Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Sukan Sea Kuala Lumpur 2017

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

30 Ogos 2009

Keputusan Penuh Akhir Terbuka Chinese Taipei 2009


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON TERBUKA CHINESE TAIPEI YONEX 2009
TARIKH: 30 OGOS 2009
VENUE: STADIUM HSINCHUANG, TAIPEI COUNTY
AKHIR

BERGU CAMPURAN
*3 V. Diju/Jwala Gutta (Ind) mn Hendra Aprida/Vita Marissa (Ina)
23-21, 21-18

PERSEORANGAN WANITA
Cheng Shao Chieh (Tpe) mn Bae Seung Hee (Kor)
17-21, 21-12, 21-15

PERSEORANGAN LELAKI
*6 Wong Choong Hann (Mas) kk *3 Nguyen Tien Minh (Vie)
11-21, 14-21

BERGU WANITA
*4 Yang Wei/Zhang Jiewen (Chn) mn Vita Marissa/Mona Santoso (Ina)
21-14, 21-9

BERGU LELAKI
Chen Hong Ling/Lin Yu Lang (Tpe) mn Yohan Hadikusumo/Wong Wai Hong (Hkg)
14-21, 21-12, 21-19

29 Ogos 2009

Keputusan Penuh Separuh Akhir Terbuka Chinese Taipei 2009


KEPUTUSAN PENUH

KEJOHANAN BADMINTON TERBUKA CHINESE TAIPEI YONEX 2009
TARIKH: 29 OGOS 2009
VENUE: STADIUM HSINCHUANG, TAIPEI COUNTY
SEPARUH AKHIR

BERGU CAMPURAN
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (Mas) kk *3 V. Diju/Jwala Gutta (Ind)
11-21, 21-17, 22-24
Hendra Aprida/Vita Marissa (Ina) mn Tontowi Achmad/Richi Puspita (Ina)
21-10, 21-16

PERSEORANGAN WANITA
Cheng Shao Chieh (Tpe) mn Hsu Ya Ching (Tpe)
21-17, 21-15
Bae Seung Hee (Kor) mn Sayaka Sato (Jpn)
21-16, 25-23

PERSEORANGAN LELAKI
*6 Wong Choong Hann (Mas) mn *1 Taufik Hidayat (Ina)
21-16, 16-21, 21-11
*15 Muhammad Hafiz Hashim (Mas) kk *3 Nguyen Tien Minh (Vie)
18-21, 16-21

BERGU WANITA
Vita Marissa/Mona Santoso (Ina/Usa) mn *5 Gao Ling/Wei Yili (Chn)
21-18, 22-20
*4 Yang Wei/Zhang Jiewen (Chn) mn *6 Kim Mi Young/Lee Hyo Jung (Kor)
21-19, 21-15

BERGU LELAKI
Chen Hong Ling/Lin Yu Lang (Tpe) mn *3 Yulianto Alvent/Hendra Aprida (Ina)
20-22, 21-17, 21-17
Yohan Hadikusumo/Wong Wai Hong (Hkg) mn Howard Bach/Tony Gunawan (Usa)
21-19, 22-20

28 Ogos 2009

Keputusan Penuh Suku Akhir Terbuka Chinese Taipei 2009


KEPUTUSAN PENUH

KEJOHANAN BADMINTON TERBUKA CHINESE TAIPEI YONEX 2009
TARIKH: 28 OGOS 2009
VENUE: STADIUM HSINCHUANG, TAIPEI COUNTY
SUKU AKHIR

BERGU CAMPURAN
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (Mas) mn *5 Muhammad Rijal/Lilyana Natsir (Ina)
21-19, 21-19
*3 V. Diju/Jwala Gutta (Ind) mn Shin Baek Cheol/Yoo Hyun Young (Kor)
21-19, 21-19
Hendra Aprida/Vita Marissa (Ina) mn *4 Yohan Hadikusumo/Chai Hoi Wah (Hkg)
20-22, 21-15, 21-19
Tontowi Achmad/Richi Puspita (Ina) mn Han Sang Hoon/Jang Ye Nang (Kor)
21-13, 22-20

PERSEORANGAN WANITA
Cheng Shao Chieh mn *5 Maria Febe Kusumastuti (Ina)
21-14, 21-18
Hsu Ya Ching (Tpe) mn *4 Salakjit Ponsana (Tha)
21-18, 22-20
*6 Lydia Cheah Li Ya (Mas) kk Sayaka Sato (Jpn)
19-21, 9-21
Bae Seung Hee mn *2 Yip Pui Yin (Hkg)
12-21, 21-17, 21-11

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Taufik Hidayat (Ina) mn D. Hayom Rumbaka (Ina)
19-21, 21-11, 21-18
*6 Wong Choong Hann (Mas) mn Liu Chih Lun (Tpe)
21-7, 21-9
*3 Nguyen Tien Minh (Vie) mn Tommy Sugiarto (Ina)
21-19, 19-21, 21-4
*15 Muhammad Hafiz Hashim (Mas) mn *8 Andre Kurniawan Tedjono (Ina)
21-12, 21-12

BERGU WANITA
Vita Marissa/Mona Santoso (Ina/Usa) mn Zhang Dan/Zhang Zhibo (Mac)
21-11, 21-16
Goh Liu Ying/Ng Hui Lin (Mas) kk *5 Gao Ling/Wei Yili (Chn)
21-18, 20-22, 12-21
*4 Yang Wei/Zhang Jiewen (Chn) mn Jwala Gutta/Ashwini Ponnappa (Ind)
21-15, 21-19
*6 Kim Mi Young/Lee Hyo Jung (Kor) mn *2 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (Tpe)
21-15, 13-21, 21-13

BERGU LELAKI
Chen Hong Ling/Lin Yu Lang (Tpe) mn Cho Gun Woo/Yoo Yeon Seong (Kor)
21-15, 21-17
Gan Teik Chai/Tan Bin Shen (Mas) kk *3 Yulianto Alvent/Hendra Aprida (Ina)
16-21, 21-18, 16-21
Hoon Thien How/Ong Soon Hock (Mas) kk Yohan Hadikusumo/Wong Wai Hong (Hkg)
21-15, 16-21, 18-21
*2 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas) kk Howard Bach/Tony Gunawan (Usa)
13-21, 21-15, 14-21

Keputusan Penuh Pusingan Ketiga Terbuka Chinese Taipei 2009


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON TERBUKA CHINESE TAIPEI YONEX 2009
TARIKH: 27 OGOS 2009
VENUE: STADIUM HSINCHUANG, TAIPEI COUNTY
PUSINGAN KETIGA

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Taufik Hidayat (Ina) mn Lee Cheol Ho (Kor)
18-21, 21-8, 21-15
D. Hayom Rumbaka (Ina) mn Jang Young Soo (Kor)
21-16, 15-13 (tarik diri)
Liu Chih Lun (Tpe) mn *4 Chan Yan Kit (Hkg)
9-21, 21-12, 21-19
*6 Wong Choong Hann (Mas) mn *14 Hu Yun (Hkg)
21-16, 19-21, 21-16
Tommy Sugiarto (Ina) mn P.Kashyap (Ind)
21-8, 23-21
*3 Nguyen Tien Minh (Vie) mn Tanongsak Saensomboonsuk (Tha)
16-21, 21-18, 21-7
*8 Andre Kurniawan Tedjono (Ina) mn Ajay Jayaram (Ind)
21-17, 13-21, 21-12
*15 Muhammad Hafiz Hashim (Mas) mn *2 Park Sung Hwan (Kor)
21-15, 21-18

23 Ogos 2009

Keputusan Penuh Perlawanan Akhir Terbuka Macau 2009


KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MACAU 2009
TARIKH: 22 OGOS 2009
VENUE: TAP SEAC MULTISPORT PAVILION, MACAU
AKHIR

BERGU CAMPURAN
*1 He Hanbin/Yu Yang (Chn) mn Hendra Aprida/Vita Marissa (Ina)
21-14, 21-9 (28 minit)

PERSEORANGAN WANITA

*3 Wang Yihan (Chn) mn *6 Jiang Yanjiao (Chn)
16-21, 22-20, 21-12 (58 minit)

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) mn *2 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas)
21-14, 17-21, 21-12 (34 minit)

BERGU WANITA
*1 Du Jing/Yu Yang (Chn) mn *3 Yang Wei/Zhang Jiewen (Chn)
21-16, 21-11 (23 minit)

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn *4 Wong Choong Hann (Mas)
21-15, 21-19 (35 minit)

22 Ogos 2009

Keputusan Penuh Separuh Akhir Terbuka Macau 2009

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MACAU 2009
TARIKH: 22 OGOS 2009
VENUE: TAP SEAC MULTISPORT PAVILION, MACAU
SEPARUH AKHIR

BERGU CAMPURAN
*1 He Hanbin/Yu Yang (Chn) mn *4 M. Delbo Larsen/Mie S. Kristensen (Den)
21-14, 21-10 (27 minit)
Hendra Aprida/Vita Marissa (Ina) mn *5 Chen Zhiben/Zhang Jinkang (Chn)
24-22, 17-21, 21-13 (48 minit)

PERSEORANGAN WANITA
*3 Wang Yihan (Chn) mn Juliane Schenk (Jer)
23-21, 21-7 (36 minit)
*6 Jiang Yanjiao (Chn) mn *5 Wang Chen (Hkg)
21-9, 21-14 (23 minit)

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn *3 Taufik Hidayat (Ina)
21-18, 22-20 (39 minit)
*4 Wong Choong Hann (Mas) mn *2 Chen Jin (Chn)
21-13, 6-21, 21-10 (40 minit)

BERGU WANITA
*1 Du Jing/Yu Yang (Chn) mn *8 Zhang Dan/Zhang Zhibo (Mac)
21-10, 21-17 (26 minit)
*3 Yang Wei/Zhang Jiewen (Chn) mn *5 Gao Ling/Wei Yili (Chn)
21-13, 21-18 (28 minit)

BERGU LELAKI
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) mn Chai Biao/Zhang Nan (Chn)
21-14, 21-16 (23 minit)
*2 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas) mn Wifqi Windarto/Yuris Afiat (Ina)
21-13, 21-15 (23 minit)

21 Ogos 2009

Keputusan Penuh Suku Akhir Terbuka Macau 2009

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MACAU 2009
TARIKH: 21 OGOS 2009
VENUE: TAP SEAC MULTISPORT PAVILION, MACAU
SUKU AKHIR

BERGU CAMPURAN
*1 He Hanbin/Yu Yang (Chn) mn Ingo Kindervater/Birgit Overzier (Jer)
21-14, 21-9 (24 minit)
Razif Latif/Woon Khe Wei (Mas) kk Hendra Aprida/Vita Marissa (Ina)
12-21, 22-20, 15-21 (43 minit)
*5 Chen Zhiben/Zhang Jinkang (Chn) mn *3 Yohan Hadikusumo/Chau Hoi Wah (Hkg)
17-21, 21-14, 21-19 (45 minit)
*4 M. Delbo Larsen/M.Schjott Kristensen (Den) mn Ko Sung Hyun/Yoo Hyun Young (Kor)
19-21, 21-16, 21-15 (46 minit)

PERSEORANGAN WANITA
*3 Wang Yihan (Chn) mn *8 Yip Pui Yin (Hkg)
12-21, 21-8, 21-17 (51 minit)
Juliane Schenk mn Sung Ji Hyun (Kor)
21-18, 21-5 (30 minit)
*5 Wang Chen (Hkg) mn *2 Wang Lin (Chn)
23-21, 17-21, 21-19 (59 minit)
*6 Jiang Yanjiao (Chn) mn Wang Xin (Chn)
9-21, 21-12, 21-12 (33 minit)

PERSEORANGAN LELAKI
*4 Wong Choong Hann mn *10 Arvind Bhat (Ind)
21-19, 18-21, 21-6 (52 minit)
*2 Chen Jin (Chn) mn Hu Yun (Hkg)
21-10, 21-19 (35 minit)
*3 Taufik Hidayat (Ina) mn *6 Hsieh Yu Hsing (Tpe)
21-16, 21-14 (31 minit)
*1 Lee Chong Wei (Mas) mn *7 Chetan Anand (Ind)
21-10, 21-14 (26 minit)

BERGU WANITA
*8 Zhang Dan/Zhang Zhibo (Mac) mn *4 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn)
19-21, 21-9, 21-18 (52 minit)
*1 Du Jing/Yu Yang (Chn) mn *6 Helle Nielsen/Marie Ropke (Den)
21-13, 21-7 (23 minit)
*5 Gao Ling/Wei Yili (Chn) mn *2 Sari Shinta Mulia/Yao Lie (Sin)
12-21, 21-11, 21-13 (38 minit)
*3 Yang Wei/Zhang Jiewen (Chn) mn *7 Wang Siyun/Zhang Jinkang (Chn)
21-12, 21-11 (26 minit)

BERGU LELAKI
*2 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas) mn Hwang Ji Man/Kim Ki Jung (Kor)
21-15, 21-15, 21-13 (26 minit)
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) mn Liu Xiaolong/Qiu Zihan (Chn)
21-13, 21-14 (23 minit)
*8 Chan Chong Ming/Chew Choon Eng (Mas) kk Chai Biao/Zhang Nang (Chn)
21-19, 16-21, 17-21 (54 minit)
Wifqi Windarto/Yuris Afiat (Ina) mn *5 Sun Junjie/Tao Jiaming (Chn)
21-19, 21-16 (27 minit)

20 Ogos 2009

Keputusan Penuh Pusingan Ketiga Terbuka Macau 2009


KEPUTUSAN PENUH
(Melibatkan aksi pemain Malaysia sahaja)
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MACAU 2009
TARIKH: 20 OGOS 2009
VENUE: TAP SEAC MULTISPORT PAVILION, MACAU
PUSINGAN KETIGA

PERSEORANGAN LELAKI
Muhammad Hafiz Hashim kk Hu Yun (Hkg)
19-21, 21-23 (39 minit)
*4 Wong Choong Hann mn Hsueh Hsuan Yi (Tpe)
21-13, 21-9 (27 minit)
Chan Kwong Beng kk *6 Hsieh Yu Shing (Tpe)
15-21, 21-13, 15-21 (50 minit)
*1 Lee Chong Wei mn Gao Huan (Chn)
21-9, 21-7 (30 minit)

Keputusan Penuh Pusingan Kedua Terbuka Macau 2009

KEPUTUSAN PENUH
(Melibatkan aksi pemain Malaysia sahaja)
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MACAU 2009
TARIKH: 19 - 20 OGOS 2009
VENUE: TAP SEAC MULTISPORT PAVILION, MACAU
PUSINGAN KEDUA

PERSEORANGAN LELAKI
Muhammad Hafiz Hashim mn Lin Yu Jui (Tpe)
21-18, 21-14 (29 minit)
*1 Lee Chong Wei mn Wang Zhengming (Chn)
21-17, 21-9 (28 minit)
*16 Sairul Amar Ayob kk Hsueh Hsuan Yi (Tpe)
19-21, 23-21, 10-21 (50 minit)
Chong Wei Feng kk Du Pengyu (Chn)
13-21, 6-21 (36 minit)
Chan Kwong Beng mn Ng Wei (Hkg)
15-21, 21-8, 21-17 (61 minit)
*4 Wong Choong Hann mn Jang Young Soo (Kor)
21-12, 21-14 (27 minit)
Beryno Wong kk *8 Jan O. Jorgensen (Den)
12-21, 4-21 (17 minit)

BERGU CAMPURAN
Razif Latif/Woon Khe Wei mn Zhang Nan/Xie Jing (Chn)
15-21, 21-19, 21-14 (48 minit)
*7 Ong Jian Guo/Chong Sook Chin kk Ko Sung Hyun/Yoo Hyun Young (Kor)
12-21, 21-18, 11-21 (40 minit)

BERGU LELAKI
*8 Chan Chong Ming/Chew Choon Eng mn Michael Fuchs/Ingo Kindervater (Jer)
21-15, 21-18 (24 minit)
*2 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah mn Howard Bach/Tony Gunawan (Usa)
21-15, 21-17 (21 minit)
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong mn Mak Hee Chun/Tan Wee Kiong (Mas)
21-9, 21-18 (18 minit)

PERSEORANGAN WANITA
Wong Mew Choo kk *5 Wang Chen (Hkg)
19-21, 12-21 (30 minit)

18 Ogos 2009

Keputusan Penuh Pusingan Pertama Terbuka Macau 2009

KEPUTUSAN PENUH
(Melibatkan aksi pemain Malaysia sahaja)
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MACAU 2009
TARIKH: 18 - 19 Ogos 2009
VENUE: TAP SEAC MULTISPORT PAVILION, MACAU
PUSINGAN PERTAMA

PERSEORANGAN LELAKI

Tan Chun Seang kk *14 P.Kashyap (Ind)
16-21, 20-22 (30 minit)
Kuan Beng Hong kk Gao Huan (Chn)
8-21, 21-19, 18-21 (57 minit)
Yeoh Kay Bin kk *7 Chetan Anand (Ind)
16-21, 16-21 (26 minit)
*1 Lee Chong Wei mn Chiang Jiann Shiarng (Mas)
21-9, 21-6 (16 minit)
Mohd Arif Latif kk Wang Zhengming (Chn)
20-22, 9-21 (27 minit)
Chong Wei Feng mn *12 Andrew Smith (Eng)
21-17, 21-15 (28 minit)
Chan Kwong Beng mn Ralph Ian Mendez (Phi)
21-11, 23-21 (30 minit)
Liew Daren kk *10 Arvind Bhat (Ind)
21-17, 11-21, 9-21 (45 minit)
Beryno Wong mn Hsu Shao Wen (Tpe)
21-19, 21-16 (25 minit)
*16 Sairul Amar Ayub mn Lam Chi Man (Mac)
21-12, 21-10 (23 minit)
*9 Lee Tsuen Seng kk Hu Yun (Hkg)
10-21, 13-21 (25 minit)
Muhammad Hafiz Hashim mn Vilailak Pakkawat (Tha)
21-13, 21-14 (28 minit)
Hoo Kim Long kk Lin Yu Jui (Tpe)
17-21, 6-21 (27 minit)
*4 Wong Choong Hann mn Tam Chun Hei (Hkg)
21-10, 21-9 (20 minit)
K.Yogendran kk *15 Gong Weijie (Chn)
17-21, 15-21 (29 minit)

BERGU CAMPURAN
Lutfi Zaim Khalid/Lim Yin Loo kk W.Wai Hong/K. Wai Chee (Hkg)
19-21, 21-17, 17-21 (61 minit)
Razif Latif/Woon Khe Wei mn Lo Loh Kei/Ng Ka Shun (Hkg)
21-8, 21-12 (18 minit)
*7 Ong Guo Jian/Chong Sook Chin mn Kim Dae Eun/Eom Hye Won (Kor)
21-12, 21-15 (21 minit)

PERSEORANGAN WANITA
Wong Mew Choo mn Xing Aiying (Sin)
21-10, 13-21, 21-17 (47 minit)

BERGU WANITA
Lim Yin Loo/Ng M.Poau Leng kk Vita Marissa/Mona Santoso (Ina)
15-21, 13-21 (24 minit)
Chong Sook Chin/Woon Khe Wei kk *3 Yang Wei/Zhang Jiewen (Chn)
11-21, 16-21 (24 minit)

BERGU LELAKI
Hoon Thien How/Ong Soon Hock kk *7 F.Chien Min/L.Sheng Mu (Tpe)
9-21, 20-22 (25 minit)
Chow Pak Chuu/Hong Chieng Hun kk *3 Yulianto Alvent/Hendra Aprida (Ina)
10-21, 12-21 (17 minit)
Mak Hee Chun/Tan Wee Kiong mn Ko Sung Hyun/Kwon Yi Goo (Kor)
21-18, 21-18 (26 minit)
*8 Chan Chong Ming/Chew Choon Eng mn Hiroyuki Endo/Shuichi Sakamoto (Jpn)
21-7, 21-14 (17 minit)
Razif Latif/Ong Jian Guo kk Lioa Min Chun/Wu Chun Wei (Tpe)
17-21, 17-21 (21 minit)
Gan Teik Chai/Tan Bin Shen kk Hwang Ji Man/Kim Ki Jung (Kor)
13-21, 21-17, 19-21 (49 minit)
*2 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah mn Rasmus Bonde/M.Delbo Larsen (Den)
21-16, 21-12 (23 minit)
*1 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong mn K.Faust Henriksen/Anders Kristiansen (Den)
21-19, 21-8 (23 minit)

Draw & Keputusan GP Emas Terbuka Macau 2009

DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MACAU 2009
TARIKH: 18 - 23 OGOS 2009
VENUE: TAP SEAC MULTISPORT PAVILION, MACAU

Untuk mengetahui draw perlawanan dan setiap keputusan terkini kejohanan. sila klik disini

Pemain Pilihan GP Emas Terbuka Macau 2009


PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA MACAU 2009
TARIKH: 18 - 23 OGOS 2009
VENUE: TAP SEAC MULTISPORT PAVILION, MACAU

Sila klik disini

16 Ogos 2009

Keputusan Penuh Akhir Kejohanan Dunia 2009

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 16/8/2009 (Ahad)
VENUE: GOWCHI BOWLI, HYDERABAD, ANDRA PRADESH, INDIA
AKHIR

PERSEORANGAN LELAKI
*5 Lin Dan (Chn) mn *2 Chen Jin (Chn) 21-18, 21-16 (46 minit)

BERGU CAMPURAN
*7 Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (Den) mn *2 Nova Widianto/Lilyana Natsir (Ina) 21-13, 21-17 (38 minit)

BERGU WANITA
*8 Zhang Yawen/Zhao Tingting (Chn) mn *2 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn) 17-21, 21-17, 21-16 (64 minit)

PERSEORANGAN WANITA
*7 Lu Lan (Chn) mn *5 Xie Xingfang (Chn) 23-21, 21-12 (38 minit)

BERGU LELAKI
*5 Fu Haifeng/Cai Yun (Chn) mn *4 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor) 21-18, 16-21, 28-26 (75 minit)

15 Ogos 2009

Keputusan Penuh Separuh Akhir Kejohanan Dunia 2009

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 15/8/2009 (Sabtu)
VENUE: GOWCHI BOWLI, HYDERABAD, ANDRA PRADESH, INDIA
SEPARUH AKHIR

BERGU CAMPURAN
*7 T.Laybourn/K.Rytter Juhl (Den) mn *1 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (Kor) 18-21, 21-9, 21-18 (68 minit)
*2 Nova Widianto/Lilyana Natsir (Ina) mn *6 J.Fischer Nielsen/C.Pedersen (Den) 21-18, 14-21, 21-18 (59 minit)

PERSEORANGAN WANITA
*7 Lu Lan (Chn) mn *2 Wang Lin (Chn) 21-18, 21-19 (49 minit)
*5 Xie Xingfang (Chn) mn *8 Pi Hongyan (Fra) 21-18, 21-8 (32 minit)

PERSEORANGAN LELAKI
*2 Chen Jin (Chn) mn *4 Taufik Hidayat (Ina) 21-16, 21-6 (38 minit)
*5 Lin Dan (Chn) mn *6 Sony Dwi Kuncoro (Ina) 21-14, 13-21, 21-15 (63 minit)

BERGU LELAKI
*8 Fairuzizuan Tazari/Zakry Latif (Mas) kk *5 Fu Haifeng/Cai Yun (Chn) 21-18, 22-24, 15-21 (57 minit)
*2 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) kk *4 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor) 21-16, 14-21, 20-22 (53 minit)

BERGU WANITA
*Z.Yawen/Zhao Tingting (Chn) mn *5 Du Jing/Yu Yang (Chn) 24-22, 18-21, 21-8 (68 minit)
*2 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn) mn *6 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn)21-16, 21-12 (38 minit)

14 Ogos 2009

Keputusan Penuh Suku Akhir Kejohanan Dunia 2009

KEPUTUSAN PENUH
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 14/8/2009 (Jumaat)
VENUE: GOWCHI BOWLI, HYDERABAD, ANDRA PRADESH, INDIA
SUKU AKHIR

BERGU CAMPURAN
*1 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (Kor) mn *5 Xie Zhongbo/Zhang Yawen (Chn) 21-16, 21-16 (41 minit)
*6 J.Fischer Nielsen/C.Pedersen (Den) mn *4 He Hanbin/Yu Yang (Chn) 21-10, 21-17 (42 minit)
*7 T.Laybourn/K.Rytter Juhl (Den) mn *3 Zheng Bo (Chn)/Ma Jin (Chn) 22-20, 11-21, 22-20 (67 minit)
*2 Nova Widianto/Lilyana Natsir (Ina) mn *8 V.Diju/Jwala Gutta (Ind) 21-16, 21-14 (27 minit)

PERSEORANGAN WANITA
*8 Pi Hongyan (Ned) mn *11 Juliane Schenk (Jer) 15-21, 21-15, 21-19 (62 minit)
*7 Lu Lan (Chn) mn *3 Tine Rasmussen (Den) 21-15, 21-13 (31 minit)
*5 Xie Xingfang (Chn) mn *1 Zhou Mi (Hkg) 21-15, 21-18 (46 minit)
*2 Wang Lin (Chn) mn *6 Saina Nehwal (Ind) 21-16, 21-19 (40 minit)

PERSEORANGAN LELAKI
*2 Chen Jin (Chn) mn *13 Simon Santoso (Ina) 21-10, 21-13 (43 minit)
*4 Taufik Hidayat (Ina) mn Jan O. Jorgensen (Den) 21-19, 21-19 (42 minit)
*1 Lee Chong Wei (Mas) kk *5 Sony Dwi Kuncoro (Ina) 16-21, 21-14, 12-21 (60 minit)
*5 Lin Dan (Chn) mn *3 Peter Gade Hoeg (Den) 22-20, 21-16 (49 minit)

BERGU LELAKI
*5 Fu Haifeng/Cai Yun (Chn) mn Han Sang Hoon/Shin Baek Cheol (Kor) 21-16, 21-18 (36 minit)
*8 Fairuzizuan Tazari/Zakry Latif (Mas) mn C.Gun Woo/Yoo Yeon Seong (Kor) 17-21, 21-12, 21-14 (55 minit)
*2 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas) mn H.Bach/Tony Gunawan (Usa) 22-20, 13-21, 21-17 (44 minit)
*4 Jung Jae Sung/Lee Yong Dae (Kor) mn Guo Zhendong/Xu Chen (Chn) 21-17, 28-26 (48 minit)

BERGU WANITA
*8 Z.Yawen/Zhao Tingting (Chn) mn *4 Ha Jung Eun/Kim Min Jung (Kor) lwn 21-9, 21-10 (37 minit)
*5 Du Jing/Yu Yang (Chn) mn *11 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (Jpn) 21-17, 21-8 (39 minit)
*6 Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn) mn *3 Lee Hyo Jung/Lee Kyung Won (Kor) 21-18, 21-13 (34 minit)
*2 Cheng Shu/Zhao Yunlei (Chn) mn *7 Cheng Wen Hsing/Chien Yu Chin (Tpe) 11-21, 21-11, 21-8 (43 minit)

13 Ogos 2009

Kejohanan Dunia 2009: Keputusan Penuh (13 Ogos 2009)

KEPUTUSAN PENUH
(Melibatkan aksi pemain Malaysia sahaja)
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 13/8/2009 (Khamis)
VENUE: GOWCHI BOWLI, HYDERABAD, ANDRA PRADESH, INDIA
PUSINGAN KETIGA

BERGU CAMPURAN
Koo Kien Keat/Ng Hui Lin
kk
*2 Nova Widianto/Lilyana Natsir (Ina)
15-21, 19-21 (29 minit)

BERGU WANITA
*1 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui
kk
*11 Miyuki Maeda/Satoko Suetsuna (Jpn)
19-21, 21-19, 12-21 (67 minit)

BERGU LELAKI
*8 Mohd Fairuzizuan Tazari/Zakry Latif
mn
*11 Yonathan Suryatama/Rian Sukmawan (Ina)
21-14, 21-17 (29 minit)

*2 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong
mn
Naoki Kawamae/Shoji Sato (Jpn)
21-14, 21-17 (47 minit)

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei
mn
*14 Nguyen Tien Minh (Vie)
21-13, 21-17 (32 minit)

*12 Wong Choong Hann
kk
*2 Chen Jin (Chn)
12-21, 7-21 (31 minit)

12 Ogos 2009

Kejohanan Dunia 2009: Keputusan Penuh (12 Ogos 2009)

KEPUTUSAN PENUH
(Melibatkan aksi pemain Malaysia sahaja)
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 12/8/2009 (Rabu)
VENUE: GOWCHI BOWLI, HYDERABAD, ANDRA PRADESH, INDIA

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Lee Chong Wei mn Ola Fagbemi (Ngr) 21-11, 21-14 (22 minit)
*12 Wong Choong Hann mn Raul Must (Est) 21-12, 7-21, 21-16 (50 minit)

BERGU LELAKI
*8 Mohd Fairuzizuan Tazari/Zakry Latif mn Yoshiteru Hirobe/Hajime Komiyama (Jpn) 21-14, 23-21 (33 minit)
*2 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong mn Ola Fagbemi/Jinkan Ifraimu (Ngr) 21-5, 21-16 (17 minit)

BERGU WANITA
*1 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui mn Emelie Lennartsson/Emma Wengberg (Swe) 21-13, 21-11 (27 minit)
Fong Chew Yen/Mooi Hing Yau kk *10 Shendy Puspa Irawati/Meiliana Jauhari (Ina) 21-14, 13-21, 18-21 (39 minit)
Chong Sook Chin/Woon Khe Wei kk *3 Lee Hyo Jung/Lee Kyung Won (Kor) 12-21, 11-21 (21 minit)

PERSEORANGAN WANITA
*14 Wong Mew Choo kk Ai Goto (Jpn) 21-18, 12-21, 21-23 (56 minit)

11 Ogos 2009

Kejohanan Dunia 2009: Keputusan Penuh (11 Ogos 2009)

KEPUTUSAN PENUH
(Melibatkan aksi pemain Malaysia sahaja)
KEJOHANAN BADMINTON DUNIA YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 11/8/2009
VENUE: GOWCHI BOWLI, HYDERABAD, ANDRA PRADESH, INDIA

BERGU LELAKI
*12 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah kk Tony Gunawan/Howach Bach (USA) 15-21, 21-18, 21-23 (49 minit)
Chan Chong Ming/Chew Choon Eng kk Naoki Kawamae/Shoji Sato (Jpn) 21-18, 15-21, 16-21 (43 minit)

BERGU CAMPURAN

Koo Kien Keat/Ng Hui Lin mn Hsieh Yu Hsin/Chien Yu Chin (Tpe) 21-15, 21-14 (20 minit)
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying kk *3 Zheng Bo/Ma Jin (Chn) 16-21, 12-21 (28 minit)
Ong Jien Guo/Chong Sook Chin kk *4 He Hanbin/Yu Yang (Chn) 11-21, 20-22 (31 minit)
Koo Kien Keat/Ng Hui Lin mn Ruud Bosch/Paulien Van Dooremalen (Ned) 21-19, 21-14 (22 minit)

PERSEORANGAN LELAKI
*Wong Choong Hann mn Ville Lang (Fin) 21-7, 21-10 (28 minit)

PERSEORANGAN WANITA
Lydia Cheah kk Porntip Buranaprasertsuk (Tha) 6-21, 18-21 (25 minit)

BERGU WANITA
Fong Chew Yen/Mooi Hing Yau mn Jeanine Cicogrini/Sabrina Jaquet (Sui) - tarik diri

07 Ogos 2009

Draw & Keputusan Kejohanan Dunia 2009


DRAW & KEPUTUSAN
KEJOHANAN DUNIA YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 10 - 16 OGOS 2009
VENUE: GOWCHI BOWLI, HYDERABAD, ANDRA PRADESH, INDIA

Sila klik disini

02 Ogos 2009

Penutupan Kem Bakat KBS-Nusa Mahsuri Zon 2

Adnan Salleh sedang menyampaikan sijil penyertaan kepada para peserta sambil diapit Misbun dan Jalani.Misbun memberi amanat terakhir kepada para peserta pada sesi dialog sebelum bermula majlis penutup.Misbun sedang menunjukkan beberapa teknik asas kepada para peserta sambil Misbun Ramdan (membelakangi gelanggang) bersiap sedia untuk menerima arahan selanjutnya.Kelihatan para peserta khusyuk mendengar dan mengikuti latihan disampaikan Misbun.Misbun sedang melakukan smash manakala Misbun Ramdan kelihatan bersiap sedia membalas hantaran pukulannya.

MAJLIS penutup Kem Bakat Badminton KBS-Nusa Mahsuri telah selamat disempurnakan Ketua Sektor Pengurusan Pembangunan Kemanusiaan Jabatan Pelajaran Terengganu, Encik Mohd Adnan Salleh bertempat di Kompleks Belia dan Sukan negeri ini tengahari tadi.

Kem selama tiga hari itu dikendalikan oleh jurulatih perseorangan negara, Datuk Misbun Dato' Sidek sambil dibantu jurulatih profesional Nusa Mahsuri BC.

Misbun semasa ditemui berkata, sekurang-kurangnya 10% peserta yang mengikuti program ini memiliki bakat untuk diketengahkan ke peringkat lebih tinggi lagi.

"Berdasarkan penilaian saya, sebahagian besar peserta yang mengikuti program ini mempunyai asas permainan badminton. Mereka tidak kekok bertanya walaupun pertama kali menjalani latihan dibawah kendalian saya. Ini yang saya mahukan.

"Apa yang lebih penting, usaha saya membawa pemain-pemain Nusa Mahsuri BC bertujuan untuk dijadikan ikon sekaligus memberi ruang kepada para peserta mendalami apa yang dipelajari sebelum ini,"ujarnya.

Bagi memastikan kesenimbungan program seumpama ini berterusan diperingkat akar umbi, bekas pemain perseorangan utama negara itu mahu lebih banyak kemudahan gelanggang di sediakan di setiap negeri. Sekurang-kurangnya dengan adanya percambahan kemudahan gelanggang ini, maka barulah program pendedahan dan lonjakan bakat-bakat muda ini mampu direalisasikan.

Hadir sama pada majlis penutup tersebut ialah Penyelia Kompleks JBS Terengganu, Puan Hajjah Fatimah Mohamad mewakili Pengarah JBS Negeri, Presiden Persatuan Badminton Terengganu, Datuk Syed Bakar Abdullah, Penasihat Nusa Mahsuri BC, Haji Jalani Dato' Sidek, Pegawai Belia dan Sukan JBS Terengganu, Cik Melyani Fitria Indra dan Urusetia program, Encik Mohd Zulhelmi Mohd Yani.

Hari Kedua Kem Bakat Zon 2 : Shuttle drill dan motivasi bersama Jurulatih

Misbun tanpa mengenal erti jemu memberi motivasi kepada peserta Zon 2 pada sebelah malam.Misbun Ramdan turut memberi motivasi kepada para peserta diapit Misbun yang juga ayahandanya.Sebahagian peserta mendengar dengan penuh khusyuk motivasi diberi Misbun.Para peserta gigih menjalani latihan praktikal dikendalikan Misbun.Suasana sekitar program Kem Bakat Badminton KBS-Nusa Mahsuri peringkat Zon 2.Kelihatan beberapa pegawai dan jurulatih dari Terengganu turut menyaksikan program tersebut.Zulfari sedang menunjukkan teknik permainan kepada para peserta.Seorang peserta kem begitu gigih menjalani latihan yang diberikan Roslin.Rahman sedang memberi tunjukajar kepada seorang peserta.Anak Misbun, Shawal (kiri) dan Ramdan (kanan) turut menyertai delegasi Nusa Mahsuri.Jurulatih Terengganu, Abdillah sedang berbincang dengan Jalani ketika berlangsungnya kem bakat.Sebahagian besar peserta yang mengikuti program Kem Bakat Zon 2.Misbun menunjukkan teknik servis kepada para peserta sambil diapit Rahman (kiri, berbaju putih) dan Zulfari (kanan).

BERIKUT paparan gambar terbaru sesi petang dan malam Kem Bakat Badminton KBS-Nusa Mahsuri pada hari kedua bagi Zon 2 meliputi Terengganu, Kelantan dan Pahang.

01 Ogos 2009

Hari Kedua: Gambar Terkini Kem Bakat KBS-Nusa Mahsuri di Terengganu

Banner program Kem Bakat Badminton terpapar di dalam dewan Kompleks JBS Terengganu.Misbun sedang memberi arahan kepada para peserta kem sebelum memulakan latihan."Jika mahu menjadi juara, kamu semua harus rajin berlatih dan tidak curi tulang," mungkin itulah diseloroh Misbun sambil diapit Zulfari.Zulfari sedang melakukan demo didepan Misbun sambil diperhati dengan penuh minat para peserta.Para peserta sedang melakukan smash yang menggambarkan kemenangan selepas penat berlatih didepan Misbun. Sebahagian ahli masyarakat turut hadir memberi sokongan terhadap program Kem Bakat Badminton Zon 2. Turut kelihatan, Datuk Syed Bakar Abdullah, Presiden Persatuan Badminton Terengganu (duduk berkaca mata).Misbun sedang memberi tunjukajar dalam gelanggang kepada para peserta.

DIPAPARKAN gambar-gambar terkini waktu pagi pada hari kedua Kem Bakat Badminton KBS-Nusa Mahsuri peringkat Zon 2 yang melibatkan Terengganu selaku tuan rumah, Kelantan dan Pahang.

Seramai 65 orang peserta telah didaftarkan mengambil bahagian pada program kem bakat kali ini dibawah kendalian Datuk Misbun Sidek dengan dibantu Rahman Sidek, Roslin Hashim, Zulfari Abdullah, Misbun Ramdan, Misbun Shawal, Sharizal Latip, Norazman Ramli, Ridzwan Rahmat.

Turut hadir menyaksikan sesi sebelah pagi ini ialah Presiden Persatuan Badminton Negeri Terengganu, Datuk Syed Bakar Abdullah yang juga mantan Ketua Pengarah Sukan Jabatan Belia dan Sukan Malaysia.

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails