Badminton Unlimited 2016 | Episode 140

Badminton Unlimited I Misbun Sidek

Sukan Sea Kuala Lumpur 2017

Blog rasmi Kem Bakat Badminton KBS

Negaraku...berkumandang di bumi Mesir selepas Ridzwan Rahmat/Misbun Shawal muncul juara

Youtube

Instagram

Twitter

29 Mac 2009

Keputusan Penuh Akhir GP Emas Terbuka India 2009

KEPUTUSAN PENUH AKHIR
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA INDIA YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 29 MAC 2009
VENUE: STADIUM TERTUTUP GOUCH BOULI, HYDERABAD, INDIA

BERGU WANITA
Ma Jin/Wang Xiaoli (Chn) mn Vita Marissa/Nadya Melati (Ina) 21-14, 21-13 {27 minit}
PERSEORANGAN WANITA
*5 Julia Wong (Mas) kk *1 Pi Hongyan (Fra) 21-17, 15-21, 14-21 {54 minit}
BERGU LELAKI
*1 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas) mn Hendri Kurniawan Saputra/Hendra Wijaya (Sin) 21-9, 21-11 {17 minit}
PERSEORANGAN LELAKI
*10 Muhammad Hafiz Hashim (Mas) kk *2 Taufik Hidayat (Ina) 18-21, 19-21 {30 minit}
BERGU CAMPURAN
*3 Flandy Limpele/Vita Marissa (Ina) mn *2 V. Diju/Jwala Gutta (Ind) 14-21, 17-21 {28 minit}

Misbun Ramdan tepati ramalan muncul juara Bawah 18

PEMAIN remaja Nusa Mahsuri BC, Misbun Ramdan Datuk Misbun menepati ramalan awal apabila berjaya muncul juara perseorangan lelaki Bawah Umur 18 tahun Sirkit Remaja Kebangsaan Zon A yang berlangsung di Dewan Badminton Persatuan Badminton Kedah, Alor Setar hari ini.

Anak kepada jurulatih kebangsaan, Datuk Misbun Sidek dan pilihan pertama kejohanan, Misbun Ramdan yang hadir mewakili negeri Selangor tidak menghadapi sebarang masalah untuk mengungguli sirkit di zon utara itu dengan mengenepikan cabaran jaguh tuan rumah, Tan Fang Wei 21-17, 21-14 dalam masa 30 minit.

Selain Misbun Ramdan, pemain Nusa Mahsuri BC yang turut memberi cabaran selama 5 hari itu ialah Norazman Ramli dan Siti Nabihah Rahman yang bertanding dalam kategori Bawah 14 tahun.

28 Mac 2009

Rashid sambut cahayamata ke-3

KETUA Jurulatih perseorangan badminton negara, Haji Rashid Dato’ Sidek tidak dapat membayangkan perasaan terharu apabila menerima berita paling menggembirakan selepas isterinya berjaya melahirkan cahayamata lelaki di sebuah hospital terkemuka ibukota pada jam 11.00 pagi semalam.

Sewaktu ditemui, cahayamata yang beratnya 3.3 kg kelihatan sedang berada dalam jagaan ibunya, Puan Noor Azehan Abd Halim.

Cahayamata bernama Abdullah Izran ini merupakan anak ketiga Rashid selepas memperolehi seorang lelaki dan perempuan.

25 Mac 2009

Draw & Keputusan GP Emas Terbuka India 2009


DRAW & KEPUTUSAN PERLAWANAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA INDIA YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 24 – 29 MAC 2009
VENUE: STADIUM TERTUTUP GOUCH BOULI, HYDERABAD, INDIA

Untuk mengetahui draw & keputusan perlawanan kejohanan ini, sila klik disini

Draw & Keputusan Sirkit Remaja Kebangsaan Zon B

DRAW & KEPUTUSAN PERLAWANAN
SIRKIT REMAJA KEBANGSAAN (PERINGKAT KEDUA) ZON A
TARIKH: 26 -29 MAC 2009
VENUE: DEWAN PERSATUAN BADMINTON PAHANG, INDERA MAHKOTA, KUANTAN, PAHANG

Untuk mengetahui draw dan keputusan perlawanan. sila klik disini

Draw & Keputusan Sirkit Remaja Kebangsaan Zon A

DRAW & KEPUTUSAN
SIRKIT REMAJA KEBANGSAAN (PERINGKAT KEDUA) ZON A
TARIKH: 26 -29 MAC 2009
VENUE: DEWAN PERSATUAN BADMINTON KEDAH, JALAN SUKA MENANTI, ALOR SETAR, KEDAH

Untuk mengetahui draw dan keputusan perlawanan di kejohanan ini, sila klik disini

Terbuka India: Chong Wei tumbang mengejut

PEMAIN sedang meningkat naik dari Republik China, Chen Long hari ini melakukan kejutan terbesar dalam pencapaian peribadinya apabila berjaya menumbangkan Datuk Lee Chong Wei pada pusingan pertama Kejohanan Badminton Grand Prix Emas Terbuka India yang berlangsung di Hyderabad sebentar tadi.

Anak muda kelahiran wilayah Fujian ini berjaya memenangi pertemuan itu dalam pertarungan yang berlanjutan ke set penentuan. Chen Long yang juga juara remaja Asia dan Dunia 2007 menang 7-21, 21-16, 18-21 dalam masa 51 minit.

Misbun ungguli Jurulatih Terbaik Kebangsaan kali ke-2

JURULATIH Badminton Kebangsaan yang juga Penasihat Nusa Mahsuri BC, Datuk Misbun Dato’ Sidek mencipta sejarah peribadi dalam kerjayanya sebagai jurulatih apabila berjaya mengungguli sekali lagi sebagai Jurulatih Terbaik Kebangsaan pada majlis Anugerah Sukan Negara di Hotel KL Mandarin malam tadi.

Kejayaan Misbun ini dikatakan hasil pencapaian cemerlangnya membawa anak didiknya, Datuk Lee Chong Wei memenangi pingat perak di temasya Sukan Olimpik Beijing lalu disamping memenangi beberapa kejohanan bertaraf super series sepanjang tahun 2008.

Dengan kejayaan ini, anak kelahiran Banting yang pernah memenangi kategori yang sama pada tahun 2002 berjaya membawa pulang hadiah wang tunai RM5,000 beserta trofi.

Pada majlis yang dihadiri Seri Paduka Baginda Yang DiPertuan Agong, Tuanku Mizan Zainal Abidin selaku tetamu kehormat, Chong Wei menepati ramalan awal apabila dinobatkan sebagai Olahragawan Kebangsaan manakala Olahragawati Kebangsaan terus berada dalam genggaman ratu squash negara yang juga pemain nombor satu dunia, Datuk Nicol Ann David.

Turut hadir ialah Menteri Belia dan Sukan, Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob dan Ketua Pengarah Majlis Sukan Negara, Datuk Zolkaples Embong.

Zul Amirul Sidi Abdullah yang memenangi dua emas serta satu perak dalam acara renang pada temasya Asean Paragames keempat di Korat, Thailand dipilih sebagai Olahragawan Paralimpik Kebangsaan manakala Siow Lee Chan yang memenangi pingat gangsa dalam acara powerlifting Sukan Olimpik Beijing adalah Olahragawati Paralimpik Kebangsaan dan masing-masing menerima RM10,000.

Anugerah Kepimpinan Sukan diberikan kepada chef-de-mission Malaysia ke Sukan Olimpik di Beijing pada tahun lepas, mendiang Datuk Ho Koh Chye, manakala Anugerah Khas diberikan kepada Nellan Vellasamy dari sukan golf dan Petrina Low Lain Hun dari gimnastik.

ANUGERAH SUKAN NEGARA 2008
Olahragawan Kebangsaan
Datuk Lee Chong Wei (Badminton)

Olahragawati Kebangsaan
Datuk Nicol Ann David (Skuasy)

Pasukan Lelaki Kebangsaan
Cheng Chu Sian, Muhammad Marbawi, Sulaiman Wan Mohd Khalmizam Wan Abd Aziz (Memanah)

Pasukan Wanita Kebangsaan
Datuk Nicol Ann David, Sharon Wee Ee Lin, Delia Odette Arnold , Low Wee Wern (Skuasy)

Olahragawan Paralimpik Kebangsaan
Zul Amirul Sidi Abdullah (Renang)

Olahragawati Paralimpik Kebangsaan
Siow Lee Chan (Powerlifting)

Jurulatih Lelaki Kebangsaan
Datuk Mohamed Misbun Dato’ Sidek (Badminton)

Jurulatih Wanita Kebangsaan
Tiada Pemenang

Anugerah Kepimpinan Sukan
Mendiang Datuk Ho Koh Chye

Anugerah Tokoh Sukan
Tiada Pemenang

Anugerah Khas
Nellan Vellasamy (Golf)
Petrina Low Lai Hun (Gimnastik)

24 Mac 2009

Pemain pilihan GP Emas Terbuka India 2009


SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON GRAND PRIX EMAS TERBUKA INDIA YONEX SUNRISE 2009
TARIKH: 24 – 29 MAC 2009
VENUE: STADIUM TERTUTUP GOUCH BOULI, HYDERABAD, INDIA

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei (Mas)
*2 Taufik Hidayat (Ina)
*3 Chetan Anand (Ind)
*4 Nguyen Tien Minh (Vie)
*5 Andre Kurniawan Tedjono (Ina)
*6 Andrew Smith (Eng)
*7 Sairul Amar Ayob (Mas)
*8 Lee Tsuen Seng (Mas)
*9 Arvind Bhat (Ind)
*10 Muhammad Hafiz Hashim (Mas)
*11 Carl Baxter (Eng)
*12 Rajiv Ouseph (Eng)
*13 Anup Sridhar (Ind)
*14 Chong Wei Feng (Mas)
*15 P. Kashyap (Ind)
*16 Anand Pawar (Ind)

BERGU LELAKI
*1 Choong Tan Fook/Lee Wan Wah (Mas)
*2 Chan Chong Ming/Chew Chong Eng (Mas)
*3 Fernando Kurniawan/Lingga Lie (Ina)
*4 Rupesh Kumar/Sanave Thomas (Ind)
*5 Joko Riyadi/Candra Wijaya (Ina)
*6 Hoon Thien How/Lin Woon Fui (Mas)
*7 Khoo Chung Chiat/Ong Soon Hock (Mas)
*8 Naoki Kawamae/Shoji Sato (Jpn)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Pi Hongyan (Fra)
*2 Saina Nehwal (Ind)
*3 Wong Mew Choo (Mas)
*4 Maria Kristin Yulianti (Ina)
*5 Julia Wong (Mas)
*6 Yu Hirayama (Jpn)
*7 Xing Aiying (Sin)
*8 Lydia Cheah (Mas)

BERGU WANITA
*1 Shinta Mulia Sari/Yao Lie (Sin)
*2 Liu Fan Frances/Neo Yu Yan Vanessa (Sin)
*3 Jwala Gutta/Shruti Kurian (Ind)
*4 Laura Choinet/Weny Rahmawati (Fra)

BERGU CAMPURAN
*1 Yohan Hadikusumo/Chau Ho Wah (Hkg)
*2 V. Diju/Jwala Gutta (Ind)
*3 Flandy Limpele/Vita Marissa (Ina)
*4 Baptiste Careme/Laura Choinet (Fra)

09 Mac 2009

Draw & Keputusan SS Terbuka Swiss 2009


DRAW PERLAWANAN & KEPUTUSAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA SWISS WILSON 2009
TARIKH: 10 – 15 MAC 2009
VENUE: ST. JAKOBSHALLE, BASEL

Untuk mengetahui draw perlawanan dan keputusan kejohanan ini, sila klik disini

Pemain pilihan SS Terbuka Swiss 2009


SENARAI PEMAIN PILIHAN
KEJOHANAN BADMINTON SUPER SERIES TERBUKA SWISS WILSON 2009
TARIKH: 10 – 15 MAC 2009
VENUE: ST. JAKOBSHALLE, BASEL

PERSEORANGAN LELAKI
*1 Datuk Lee Chong Wei (Mas)
*2 Lin Dan (Chn)
*3 Chen Jin (Chn)
*4 Peter Gade Hoeg (Den)
*5 Sony Dwi Kuncoro (Ina)
*6 Joachim Persson (Den)
*7 Taufik Hidayat (Ina)
*8 Przemyslaw Wacha (Pol)

BERGU LELAKI
*1 Lars Paaske/Jonas Rasmussen (Den)
*2 Koo Kien Keat/Tan Boon Heong (Mas)
*3 Mathias Boe/Carsten Mogensen (Den)
*4 Mohd Zakry Latif/Fairuzizuan Tazari (Mas)
*5 Lee Yong Dae/Shin Baek Choel (Kor)
*6 Fu Haifeng/Cai Yun (Chn)
*7 Michal Logosz/Robert Mateusiak (Pol)
*8 Anthony Clark/Nathan Robertson (Eng)

PERSEORANGAN WANITA
*1 Tina Rasmussen (Den)
*2 Zhou Mi (Hkg)
*3 Lu Lan (Chn)
*4 Pi Hongyan (Fra)
*5 Xie Xingfang (Chn)
*6 Zhu Lin (Chn)
*7 Wang Lin (Chn)
*8 Xu Huaiwen (Jer)

BERGU WANITA
*1 Cheng Wen Hsing/Chin Yu Chin (Tpe)
*2 Wong Pei Tty/Chin Eei Hui (Mas)
*3 Lee Kyung Won/Lee Hyo Jung (Kor)
*4 Du Jing/Yu Yang (Chn)
*5 Ha Jung Eun/Kim Min Jung (Kor)
*6 Lena Frier Kristiansen/Kamilla Rytter Juhl (Den)
*7 Zhang Yawen/Zhao Tingting (Chn)
*8 Shendy Puspa Irawati/Meiliana Jauhari (Ina)

BERGU CAMPURAN
*1 Nova Widianto/Lilyana Natsir (Ina)
*2 Lee Yong Dae/Lee Hyo Jung (Kor)
*3 He Hanbin/Yu Yang (Chn)
*4 Anthony Clark/Donna Kellogg (Eng)
*5 Thomas Laybourn/Kamilla Rytter Juhl (Den)
*6 Robert Blair/Imogen Bankier (Eng/Sco)
*7 Sudket Prapakamol/Saralee Thoungthongkam (Tha)
*8 Xie Zhongbo/Zhang Yawen (Chn)

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails