 2009

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA DUNIA BWF-YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 30 OKTOBER 2009
VENUE: STADIUM SULTAN ABDUL HALIM, ALOR SETAR, KEDAH, MALAYSIA
SUKU AKHIR

BERGU CAMPURAN
*9/16 Ow Yao Han/Lai Pai Jing (Mas) kk *1 Lu Kai/Bao Yixin (Chn)
11-21, 21-17, 8-21 [37 minit]
Angga Pratama/Destiara Haris Della (Ina) mn *9/16 Nipitphon Phuangphuapet/Artima Serithammarak (Tha)
21-17, 21-13 {22 minit]
*3/4 Maneepong Jongjit/Rodjana Chuthabunditkul (Tha) mn Tran Duc Phong/Vu Thi Trang (Vie)
21-16, 21-13 [22 minit]
*2 Liu Peixuan/Xia Huan (Chn) mn Yang Chin Hsun/Wu Yun Ting (Tpe)
21-16, 21-16 [20 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*1 Chen Xiaojia (Chn) mn *5/8 Siti Anida Lestari (Ina)
21-8, 21-12 [30 minit]
*9/16 Porntip Buranaprasertsuk (Tha) mn Minatsu Mitani (Jpn)
21-13, 21-14 [22 minit]
*5/8 Ratchanok Intanon (Tha) mn *3/4 Anna Rovita (Ina)
21-9, 21-11 [25 minit]
*9/16 Tee Jing Yi (Mas) kk Suo Di (Chn)
13-21, 17-21 [31 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*5/8 Misbun Ramdan Misbun (Mas) kk *1 Tian Houwei (Chn)
13-21, 11-21 [23 minit]
Tatsuya Watanabe (Jpn) mn Yang Chih Hsun (Tpe)
21-14, 21-19 [25 minit]
*3/4 Hsu Jen Hao (Tpe) mn *5/8 Emil Holst (Den)
21-19, 21-13 [38 minit]
*2 Iskandar Zulkarnain Zainuddin (Mas) mn *5/8 Li Yisheng (Chn)
19-21, 25-23, 21-8 [57 minit]

BERGU WANITA
*1 Tang Jinhua/Xia Huan (Chn) mn Shuai Pei Ling/Wu Ti Jung (Tpe)
21-11, 21-7 [18 minit]
*5/8 Lai Pei Jing/Ng Hui Ern (Mas) kk *3/4 Rodjana Chuthabunditkul/Sapsiree Taerattanachai (Tha)
22-24, 22-20, 14-21 [52 minit]
*3/4 Poon Lok Yan/Tse Ying Suet (Hkg) mn *5/8 Nguyen Thi Sen/Vu Thi Trang (Vie)
21-15, 21-16 [24 minit]
Suci Rizki Andini/Tiara Rosalia (Ina) mn *2 Bao Yixin/Luo Yu (Chn)
21-18, 21-19 [36 minit]

BERGU LELAKI
*1 Angga Pratama/Yohanes Rendy Sugiarto (Ina) mn *5/8 Shohei Hoshino/Akira Kobayashi (Jpn)
21-15, 21-14 [23 minit]
*3/4 Chooi Kah Ming/Ow Yao Han (Mas) mn Chang Kai Liang/Lin Yu Te (Tpe)
21-17, 22-20 [24 minit]
*3/4 Tin D.Caballes/Nipitphon Phuangphuapet (Tha) mn *5/8 Emil Holst/Niclas Nohr (Den)
21-18, 21-12 [24 minit]
*5/8 Berry Anggriawan/Muhammad Ulinnuha (Ina) mn *2 Liu Peixuan/Lu Kai (Chn)
21-17, 15-21, 21-13 [45 minit]

Ramdan, Iskandar lolos ke suku akhir

SEPERTI yang diramalkan Misbun Ramdan Datuk Misbun berjaya meloloskan diri ke pusingn suku akhir acara individu perseorangan lelaki Kejohanan Remaja Dunia selepas menewaskan jaguh utama Jerman, Nikolaj Persson 21-18, 28-26 pada pusingan keempat kejohanan itu sebentar tadi.

Biarpun diberi tentangan terutama pada penghujung set kedua dan kutipan mata silih berganti, namun ia langsung tidak mematahkan semangat untuk mengungguli perlawanan. Pada satu ketika, Ramdan dan Nikolaj silih mendahului mata bermula dari mata 16-16 sehinggalah ke mata 26.

Berkat kesabaran dan mengawal gelanggang akhirnya Ramdan berjaya menidak kemantapan Nikolaj dengan mempamerkan permainan lebih bertahan dan mengutip mata menerusi pukulan clear berbanding pemain Jerman itu yang kelihatan lebih menyerlah menjunamkan gelanggang dengan pukulan smash dan jaring.

Dengan kemenangan ini, Ramdan yang diletakkan sebagai pilihan ke 5/8 kejohanan akan menempah pertemuannya menentang juara Asia, Tian Houwei yang dijangka berlangsung awal malam ini.

Langkah cemerlang Ramdan turut diterjemahkan rakan senegara, Iskandar Zulkarnain Zainuddin yang terpaksa mengharungi perlawanan getir sehingga set penentuan sebelum mencapai kemenangan ketika menentang Pisit Poodchalat. Iskandar menang 18-21, 21-15, 21-17 dalam masa 53 minit. Namun seorang lagi wakil negara Zulfadli terpaksa akur dengan kekalahan dua set terus kepada Tian Houwei.

Sementara itu, acara bergu campuran dan perseorangan wanita awal-awal lagi telah menceriakan kem negara apabila pasangan Ow Yao Han/Lai Pei Jing dan Tee Jing Yi lebih dahulu menempah tiket ke suku akhir.

Yao Han/Pei Jing menang ke atas gandingan India, 21-13, 21-13 manakala Jing Yi menenggelam cabaran wakil Hong Kong, Tse Ying Suet 21-9, 21-10 dalam masa 15 minit sahaja.

Sehingga berita ini ditulis, cabaran bergu sedang bermula. Dua wakil negara masing-masing turun ke gelanggang dalam acara bergu wanita dan lelaki.

KEPUTUSAN PENUH
[Melibatkan aksi pemain Malaysia sahaja]
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA DUNIA BWF-YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 30 OKTOBER 2009
VENUE: STADIUM SULTAN ABDUL HALIM, ALOR SETAR, KEDAH, MALAYSIA
PUSINGAN KEEMPAT

BERGU CAMPURAN
*9/16 Ow Yao Han/Lai Pai Jing mn *5/8 Pranav Chopra/Prajakta Sawant (Ind)
21-13, 21-13 [23 minit]

PERSEORANGAN WANITA
Sonia Cheah Su Ya kk *1 Chen Xiaojia (Chn)
17-21, 19-21 [36 minit]
*9/16 Tee Jing Yi mn Tse Ying Suet (Hkg)
21-9, 21-10 [15 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*9/16 Zulfadli Zulkifli kk *1 Tian Houwei (Chn)
19-21, 17-21 [37 minit]
*5/8 Misbun Ramdan Misbun mn Nikolaj Persson (Ger)
21-18, 28-26 [32 minit]
*2 Iskandar Zulkarnain mn *9/16 Pisit Poodchalat (Tha)
18-21, 21-15, 21-17 [53 minit]

29 Oktober 2009

Keputusan Penuh Pusingan Ketiga Individu Remaja Dunia 2009

KEPUTUSAN PENUH
[Melibatkan aksi pemain Malaysia sahaja]
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA DUNIA BWF-YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 29 - 30 OKTOBER 2009
VENUE: STADIUM SULTAN ABDUL HALIM, ALOR SETAR, KEDAH, MALAYSIA
PUSINGAN KETIGA

BERGU CAMPURAN
*9/16 Ow Yao Han/Lai Pai Jing mn Dmitriy Balandin/Elena Komendrovskaya (Rus)
21-11, 21-12 [20 minit]
Yew Hong Kheng/Ong Boon Hui kk Lee Chun Hei/Poon Lok Yan (Hkg)
16-21, 21-19, 19-21 [36 minit]
Chooi Kah Ming/Ng Hui Ern kk *3/4 Maneepong Jongjit/Rodjana Chuthabunditkul (Tha)
21-11, 19-21, 9-21 [33 minit]
*9/16 Tan Wee Tat/Lai Shevon Jemie kk Tatsuya Watanabe/MisatoAratama (Jpn)
19-21, 11-21 [21 minit]

PERSEORANGAN WANITA
Sonia Cheah Su Ya mn *9/16 Sayaka Takahashi (Jpn)
22-20, 21-16 [29 minit}
*9/16 Tee Jing Yi mn Nitchaon Jindapol (Tha)
21-14, 21-13 [24 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*9/16 Zulfadli Zulkifli mn Pranoy H.S. (Ind)
24-22, 21-12 [39 minit]
*5/8 Misbun Ramdan Misbun mn Ary Trisnanto (Ina)
21-11, 21-23, 21-19 [43 minit]
*3/4 Mohd Syawal Ismail kk Andre Marteen (Ina)
19-21, 21-18, 16-21 [55 minit]
*2 Iskandar Zulkarnain mn Ong Soon Lee Gerald (Sin)
21-16, 21-11 [20 minit]

BERGU WANITA
*5/8 Lai Pei Jing/Ng Hui Ern mn Claudia Ayu Wijaya/Della Destiara Haris (Ina)
22-20, 22-20 [39 minit]
Lai Shevon Jemie/Ong Boon Hui lwn *5/8 Nguyen Thi Sen/Vu Thi Trang (Vie)
15-21, 10-21 [26 minit]

BERGU LELAKI
*3/4 Chooi Kah Ming/Ow Yao Han mn Simon Bergstrom/Patrik Lundvist (Swe)
21-17, 21-12 [22 minit]
Goh Jian Hao/Pang Zheng Lin kk *3/4 Tin D.Caballes/Nipitphon Phuangphuapet (Tha)
20-22, 21-13, 18-21 [47 minit]

Remaja Dunia 2009: Ramdan ketuai cabaran negara layak ke pusingan ketiga

PEMAIN utama remaja Nusa Mahsuri BC, Misbun Ramdan Datuk Misbun (gambar) mengetuai cabaran perseorangan lelaki negara layak ke pusingan ketiga selepas menundukkan lawan masing-masing pada pusingan kedua sebentar tadi.

Ramdan yang berdepan Takeuchi Hiroki tidak menghadapi sebarang masalah untuk mencapai kemenangan mudah dalam permainan dua set terus. Ramdan menang 21-12, 21-14 dalam masa 23 minit sahaja untuk membolehkan dia bertemu Ary Trisnanto dari Indonesia pada jam 8.00 malam ini.

Turut menyusuli langkah bergaya Ramdan ke pusingan berikutnya ialah Zulfadli Zulkifli dan Mohd Syawal Ismail sementara Iskandar Zulkarnain hanya akan turun beraksi pada jam 12.30 tengahari ini.

Bagaimanapun acara perseorangan wanita kini bergantung harap terhadap perjuangan Sonia Cheah yang awal lagi telah mempamerkan prestasi cemerlang dengan menewaskan wakil Kanada, Sarah Kong 21-11, 21-15 manakala Tee Jing Yi menang percuma ke atas pemain Cambodia. Dua lagi rakan mereka, Yang Li Lian dan Ng Siew Fong terpaksa akur dengan kekalahan ditangan lawan masing-masing.

Bagi acara bergu, cabaran negara hanya akan bermula pada jam 1.00 petang ini.

27 Oktober 2009

Draw & Keputusan Acara Individu Remaja Dunia 2009

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA DUNIA BWF-YONEX SUNRISE 2009
[PIALA BIMANTARA]
TARIKH: 28 OKTOBER -1 NOVEMBER 2009
VENUE: STADIUM SULTAN ABDUL HALIM, ALOR SETAR, KEDAH, MALAYSIA
ACARA INDIVIDU

Sila klik disini

Pemain yang mengambil bahagian acara individu Remaja Dunia 2009

SENARAI PEMAIN
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA DUNIA BWF-YONEX SUNRISE 2009
[PIALA BIMANTARA]
TARIKH: 28 OKTOBER - 1 NOVEMBER 2009
VENUE: STADIUM SULTAN ABDUL HALIM, ALOR SETAR, KEDAH, MALAYSIA
ACARA INDIVIDU

Untuk mengetahui senarai pemain yang mengambil bahagian di kejohanan ini, sila klik disini

Draw & Keputusan SS Terbuka Perancis 2009

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA PERANCIS YONEX 2009
TARIKH: 27 OKTOBER -1 NOVEMBER 2009
VENUE: STADIUM PEIRRE DE COUBERTIN, PARIS

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

Pemain Pilihan SS Terbuka Perancis 2009

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA PERANCIS YONEX 2009
TARIKH: 27 OKTOBER -1 NOVEMBER 2009
VENUE: STADIUM PEIRRE DE COUBERTIN, PARIS

Untuk mengetahui pemain pilihan kejohanan ini, sila klik disini

26 Oktober 2009

Keputusan Penuh Akhir Acara Berpasukan Remaja Dunia 2009

KEPUTUSAN PENUH ACARA BERPASUKAN
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA DUNIA BWF-YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 26 OKTOBER 2009
VENUE: STADIUM SULTAN ABDUL HALIM, ALOR SETAR, KEDAH, MALAYSIA
AKHIR

MALAYSIA 0 CHINA 3
Ow Yao Han/Ng Hui Ern kk Lu Kai/Bao Yixin
5-21, 19-21 [26 minit]
Mohd Shawal Ismail kk TIan Hounwei
15-21, 23-25 [42 minit]
Chooi Kah Ming/Ow Yao Han kk Lu Kai/Liu Peixuan
12-21, 21-18, 17-21 [49 minit]

25 Oktober 2009

Keputusan Penuh Separuh Akhir Acara Berpasukan Remaja Dunia 2009

KEPUTUSAN PENUH ACARA BERPASUKAN
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA DUNIA BWF-YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 25 OKTOBER 2009
VENUE: STADIUM SULTAN ABDUL HALIM, ALOR SETAR, KEDAH, MALAYSIA
SEPARUH AKHIR

MALAYSIA 3 CHINESE TAIPEI 1
Chooi Kah Ming/Ng Hui Ern
mn Hsun Yang Chi/Ting Wu Yun
21-19, 27-25 [30 minit]
Iskandar Zulkarnain kk Hao Hsu Jen
13-21, 14-21 [30 minit]
Chooi Kah Ming/Ow Yao Han mn Liang Chang Kai/Te Lin Yu
21-16, 21-12 [23 minit]
Tee Jing Yi mn Ya Cheng Chi
21-17, 22-20 [35 minit]

CHINA 3 THAILAND 0
Lu Kai/Bao Yixin mn Jongjit Maneepong/Taerattanachai Sapsiree
21-13, 22-20 [26 minit]
Tian Hounwei mn Poodchalat Pisit
13-21, 21-6, 21-11 [45 minit]
Lu Kai/Liu Peixuan mn Phuangphuapet Nipitphon/D.Cabelles Tin
21-13, 21-15 [24 minit]

23 Oktober 2009

Draw & Keputusan Acara Berpasukan Remaja Dunia 2009

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA DUNIA BWF-YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 23 -26 OKTOBER 2009
VENUE: STADIUM SULTAN ABDUL HALIM, ALOR SETAR, KEDAH, MALAYSIA
ACARA BERPASUKAN

Sila klik disini

Pasukan bertanding dalam acara berpasukan Remaja Dunia 2009

SENARAI PASUKAN
KEJOHANAN BADMINTON REMAJA DUNIA BWF-YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 23 -26 OKTOBER 2009
VENUE: STADIUM SULTAN ABDUL HALIM, ALOR SETAR, KEDAH, MALAYSIA
ACARA BERPASUKAN

Untuk mengetahui senarai pasukan yang bertanding di kejohanan ini, sila klik disini

21 Oktober 2009

Draw & Keputusan SS Terbuka Denmark 2009

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA DENMARK 2009
TARIKH: 20 -25 OKTOBER 2009
VENUE: Odense Sports Park, Odense, Denmark

Sila klik disini

Pemain Pilihan Super Series Terbuka Denmark 2009

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA DENMARK 2009
TARIKH: 20 -25 OKTOBER 2009
VENUE: Odense Sports Park, Odense, Denmark

Untuk mengetahui pemain pilihan kejohanan ini, sila klik disini

12 Oktober 2009

Delegasi NMBC kunjungi rumah terbuka Aidilfitri Pengarah KBS

DELEGASI Nusa Mahsuri (NMBC) diketuai Datuk Misbun Dato' Sidek berkesempatan mengunjungi kediaman Pengarah Bahagian Pembangunan Sukan, Kementerian Belia dan Sukan, Encik Ghani Abd Rahman di Nilai Impian, Negeri Sembilan sempena Jamuan Rumah Terbuka Majlis Hari Raya Aidilfitri beliau kelmarin.

Kelihatan Ghani (kanan) sedang berbicara sesuatu dengan Misbun, Jalani dan Rahman (baju merah).

Siti Nabihah, Hakim dan Rahim... anak-anak Rahman turut tidak ketinggalan hadir di rumah terbuka Aidilfitri Ghani.

Selain Misbun, ia turut disertai Haji Jalani Dato' Sidek, Haji Abd Rahman Dato' Sidek, Haji Roslin Hashim dan beberapa pemain remaja NMBC. Turut hadir ialah Pegawai Sukan Bahagian Pembangunan Sukan kementerian berkenaan, Encik Shamsul Anuar.

11 Oktober 2009

Keputusan Penuh Akhir GP Terbuka Vietnam 2009

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX TERBUKA VIETNAM YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 11/10/2009
AKHIR

BERGU CAMPURAN
*1 Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (Mas) kk *8 Flandy Limpele/Cheng Wen Hsing (Ina/Tpe)
23-25, 19-21 [35 minit]

BERGU WANITA
Anneke Feinya/Annisa Wahyuni (Ina) mn *2 Savitree Amitrapai/Vacharaporn Munkit (Tha)
14-21, 13-21 [37 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*4 Chong Wei Feng (Mas) kk *1 Nguyen Tien Minh (Vie)
7-21, 21-19, 14-21 [55 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*5 Fransisca Ratnasari (Ina) mn Tai Tzu Ying (Tpe)
21-19, 15-21, 21-13 [62 minit]

BERGU LELAKI
*6 Hoon Thien How/Ong Soon Hock (Mas) kk *7 Luluk Hadiyanto/Joko Riyadi (Ina)
19-21, 20-22 [40 minit]

10 Oktober 2009

Keputusan Penuh Akhir Kejohanan Tangkas Alfamart 2009

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA TANGKAS ALFAMART 2009
TARIKH: 10/10/2009
AKHIR

BERGU CAMPURAN
*1 Didit Juang Indrianto/Yayu Rahayu (Ina) mn Jones Ralfy Jensen/Nurbeta Kwanrico (Ina)
21-16, 21-14 [20 minit]

BERGU PEREMPUAN
*5/8 Della Destiara Haris/Gebby Ristyani (Ina) mn *9/16 Dian Fitriani/Eri Oktaviani (Ina)
21-14, 26-24 [36 minit]

PERSEORANGAN PEREMPUAN
*1 Sonia Cheah Su Ya (Mas) mn Rusydina Antardayu R (Ina)
21-17, 21-11 [30 minit]

BERGU LELAKI
Budi Hartono/Ricky Karanda (Ina) mn Dandi Prabudita/Jones Ralfy Jansen (Ina)
21-15, 21-17 [30 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*9/16 Riyanto Subagja (Ina) mn *3/4 Sai Praneet Bhamidipati (Ind)
21-16, 21-16 [25 minit]

Kem Bakat Zon 4 tarik penyertaan 67 peserta

DALAM usaha memartabatkan kegemilangan sukan badminton negara, Kementerian Belia dan Sukan dan Jabatan Belia dan Sukan Negeri Selangor dengan kerjasama Kelab Badminton Nusa Mahsuri (NMBC) telah berjaya mengadakan kem bakat badminton peringkat Zon 4 yang berakhir sebentar tadi.

Program yang diadakan di Kompleks Rakan Muda KBS Puchong telah menarik penyertaan seramai 69 orang peserta melibatkan bakat-bakat baru dari seluruh Selangor dan Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur.

Ketua Jurulatih Program, Datuk Haji Misbun Dato' Sidek berkata, usahasama yang terjalin adalah bermatlamat mencungkil lebih ramai bakat baru untuk diketengahkan ke peringkat lebih tinggi. Ia juga sebagai input kepada para peserta untuk mempelajari sistem latihan badminton yang betul disamping berpeluang menerima tunjuk ajar daripada jurulatih-jurulatih berpengalaman.

"Program ini juga mampu memberi rangsangan dan motivasi kepada bakat-bakat baru ini untuk menyediakan diri masing-masing dalam pelbagai perkara sebelum mereka mampu menggapai impian untuk pergi lebih jauh dalam arena badminton.
Selain Misbun, jurulatih turut memberi bimbingan ialah Rahman Dato' Sidek, bekas pemain nombor satu dunia, Roslin Hashim, Naib Johan Divisyen Dua Terbuka Terengganu 2009, Shahrizal Latip, Semi Finalis Divisyen Dua Terbuka Terengganu 2009, Misbun Shawal Datuk Misbun, Zulfari Abdullah, Norazman Ramli, Daphne Ng, Ridzwan Ramli dan Aprita Sudhir Lulla , pemain negeri Tamil Nadu, India.

Pelbagai bentuk latihan telah dijalankan termasuk shuttle drills, senaman, program motivasi, latihan regangan dan sebagainya.

Sementara itu, Penolong Pengarah Bahagian Pembangunan Sukan, Jabatan Belia dan Sukan Negara, Encik Zaki Mahmud semasa menutup program tersebut meminta para peserta yang menyertai kem bakat menggunakan segala ilmu pengetahuan yang dipelajari dan terus menerus berlatih demi meningkatkan prestasi lebih baik lagi pada masa depan.

"Secara dasarnya matlamat program kem bakat amat berjaya dan akan diteruskan lagi pada masa akan datang. Bagi memantapkan program ini, kami juga bercadang mendapat kerjasama dari Institut Sukan Negara dan Majlis Sukan Negara termasuk berhubung sains sukan dan pemakanan," ujarnya.

Turut hadir di majlis tersebut ialah penasihat NMBC, Jalani Dato' Sidek, Pegawai Sukan JBSN, Shamsul Anuar.


Keputusan Penuh Separuh Akhir GP Terbuka Vietnam 2009


KEPUTUSAN PENUH

KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX TERBUKA VIETNAM YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 10/10/2009
SEPARUH AKHIR

BERGU CAMPURAN
*8 Flandy Limpele/Cheng Wen Hsing (Ina/Tpe) mn *2 Tontowi Achmad/Richi Puspita Dili (Ina)
22-20, 27-25 [37 minit]
*1 Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (Mas) mn *5 Lim Khim Wah/Ng Hui Lin (Mas)
21-16, 19-21, 21-18 [50 minit]

PERSEORANGAN WANITA
Tai Tzu Ying (Tpe) mn *8 Le Ngoc Nguyen Nhung (Vie)
21-11, 23-25, 21-16 [55 minit]
*3/4 Lydia Cheah Li Ya (Mas) kk Fransisca Ratnasari (Ina)
19-21, 18-21 [35 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Nguyen Tien Minh (Vie) mn *9 Andreas Adityawarman (Ina)
21-9, 17-21, 21-14 [57 minit]
*4 Chong Wei Feng (Mas) mn *8 Tommy Sugiarto (Ina)
21-17, 21-19 [50 minit]

BERGU WANITA
Lai Pei Jing/Ng Hui Ern (Mas) kk Anneke Feinya/Annisa Wahyuni (Ina)
14-21, 9-21 [30 minit]
*4 Chong Sook Chin/Woon Khe Wei (Mas) kk *2 Savitree Amitrapai/Vacharaporn Munkit (Tha)
21-16, 16-21, 10-21 [60 minit]

BERGU LELAKI
*1 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas) kk *7 Luluk Hadiyanto/Joki Riyadi (Ina)
17-21, 20-22 [30 minit]
*6 How Thien How/Ong Soon Hock (Mas) mn *5 Chan Peng Soon/Lim Khim Wah (Mas)
21-10, 14-21, 21-15 [48 minit]

09 Oktober 2009

Keputusan Penuh Suku Akhir GP Terbuka Vietnam 2009

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX TERBUKA VIETNAM YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 9 OKTOBER 2009
VENUE: PUSAT SUKAN PHAN DINH PHUNG, HO CHI MINH CITY
SUKU AKHIR

BERGU CAMPURAN
*3 Ong Jian Guo/Chong Sook Chin (Mas) kk *8 Flandy Limpele/Cheng Wen Hsing (Ina/Tpe)
21-17, 13-21, 6-21 [40 minit]
*2 Tontowi Achmad/Richi Puspita Dili (Ina) mn Raj Veeran/Renuga Veeran (Aus)
21-18, 19-21, 23-21 [48 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*5 Fransisca Ratnasari (Ina) mn *2 Zhang Biewen (Sin)
19-21, 21-18, 21-16 [45 minit]
*3 Lydia Cheah Li Ya (Mas) mn Hsu Ya Ching (Tpe)
21-15, 21-15 [30 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*4 Chong Wei Feng (Mas) mn Hsueh Hsuan Yi (Tpe)
13-21, 21-16, 21-15 [65 minit]
*8 Tommy Sugiarto (Ina) mn *2 Andre Kurniawan Tedjono (Ina)
21-16, 21-18 [46 minit]

BERGU WANITA
*1 Anneke Feinya/Annisa Wahyuni (Ina) mn Komala Dewi/Keshya Nurvita (Ina)
14-21, 21-11, 21-16 [45 minit]
Lai Pei Jing/Ng Hui Ern (Mas) mn *3 Goh Liu Ying/Ng Hui Lin (Mas)
21-18, 21-17 [33 minit]

BERGU LELAKI
*5 Chan Peng Soon/Lim Khim Wah (Mas) mn Chow Pak Chuu/Hong Chieng Hun (Mas)
22-20, 14-21, 21-19 [57 minit]
*6 Hoon Thien How/Ong Soon Hock (Mas) mn Danny Bawa Chrisnanta/Chayut Triyachart (Sin)
21-12, 21-13 [20 minit]

BERGU CAMPURAN
*1 Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (Mas) mn Liao Min Chun/Chen Hsiao Huan (Tpe)
21-15, 21-15 [22 minit]
*5 Lim Khim Wah/Ng Hui Lin (Mas) mn Nuttaphon Narkthong/Vacharaporn Munkit (Tha)
21-10, 18-21, 21-15 [49 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*8 Le Ngoc Nguyen Nhung (Vie) mn Linda Weni Fanetri (Ina)
14-21, 21-13, 21-12 [55 minit]
Tai Tzu Ying (Tpe) mn *1 Maria Febe Kusumastuti (Ina)
21-19, 21-15 [30 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Nguyen Tien Minh (Vie) mn *7 Vilailak Pakkawat (Tha)
21-14, 21-8 [34 minit]
*9 Andreas Adityawarman (Ina) mn Chu Han Chou (Tpe)
21-16, 21-12 [31 minit]

BERGU WANITA
*4 Chong Sook Chin/Woon Khe Wei (Mas) mn Nadya Melati/Dewi Tika (Ina)
12-21, 21-18, 21-19 [65 minit]
*2 Savitree Amitrapai/Vacharaporn Munkit (Tha) mn Yuriko Miki/Koharu Yonemoto (Jpn)
21-12, 21-16 [30 minit]

BERGU LELAKI
*1 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas) mn *8 Patiphat Chalardchalaem/Nuttaphon Narkthong (Tha)
21-10, 21-16 [25 minit]
*7 Luluk Hadiyanto/Joko Riyadi (Ina) mn *4 Wifqi Windarto/Afiat Yuris (Ina)
21-15, 12-21, 21-7 [40 minit]

08 Oktober 2009

Keputusan Penuh Separuh Akhir Tangkas Alfamart 2009

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA TANGKAS ALFAMART 2009
TARIKH: 9/10/2009
SEPARUH AKHIR

PERSEORANGAN PEREMPUAN
*1 Sonia Cheah Su Ya (Mas) mn Dian Fitriani (Ina)
15-21, 21-14, 21-3 [40 minit]
*3/4 Yang Li Lian (Mas) kk Rusydina Antardayu (Ina)
17-21, 21-23 [40 minit]

BERGU CAMPURAN
*1 Digit Juang Indrianto/Yaya Rahayu (Ina) mn Budi Hartono/Aurien Hudiono (Ina)
21-13, 19-21, 21-9 [35 minit]
Jones Ralfy Jensen/Nurbeta Kwanrico (Ina) mn Kevin Alexander/Suci Rizki Andini (Ina)
15-21, 21-11, 21-13 [39 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*9/16 Riyanto Subagja (Ina) mn *3/4 Febriyan Ivanaldy (Ina)
21-14, 21-19 [32 minit]
*3/4 Sai Praneet Bhamidipati (Ind) mn *2 Huang Chao (Sin)
21-16, 21-13 [30 minit]


BERGU PEREMPUAN
*1 Ng Florah Siew Fong/Tee Jing Yi (Mas) kk *9/16 Dian Fitriani/Eri Oktaviani (Ina)
9-21, 21-19, 18-21 [55 minit]
*5/8 Della Destiara/Gebby Ristyani (Ina) mn *9/16 Anggia S/Shella Devi Aulia (Ina)
21-17, 21-15 [25 minit]

BERGU LELAKI
Dandi Prabudita/Jones Rafly Jensen (Ina) mn Takuma Okamoto/Yoshiki Tsukamoto (Jpn)
24-22, 21-19 [35 minit]
Budi Harton0/ Marcus Fernaldi/Wahyu Nayaka (Ina) mn Budi Hartono/Ricky Karanda (Ina)
21-16,

Keputusan Penuh Suku Akhir Tangkas Alfamart 2009

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA TANGKAS ALFAMART 2009
TARIKH: 8/10/2009
SUKU AKHIR

PERSEORANGAN PEREMPUAN
*1 Sonia Cheah Su Ya (Mas) mn Elyzabeth (Ina)
26-24, 21-15 [40 minit]
Dian Fitriani (Ina) mn *9/16 Thng Ting Ting (Sin)
21-6, 18-21, 21-9 [45 minit]
*3/4 Yang Li Lian (Mas) mn Fransisca Livia (Ina)
22-20, 11-21, 21-14 [40 minit]
Rusydina Antardayu (Ina) mn Mutiarani (Ina)
21-14, 21-14 [30 minit]

BERGU CAMPURAN
*1 Digit Juang Indrianto/Yaya Rahayu (Ina) mn Fadrian Ya/Rosi Y (Ina)
22-24, 21-11, 21-13 [40 minit]
Budi Hartono/Aurien Hudiono (Ina) mn Arfando Mekel/Dini Rizky (Ina)
21-12, 21-15 [20 minit]
Kevin Alexander/Suci Rizki Andini (Ina) mn *3/4 Dandi Prabudita/Deariska Putri Medita (Ina)
21-16, 21-11 [25 minit]
Jones Ralfy Jensen/Nurbeta Kwanrico (Ina) mn *2 Ricky Karanda/Ayu Pratiwi (Ina)
21-17, 25-23 [50 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*9/16 Riyanto Subagja (Ina) mn Alrie Guna Dharma (Ina)
21-17, 21-18 [28 minit]
*3/4 Febriyan Ivanaldy (Ina) mn Hsuan Hsieh Ping (Tpe)
21-12, 21-18 [25 minit]
*5/8 Misbun Ramdan Misbun (Mas) kk *3/4 Sai Praneet Bhamidipati (Ind)
18-21, 19-21 [26 minit]
*2 Huang Chao (Sin) mn Kenas Adi Haryanto (Ina)
21-18, 12-21, 22-20 [46 minit]

BERGU PEREMPUAN
*1 Ng Florah Siew Fong/Tee Jing Yi (Mas) mn *5/8 Patsiri Krisanuruk/Pransopon Panjarat (Tha)
21-15, 21-17 [29 minit]
*9/16 Dian Fitriani/Eri Oktaviani (Ina) mn *9/16 Athiatun/Aurien Hudiono (Ina)
21-13, 21-12 [25 minit]
*9/16 Anggia S/Shella Devi Aulia (Ina) mn Anggi Widya Setiawan/Ema Nurjanah (Ina)
17-21, 21-13, 21-14 [45 minit]
*2 Sonia Cheah Su Ya/Yang Li Lian (Mas) kk *5/8 Della Destiara/Gebby Ristyani (Ina)
18-21, 12-21 [20 minit]

BERGU LELAKI
Takuma Okamoto/Yoshiki Tsukamoto (Jpn) mn Andra Rivani/Arfando Mekel (Ina)
21-17, 21-12 [20 minit]
Dandi Prabudita/Jones Ralfy Jensen (Ina) mn *9/16 Pranav Chopra/Sai Praneet Bhamidipati (Ina)
21-17, 19-21, 21-13 [40 minit]
Budi Hartono/Ricky Karanda (Ina) mn Banu E.W./Lucky Apri Nugroho (Ina)
21-13, 21-12 [20 minit]
*2 Marcus Fernaldi/Wahyu Nayaka (Ina) mn Darmiko/Yudha Wiratama (Ina)
21-18, 21-9 [25 minit]

Draw & Keputusan GP Terbuka Vietnam 2009

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX TERBUKA VIETNAM YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 6 -11 OKTOBER 2009
VENUE: PUSAT SUKAN PHAN DINH PHUNG, HO CHI MINH CITY

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

07 Oktober 2009

Misbun Ramdan, Sonia, Li Lian terus menggegar GOR Tenis Jakarta

MISBUN Ramdan beserta Sonia Cheah dan Yang Li Lian terus menggegar GOR Tenis Jakarta apabila berjaya melayakan diri ke suku akhir Kejohanan Badminton Cabaran Antarabangsa Tangkas Alfamart selepas menewaskan lawan masing-masing sebentar tadi.

Pada perlawanan menentang Panji Akhbar Sudjarat di pusingan kelima, lewat jam 3.00 petang Ramdan tidak memerlukan masa terlalu lama untuk mencapai kemenangan dua set terus 21-8, 21-13.

Bagaimanapun, aksi cemerlang Ramdan gagal dituruti dalam acara bergu lelaki apabila gandingannya dengan Zulfadli gagal menyekat kemantapan permainan pasangan Budi Hartono/Ricky Karanda dari Indonesia. Mereka tewas 9-21, 17-21.

Terdahulu dari itu, Sonia terus mempertahankan kedudukan sebagai pilihan utama kejohanan apabila menumbangkan pemain tuan rumah, Yulia Yosephine 21-7, 21-13 dalam masa 35 minit. Kemudian disusuli kejayaan Yang Li Lian yang mengenepikan cabaran wakil Singapura, Noriko Goh juga dua set terus.

Pada hari ini nasih tidak menyebelahi Ng Florah Siew Fong dalam acara perseorangan perempuan apabila gagal mempamerkan aksi sebenar setelah tumpas ditangan pilihan 9/16 dari Singapura, Thng Ting Ting 14-21, 9-21.

Namun, Florah masih mampu menarik nafas lega apabila langkah di kejohanan ini masih berterusan apabila gandingannya bersama Tee Jing Yi turut layak ke suku akhir selepas menewaskan pasangan tuan rumah, Lia/Siti Sarah dalam pertarungan cukup sengit. Merek menang 23-21, 21-12 dalam masa 28 minit.

06 Oktober 2009

Misbun Ramdan mara ke Pusingan Kelima

SEPERTI dijangka Misbun Ramdan Datuk Misbun (gambar) tidak menghadapi sebarang masalah untuk membenam cabaran pemain Kelab Mutiara Bandung, Abraham Yoga 21-16, 21-10 dalam masa 25 minit petang tadi untuk membolehkan beliau mara ke pusingan kelima Kejohanan Badminton Cabaran Antarabangsa Tangkas Alfamart esok.

Dia yang juga anak kepada jurulatih perseorangan kebangsaan, Datuk Misbun Sidek akan berdepan dengan seorang lagi pemain Indonesia, Panji Akhbar Sudrajat pada jam 2.55 petang.

Momentum kemenangan Misbun Ramdan terus terserlah apabila gandingannya bersama Zulfadli dalam acara bergu lelaki berjaya mencapai kemenangan mudah ke atas pasangan Indonesia, Ghoni Arifiq Malaka/Syarifudin 21-3, 21-9 pada pusingan kedua setelah mendapat bye pada pusingan pertama. Pada pusingan ketiga, gandingan muda negara itu akan bertemu Budi Hartono/Ricky Karanda Suwandi.

Dalam acara perseorangan perempuan, cabaran negara kini digalas Sonia Cheah Su Ya, Ng Florah Siew Fong dan Yang Li Lian yang layak ke pusingan keempat manakala Tee Jing Yi yang diletakkan pilihan kedua kejohanan berputih mata apabila menerima nasib yang sama sepertimana Zulfadli selepas kecundang ditangan Rusydina Antardayu.

DRAW PERLAWANAN (Melibatkan aksi pemain negara)
KEJOHANAN CABARAN ANTARABANGSA TANGKAS ALFAMART INDONESIA
TARIKH: 7/10/2009

PERSEORANGAN LELAKI (Pusingan Kelima)
Misbun Ramdan Misbun lwn Panji Akhbar Sudjarat (Ina) - 2.55 ptg

PERSEORANGAN PEREMPUAN (Pusingan Keempat)
Sonia Cheah lwn Yulia Yosephine (Ina) - 1.45 ptg
Ng Florah Siew Fong lwn Thng Ting Ting (Sin) - 1.45 ptg
Yang Li Lian lwn Noriko Goh (Sin) - 2.20 ptg

BERGU WANITA (Pusingan Kedua)
Ng Florah Siew Fong/Tee Jing Yi lwn Chieh Tai Ching/Ching Tseng Shu (Tpe) - 11.25 pagi
Sonia Cheah/Yang Li Lian lwn Mareta Dwi Handayani/Revi Yandita (Ina) - 12.00 tgh

BERGU LELAKI (Pusingan Ketiga)
Misbun Ramdan/Zulfadli Zukifli lwn Budi Hatono/Ricky Karanda (Ina) - 1.10 ptg

Misbun Ramdan ketuai cabaran negara melangkah ke pusingan keempat

PEMAIN yang sedang meningkat naik, Misbun Ramdan Datuk Misbun mengetuai cabaran negara untuk melangkah ke pusingan keempat Kejohanan Badminton Cabaran Antarabangsa Tangkas Alfamart yang kini berlangsung di GOR Tennis Indoor, Jakarta.

Pada pusingan ketiga, Misbun Ramdan berjaya menjinakkan kegarangan pemain tuan rumah, Ardian DH dalam permainan dua set terus 21-15, 21-14 dalam masa 23 minit. Kejayaan ini membolehkan Misbun Ramdan berdepan seorang lagi pemain Indonesia, Abraham Yoga dari Bandung yang dijangka bermula jam 5.00 petang ini.

Langkah bergaya Misbun Ramdan disusuli pula kemenangan dicapai oleh Sonia Cheah Su Ya dan Ng Florah Siew Fong dalam acara perseorangan perempuan yang berlangsung hampir waktu tengahari. Walaupun terpaksa menggunakan segala kudrat dan pengalaman yang ada, Sonia yang diletakkan pilihan utama kejohanan berjaya menidakkan cabaran Hanna dari Indonesia 21-15, 18-21, 21-17 manakala Florah menang mudah ke atas wakil Sri Lanka, Ratnasiri Achini 21-11, 21-8 yang mengambil masa 30 minit sahaja.

Sehingga berita ini ditulis, dua lagi harapan negara, Tee Jing Yi dan Yang Li Lian hanya turun ke gelanggang pada awal petang ini menentang dua wakil Indonesia.

Bagaimanapun, nada gembira menyelubungi kem negara bertukar sedikit kecewa apabila harapan yang disandarkan kepada Zulfadli Zulkifli untuk melangkah lebih jauh tidak kesampaian. Zulfadli, pilihan utama kejohanan tewas mengejut ditangan jaguh tuan rumah, Subhan Hasan 17-21, 20-22.

05 Oktober 2009

Draw & Keputusan Cabaran Antarabangsa Tangkas Alfamart

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA REMAJA TANGKAS ALFAMART 2009
TARIKH: 5 -10 OKTOBER 2009
VENUE: GOR TENNIS INDOOR, JAKARTA

Sila klik disini

Pemain Pilihan GP Terbuka Vietnam 2009

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX TERBUKA VIETNAM YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 6 -11 OKTOBER 2009
VENUE: PUSAT SUKAN PHAN DINH PHUNG, HO CHI MINH CITY

Untuk mengetahui pemain pilihan kejohanan, sila klik disini

Pemain Pilihan Cabaran Antarabangsa Tangkas Alfamart

SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA REMAJA TANGKAS ALFAMART 2009
TARIKH: 5 -10 OKTOBER 2009
VENUE: GOR TENNIS INDOOR, JAKARTA

Untuk mengetahui pemain pilihan kejohanan, sila klik disini

Pemain negara ke GP Terbuka Vietnam 2009


SENARAI PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX TERBUKA VIETNAM YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 6 -11 OKTOBER 2009
VENUE: PUSAT SUKAN PHAN DINH PHUNG, HO CHI MINH CITY

PERSEORANGAN LELAKI
*4 Chong Wei Feng
*6 Pei Wee Chung
*10 Liew Daren
*12 Mohamad Arif Abdul Latif
*13 Yeoh Kay Bin
Iskandar Zulkarnain Zainuddin
Muhammad Syawal Ismail
K.Yogendran
Chiang Jiann Shiarng
Raymond Steven

BERGU LELAKI
*1 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah
*2 Chan Chong Ming/Chew Choon Eng
*5 Chan Peng Soon/Lim Khim Wah
*6 Hoon Thien How/Ong Soon Hock
Chow Pak Chuu/Hong Chieng Hun
K. Yogendran/Yeoh Kay Bin
Goh Jian Hao/Pang Zheng Lin
Chooi Kah Ming/Ow Yao Hao
Tan Wee Tat/Yew Hong Kheng

PERSEORANGAN WANITA
*3 Lydia Cheah Li Ya

BERGU WANITA
*3 Goh Liu Ying/Ng Hui Lin
*4 Chong Sook Chin/Woon Khe Wei
Lai Pei Jing/Ng Hui Ern

BERGU CAMPURAN
*1 Chan Peng Soon/Goh Liu Ying
*3 Ong Jian Guo/Chong Sook Chin
*5 Lim Khim Wah/Ng Hui Lin
Ow Yao Han/Lai Pei Jing
Tan Wee Tat/Lai Shevon Jemie
Chooi Kah Ming/Ng Hui Ern
Yew Hong Kheng/Ong Boon Hui

[Nota: tanda * bermaksud pemain pilihan kejohanan]

Pemain negara yang bertanding di Cabaran Antarabangsa Tangkas Alfamart

SENARAI PEMAIN NEGARA
KEJOHANAN BADMINTON CABARAN ANTARABANGSA REMAJA TANGKAS ALFAMART 2009
TARIKH: 5 -10 OKTOBER 2009
VENUE: GOR TENNIS INDOOR, JAKARTA

PERSEORANGAN LELAKI
*5/8 Misbun Ramdan Datuk Misbun
*1 Zulfadli Zulkifli

BERGU LELAKI
*5/8 Misbun Ramdan/Zulfadli Zulkifli

PERSEORANGAN PEREMPUAN
*1 Sonia Cheah Su Ya
*2 Tee Jing Yi
*3/4 Yang Li Lian
*3/4 Ng Florah Siew Fong

BERGU PEREMPUAN
*1 Ng Florah Siew Fong/Tee Jing Yi
*2 Sonia Cheah/Yang Li Lian

[Nota: tanda * bermaksud pemain pilihan kejohanan]

03 Oktober 2009

Keputusan Penuh Akhir Terbuka Terengganu 2009

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON TERBUKA TERENGGANU 2009
TARIKH: 3 OKTOBER 2009
VENUE: STADIUM NEGERI, JALAN SULTAN MAHMUD, KUALA TERENGGANU
AKHIR

DIVISYEN DUA
BERGU CAMPURAN
Chooi Kah Ming/Ng Hui Ern mn *1 Ow Yao Han/Lai Pei Jing
21-15, 21-19 [22 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*2 Yang Li Lian mn *1 Sonia Cheah Su Ya
21-14, 22-20 [30 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*5 Mohd Shahrizal Abdul Latif kk *1 Goh Soon Huat
11-21, 14-21 [25 minit]

BERGU PEREMPUAN
*1 Sonia Cheah Su Ya/Yang Li Lian mn Lai Pei Jing/Ng Hui Ern
11-21, 23-21, 25-23 [50 minit]

BERGU LELAKI
Chooi Kah Ming/Ow Yao Han mn Tan Wee Tat/Yew Hong Kheng
21-17, 20-22, 21-14 [46 minit]

DIVISYEN SATU
BERGU CAMPURAN
Fairuzizuan Tazari/Wong Pei Tty mn Razif Latif/Nairul Suhada Latif
21-17, 21-7 [25 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*2 Lydia Cheah Li Ya mn Tee Jing Yi
21-14, 21-19 [27 minit]

BERGU LELAKI
*4 Chan Chong Ming/Chew Choon Eng mn Goh Wei Shem/Vountus Indra Mawan
21-13, 21-19 [25 minit]

BERGU WANITA
*1 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui mn *2 Amelia Anscelly/Nairul Suhada Latif
21-16, 21-11 [25 minit]

PERSEORANGAN LELAKI
*2 Kuan Beng Hong mn *1 Muhammad Hafiz Hashim
21-18, 21-17 [30 minit]

Draw & Keputusan Kejohanan Terbuka Terengganu 2009

DRAW & KEPUTUSAN PERLAWANAN
KEJOHANAN BADMINTON TERBUKA TERENGGANU PROTON 2009
TARIKH: 30 SEPTEMBER - 3 OKTOBER 2009
VENUE: STADIUM NEGERI, JALAN SULTAN MAHMUD, KUALA TERENGGANU,MALAYSIA

Untuk mengetahui draw dan keputusan terkini di kejohanan ini, sila klik disini

Shahrizal wakil tunggal NMBC di akhir

PEMAIN remaja Nusa Mahsuri BC, Mohd Shahrizal Abdul Latip (gambar) terus mempamerkan prestasi cemerlang sepanjang tahun ini apabila berjaya melangkah ke pertandingan akhir perseorangan lelaki Divisyen Dua Kejohanan Terbuka Terengganu hari ini. Pilihan kelima kejohanan ini terdahulu mengenepikan cabaran jaguh Pulau Pinang, Ho Khek Mong di peringkat separuh akhir dengan kemenangan mudah dua set terus 21-13, 21-9 dalam masa 30 minit sahaja.

Langkah bergaya ini bagaimanapun gagal dituruti seorang lagi pemain NMBC, Misbun Ramdan Datuk Misbun yang terpaksa akur dengan kemantapan permainan pilihan pertama kejohanan, Goh Soon Huat. Ramdan kalah dalam rubber set 21-15, 15-21, 16-21 dalam masa 50 minit.

Bagi Shahrizal, usaha untuk mencipta kejayaan berganda nampaknya tidak kesampaian apabila gandingannya bersama Misbun Syawal tidak mampu meredah kekebalan ampuh pasangan Chooi Kah Ming/Ow Yao Han dari Sekolah Sukan Bukit Jalil. Biarpun seketika ceria selepas memenangi set pertama 22-20, namun nada itu tidak lama apabila kecundang set berikutnya 12-21, 7-21.

Dalam perlawanan lain, Muhammad Hafiz Hashim dan Kuan Beng Hong tidak menghadapi membenam cabaran rakan sepasukan, Mohd Arif Abdul Latif dan Liew Daren dalam permainan dua set terus bagi membolehkan kedua-dua bertemu sesama sendiri buat kali pertama di perlawanan akhir sirkit kebangsaan.

Bagi acara bergu lelaki, Chan Chong Ming/Chew Choon Eng yang diletakkan sebagai pilihan keempat kejohanan mencapai kemenangan mudah dengan menundukkan gandingan Chan Peng Soon/Lim Khim Wah 21-17, 21-13 untuk mengesahkan diri ke perlawanan akhir bertemu pasangan Goh Wei Shem/Vountus Indra Mawan yang awal lagi menerima kemenangan percuma selepas pasangan veteran negara, Choong Tan Fook/Lee Wan Wah menarik diri.

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON TERBUKA TERENGGANU 2009
SEPARUH AKHIR

DIVISYEN DUA
PERSEORANGAN LELAKI
*6 Misbun Ramdan Datuk Misbun kk *1 Goh Soon Huat 15-21, 21-15, 21-16 [50 minit]
*5 Mohd Sharizal Latip mn *2 Ho Khek Mong 21-13, 21-9 [30 minit]

BERGU LELAKI
Hafifi Hashim/Hafizi Hashim kk Tan Wee Tat/Yew Hong Kheng 9-21, 12-21 [22 minit]
Misbun Syawal/Sharizal Latip kk Chooi Kah Ming/Ow Yao Han 22-20, 12-21, 7-21 [36 minit]

PERSEORANGAN PEREMPUAN
*1 Sonia Cheah Su Ya mn Lim Chiew Sien 21-5, 21-13 [21 minit]
*2 Yang Li Lian mn *4 Ng Sin Er21-17, 21-10 [25 minit]

BERGU PEREMPUAN
Lai Pei Jing/Ng Hui Ern mn Joyce Choong Wai Chi/Ti Wei Chyi 21-10, 21-14 [25 minit]
*1 Sonia Cheah/Yang Li Lian mn Ong Boon Hui/Shevon Lai Jernie 16-21, 21-16, 22-20 [38 minit]

BERGU CAMPURAN
*1 Ow Yao Han/Lai Pei Jing mn Yew Hong Kheng/Ong Boon Hui 21-18, 21-16 [28 minit]
Chooi Kah Ming/Ng Hui Ern mn *2 Heg Wei Kiat/Maggie Lim Pei Chi 21-9, 18-21, 21-16 [30 minit]

DIVISYEN SATU
PERSEORANGAN LELAKI
*1 Muhammad Hafiz Hashim mn Mohd Arif Abd Latif 21-12, 21-9 [23 minit]
*2 Kuan Beng Hong mn Liew Daren 21-12, 21-13 [35 minit]

BERGU LELAKI
Goh Wei Shem/Vountus Indra Mawan mn *3 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah - tarik diri
*4 Chan Chong Ming/Chew Choon Eng mn Chan Peng Soon/Lim Khim Wah 21-17, 21-13 [25 minit]

PERSEORANGAN WANITA
*2 Lydia Cheah Li Ya mn Sannatasah Saniru 21-12, 21-17 [30 minit]
Tee Jing Yi lwn Lim Yee Theng 21-13, 21-12 [25 minit]

BERGU WANITA
*1 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui mn Lim Yin Loo/Ng Paou Leng 21-14, 21-16 [45 minit]
*2 Amelia Anscelly/Nairul Suhada Latif mn Lydia Cheah/Ooi Swee Wenn 21-17, 21-18 [24 minit]

BERGU CAMPURAN
Fairuzizuan Tazari/Wong Pei Tty mn Mak Hee Chun/Ng Hui Lin 23-21, 21-18 [27 minit]
Razif Latif/Nairul Suhada Latif mn *2 Ong Jian Guo/Choong Sook Chin 21-19, 21-18 [27 minit]

02 Oktober 2009

3 wakil Nusa Mahsuri lolos ke separuh Akhir Terbuka Terengganu petang ini

WAKIL Nusa Mahsuri BC (NMBC) yang diketuai semi finalis Kejohanan Remaja Asia, Misbun Ramdan Datuk Misbun berjaya meloloskan diri ke peringkat separuh akhir perseorangan lelaki Divisyen Dua Kejohanan Badminton Terbuka Terengganu Proton 2009 yang bakal berlangsung di Stadium Negeri, Jalan Sultan Mahmud dekat sini petang ini.

Ramdan, pilihan ke enam akan berdepan dengan pilihan utama kejohanan, Goh Soon Huat dari Melaka manakala seorang lagi wakil NMBC, Mohd Sharizal Abdul Latip pula menentang Ho Khek Mong dari Pulau Pinang.

Sementara itu, Shahrizal juga menempa sejarah dalam kariernya apabila tanpa diduga gandingannya dengan abang Ramdan, Misbun Syawal dalam acara bergu lelaki berjaya menarik perhatian ramai pemerhati badminton tempatan selepas berjaya mengejutkan pilihan ketiga kejohanan, Jagdish Singh/Low Juan Shen dari Negeri Sembilan 13-21, 22-20, 21-8 dalam masa 35 minit.

Pada separuh akhir, Sharizal/Syawal dijangka berdepan saingan sengit apabila dijadual menentang Chooi Kah Ming/Ow Yao Han dari Sekolah Sukan Bukit Jalil manakala satu slot lagi bakal menyaksikan gandingan Hashim Brother's, Hafifi dan Hafizi pula akan bertarung dengan gandingan Sekolah Sukan Bukit Jalil, Tan Wee Tat/Yew Hong Keng.

Bagi acara perseorangan lelaki Divisyen Satu, Muhammad Hafiz Hashim dan Kuan Beng Hong seperti diramalkan mudah melangkah ke separuh akhir untuk bertemu lawan masing-masing. Hafiz, pilihan utama akan berdepan Mohd Arif Abdul Latif sementara Liew Daren bakal menjadi seteru Beng Hong.

DRAW PERLAWANAN
KEJOHANAN BADMINTON TERBUKA TERENGGANU PROTON 2009
SEPARUH AKHIR

DIVISYEN DUA
PERSEORANGAN LELAKI
*6 Misbun Ramdan Datuk Misbun lwn *1 Goh Soon Huat
*5 Mohd Sharizal Latip lwn *2 Ho Khek Mong

BERGU LELAKI
Hafifi Hashim/Hafizi Hashim lwn Tan Wee Tat/Yew Hong Kheng
Misbun Syawal/Sharizal Latip lwn Chooi Kah Ming/Ow Yao Han

PERSEORANGAN PEREMPUAN
*1 Sonia Cheah Su Ya lwn Lim Chiew Sien
*2 Yang Li Lian lwn *4 Ng Sin Er

BERGU PEREMPUAN
Lai Pei Jing/Ng Hui Ern lwn Joyce Choong Wai Chi/Ti Wei Chyi
*1 Sonia Cheah/Yang Li Lian lwn Ong Boon Hui/Shevon Lai Jernie

BERGU CAMPURAN
*1 Ow Yao Han/Lai Pei Jing lwn Yew Hong Kheng/Ong Boon Hui
*2 Heg Wei Kiat/Maggie Lim Pei Chi lwn Chooi Kah Ming/Ng Hui Ern

DIVISYEN SATU
PERSEORANGAN LELAKI

*1 Muhammad Hafiz Hashim lwn Mohd Arif Abd Latif
*2 Kuan Beng Hong lwn Liew Daren

BERGU LELAKI
Goh Wei Shem/Vountus Indra Mawan mn *3 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah - tarik diri
*4 Chan Chong Ming/Chew Choon Eng lwn Chan Peng Soon/Lim Khim Wah

PERSEORANGAN WANITA
*2 Lydia Cheah Li Ya lwn Sannatasah Saniru
Tee Jing Yi lwn Lim Yee Theng

BERGU WANITA
*1 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui lwn Lim Yin Loo/Ng Paou Leng
*2 Amelia Anscelly/Nairul Suhada Latif lwn Lydia Cheah/Ooi Swee Wenn

BERGU CAMPURAN
Fairuzizuan Tazari/Wong Pei Tty lwn Mak Hee Chun/Ng Hui Lin
*2 Ong Jian Guo/Choong Sook Chin lwn Razif Latif/Nairul Suhada Latif

[Nota: Perlawanan secara urutan peringkat ini dijangka berlangsung mulai jam 6.00 petang]

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails